Login

Register

Login

Register

Edycja 14. - specjalna WYNIKI

Harmonogram

Nabór wniosków: 12.07.2017 - 18.07.2017 Ogłoszenie wyników: 18.07.2017 Liczba projektów: 11 Realizacja: koniec lipca - 15 grudnia 2017

W 14. edycji mikroGRANTÓW ESK WROCŁAW 2016 do pierwszego etapu oceny komisji trafiły aż 53 pomysły działań na otwartych przestrzeniach Wrocławia. 16 z nich zostało szczegółowo omówionych przez pięcioosobową komisję, a 9 najlepiej ocenionych projektów, skierowanych do negocjacji z Zespołem mikroGRANTÓW.

W dniach 1-15 czerwca trwał drugi w 2017 roku nabór do specjalnej edycji mikroGRANTÓW, dedykowanej wszystkim, którzy nie mogą się doczekać ciepłych dni i plenerowych aktywności. Wnioski z pomysłami na działania realizowane na tzw. obszarach rekreacyjnych, czyli w otwartych, dostępnych dla mieszkańców miasta przestrzeniach, np. parkach, skwerach, placach, wokół rzek czy jezior, a także w podwórkach, można było składać poprzez formularz elektroniczny..

Do pierwszego etapu oceny zakwalifikowano 53 formalnie poprawne wnioski, którym pięcioosobowa komisja w składzie: Maciej Bujko, Kamilla Dolińska, Natalia Jerzak, Kamila Krysiak, Sebastian Wolszczak przyznawała punkty wg. sześciu kryteriów. W drugim etapie znalazło się 30% najwyżej ocenionych projektów, czyli 16 wniosków, które poddane zostały dyskusji i dodatkowej ocenie każdego z jurorów w skali od 0 do 10 punktów.

Najlepszą punktację zdobyły projekty:

  1. Ołbiński Ogród Otwarty (316 pkt)

Autorzy projektu: grupa nieformalna „Ołbin Wrocław”

to pomysł grupy „Ołbin Wrocław” mający na celu stworzenie otwartego dla wszystkich ogródka działkowego. Projekt zagospodarowania działki powstanie przy współudziale mieszkańców, którzy włączą się także w jego realizację. Ogródek ma być miejscem spotkań i wypoczynku oraz przestrzenią dla ogrodowo – artystyczno – edukacyjnych działań warsztatowych.

  1. Kolorowy ogród przedszkolaka (303 pkt)

Autorzy projektu: grupa nieformalna „Wesołe przedszkolaki”

ekipa aktywnych rodziców dzieci z przedszkola „Wesołe Nutki” na Kozanowie przeprowadzi cykl warsztatów edukacyjnych o tematyce przyrodniczej. W ramach działań dzieci, poprzez obserwację i odkrywanie, nauczą się dbać o rośliny oraz w jaki sposób korzystać z ich dobrodziejstwa.

  1. ZOBACZ WROCŁAW! II - gra miejska dla osób z uszkodzeniem wzroku i słuchu (301 pkt.)

Autorzy projektu: grupa nieformalna „Okamgnienie”

to druga odsłona cieszącej się dużym zainteresowaniem gry miejskiej realizowanej w ramach czerwcowej edycji mikroGRANTÓW z 2016 roku. Tym razem planszą gry będą tereny Parku Szczytnickiego i Hali Stulecia. Integracja, współpraca, przełamywanie barier połączone z dobrą zabawą i aktywnie spędzonym czasem na świeżym powietrzu zapewnione!

  1. Zróbmy swoje miasto 2 - od idei do realizacji (297 pkt)

Autorka projektu: Dominika Stryjewska

Dominika – doktorantka UWr, zaprasza na drugą edycję warsztatów urbanistycznych zrealizowanych w ramach  IV edycji mikroGRANTÓW w 2015 roku. Tym razem dzieci z Przedmieścia Oławskiego poznają cały proces powstawania projektu zagospodarowania przestrzennego, od koncepcji na papierze po realizację w przestrzeni jednego z podwórek tzw. Trójkąta. Razem z prowadzącymi dzieciaki zaprojektują i wykonają także elementy małej architektury wzbogacającej rewitalizowaną przestrzeń.

  1. Cztery zmysły to w sam raz - edycja zielona (295 pkt)

Autorzy projektu: grupa nieformalna „Cztery zmysły”

w dobie natłoku wrażeń wizualnych autorzy projektu zapraszają do zwolnienia tempa i chwilowego wyłączenia zmysłu wzroku. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję bezwzrokowo poruszać się po Parku Tołpy, samodzielnie z białą laską oraz w towarzystwie przewodnika, mobilizując do większej aktywności pozostałe zmysły. Jest to kontynuacja cieszącego się dużym zainteresowaniem projektu zrealizowanego w 2016 roku w ramach edycji specjalnej mikroGRANTÓW „Podziel się Energią”.

  1. Karłowickie przekąszanie czyli wędrujący stoliczek-nakryj-się (281 pkt)

Autorka projektu: Aleksandra Bolek

 to druga odsłona projektu „Karłowice gotują (się)” zeszłorocznej edycji specjalnej mikroGRANTÓW „Podziel się Energią”. Tym razem uczestnikom kulinarnego spaceru, po nieco zapomnianych miejscach Karłowic, towarzyszyć będzie stoliczek-nakryj-się, który na każdym postoju zapełni się wcześniej przygotowanymi rarytasami.

  1. W 1000 SEKUND DO LASU [Leśna nawigacja na osiedlach wrocławskich] (281 pkt)

Autorki projektu: grupa nieformalna „grupa doprzodu”

grupa architektek krajobrazu zaprasza do realizacji edukacyjnych spacerów po wrocławskim lesie – Parku 1000-lecia. W trakcie warsztatów uczestnicy wykonają ekologiczne elementy małej architektury, które będą jednocześnie elementami nawigującymi zawierającymi wskazówki dotarcia do lasu z trzech osiedli Wrocławia: Żernik, Nowego Dworu i Muchoboru Wielkiego.

  1. Kino Plenerowe na Polanie Żernickiej (277 pkt)

Autorzy projektu: Aldona Zając i Michał Garstka

po kinie „Paloma” przy ulicy Żernickiej pozostało jedynie wspomnienie, jednak chęć kultywowania filmowej tradycji wśród mieszkańców Żernik jest nadal silna. Aldona i Michał zapraszają do letniego kina na polanie wszystkich mieszkańców Wrocławia i zapewniają repertuar odpowiadający różnym gustom kinomanów.

  1. Sąsiedzkie Białe Śniadanie w parku na Nadodrzu (276 pkt)

Autorzy projektu: grupa nieformalna „Nadobrze”

 aktywna ekipa z Nadodrza chce stworzyć przestrzeń łączącą mieszkańców w smaczny sposób i zaprasza na wspólne śniadania pod chmurką. Spotkania te będą świetną okazją do wymiany doświadczeń, nie tylko tych kulinarnych. Chcesz zjeść wspólnie z nami śniadanie? Łap dżem, ser lub po prostu to, na co masz ochotę i wpadaj na Nadodrze!

 

Dwa z pomysłów zostały wybrane podczas głosowania internetowego, które odbywało się między 12 a 18 września.

(regulamin pod adresem: http://www.wroclaw2016.pl/upload/downloads/programs/nabor-iii_edycja-15._specjalna_rok-2017_regulamin-glosowania-internetowego-1505132560.pdf)

10. Nakręceni Maślicami (I miejsce w głosowaniu internetowym)
Autorzy projektu: grupa nieformalna „Kolektyw pomysłów”

Ekipa z Kolektywu pomysłów zaprasza na szereg działań artystycznych promujących wrocławskie Maślice. Już niedługo ruszy konkurs  „Kadry Maślic”, łapcie zatem za kamery, aparaty fotograficzne i uwieczniajcie to, czym Maślice Was zachwycają. W sierpniu i wrześniu lokalni artyści przeprowadzą warsztaty malarskie, a na początku października zapraszamy Was na wielopokoleniowe  warsztaty literackie.  Dużo? To jeszcze nie koniec – w ramach finału Nakręconych zapraszamy na plenerowe pokazy filmowe!

11. Teatr w Podwórzu - Zaproś Sąsiada (II miejsce w głosowaniu internetowym)
Autorzy projektu: grupa nieformalna „Teatr a+a”

„Teatr a+a” w ramach mikroGRANTÓW w 2016 realizował projekt „Zaproś teatr pod swój dach”. Wówczas sceną dla spektaklu były podłogi  „czterech kątów” mieszkańców Wrocławia. Tym razem autorzy projektu zapraszają do teatru na podwórzu, gdzie w szerszym gronie będzie można obejrzeć spektakl , a później wspólnie podyskutować o tematach poruszonych w sztuce. Bilet wstępu nie będzie potrzebny! Więcej informacji już wkrótce.

 

Szczegółowa ocena wszystkich poprawnych formalnie 53 wniosków znajduje się w załączniku.

 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

/

Wszystkie aktualności znajdziecie: T U T A J i na FB mikroGRANTÓW 

Do zobaczenia w mieście!

p:2796