Login

Register

Login

Register

Edycja 14. - specjalna

mikroGRANTY ESK 2016 to program współorganizacji projektów, w którym każdy może zrealizować swój pomysł na działania ze wszystkich dziedzin sztuki, animacji i edukacji kulturalnej, aktywizacji społecznej oraz wszystkie inne o charakterze kulturotwórczym.

Nie wahajcie się, weźcie miasto w swoje ręce! Również latem.

Lubicie spędzać lato w mieście? Czerwcową edycję mikroGRANTÓW dedykujemy wszystkim, którzy nie mogą się doczekać ciepłych dni i plenerowych aktywności,  a przede wszystkim tym, którzy blisko swego serca trzymają przyrodę, uwielbiają zieleń i wszelkie inicjatywy na świeżym powietrzu…

Tym razem, między 1. a 15. czerwca będziecie mogli zgłaszać pomysły na projekty realizowane na tzw. obszarach rekreacyjnych, czyli w otwartych, dostępnych dla mieszkańców miasta przestrzeniach, np. parkach, skwerach, placach, wokół rzek czy jezior, a także w podwórkach. Wybierzcie się na spacer po swoim osiedlu i znajdźcie plenerowe miejsce odpowiednie na Waszą inicjatywę albo zastanówcie się, czy istnieje w najbliższej okolicy  przestrzeń zielona wymagająca szczególnej uwagi czy dodatkowej opieki i zadziałajcie animacyjnie w celu jej ożywienia. Dodatkowo przygotowałyśmy dla Was dokument z wyszukanymi przez nas potencjalnymi terenami na Wasze działania.

mikroGRANTY ESK Wrocław 2016 to program współorganizacji projektów, w którym każdy może zrealizować swój pomysł na działania z rozmaitych dziedzin sztuki, animacji i edukacji kulturalnej, aktywizacji społecznej oraz wszystkie inne o charakterze kulturotwórczym.  W mikroGRANTACH mogą wziąć udział: pełnoletnie osoby fizyczne, nieformalne grupy osób fizycznych z dorosłym przedstawicielem, fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne, kościoły i związki wyznaniowe oraz wspólnoty mieszkaniowe. Wspólnie z Wami współorganizujemy inicjatywy, które mają wymiar kulturalno-społeczny, więziotwórczy lub artystyczny, np. warsztaty, spotkania, wydarzenia, gry miejskie itp. Maksymalna kwota wsparcia finansowego dla pojedynczego projektu to 5 000 zł brutto. Poza tą kwotą możecie liczyć na nasze wsparcie w sprawach, które będą dla Was problematyczne, np. w działaniach administracyjnych, prawnych, logistycznych lub promocyjnych.

Wasze pomysły możecie składać poprzez formularz dostępny od 1. do 15. czerwca pod adresem: www.wroclaw.pl/mikrogranty .

Zachęcamy Was do zapoznania się z dokumentami obowiązującymi w II naborze – szczególnie ważne dla nas będzie skoncentrowanie większości działań w Waszym projekcie na terenach otwartych.

Przyjdźcie też na konsultacje pomysłów - bez wcześniejszych zapisów, odpowiemy na Wasze pytania i rozwiejemy wątpliwości. Czekamy na Was: 1-2, 5-9, 12-15 czerwca, w Barbarze (ul. Świdnicka 8B) w godzinach 17-19.

Koniecznie skorzystajcie ze stworzonej specjalnie dla Was:

Mamy nadzieję, że to, co dla Was przygotowałyśmy, wpłynie jeszcze lepiej na Waszą kreatywność i zapał do działania w naszym mieście!

Wszystkie aktualności znajdziecie: T U T A J i na FB mikroGRANTÓW 

Do zobaczenia w mieście!

p:2801