Login

Register

Login

Register

Edycja 16. - marzec 2018

Chcesz zorganizować grę miejską na Fabrycznej, sąsiedzki piknik na Psim Polu lub osiedlowy festyn dla dzieci na Krzykach? A może wraz z przyjaciółmi ze Śródmieścia spisać historię swojej ulicy lub ożywić podwórko organizując na nim warsztaty? Masz pomysł, by wziąć osiedle w swoje ręce? Czekamy na Ciebie i Twoje pomysły na działania w jednej z dawnych wrocławskich dzielnic!

1 marca ruszamy z pierwszym naborem do Mikrograntówogólnomiejskiego programu wsparcia lokalnych inicjatyw. Udostępniamy Wam wszystkie niezbędne do aplikowania dokumenty - regulamin wraz z załącznikami, Mikrogranty "krok po kroku", infografiki, mapę obszarów, z których możecie do nas aplikować.

W ramach Edycji 16. zapraszamy wszystkich chętnych Wrocławian (pełnoletnie osoby fizyczne i grupy nieformalne) do realizacji we współpracy z nami (czyli Strefą Kultury Wrocław) swoich pomysłów na działania z rozmaitych dziedzin sztuki, animacji i edukacji kulturalnej, aktywizacji społecznej oraz wszystkie inne o charakterze kulturotwórczym. Szczególnie ważne dla nas będzie skoncentrowanie większości działań w projekcie w Waszym lokalnym środowisku poza osiedlem Stare Miasto.

→ Złóż wniosek przez formularz dostępny TUTAJ

Wybrane projekty z czterech obszarów (Fabryczna, Krzyki, Psie Pole, Śródmieście) otrzymają od nas nie tylko wsparcie finansowe (do 5 tysięcy złotych brutto), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Mikrogranty to tzw. „warsztat projektowy”, który skupia się również na edukowaniu (Akademia Mikrograntów) i sieciowaniu osób oraz grup (Mikroagora) realizujących swoje pierwsze projekty społeczne.

Zapraszamy Was na lutowe spotkania informacyjne Mikrograntów dla osób fizycznych i grup nieformalnych, które odbędą się w pięciu instytucjach na terenie Wrocławia. 


Dowiecie się na nich o najważniejszych zasadach dotyczących ogólnomiejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, dzięki któremu będziecie mogli we współpracy ze Strefą Kultury Wrocław zrealizować w 2018 roku 30 projektów.

Spotkania pomogą Wam przygotować się do pierwszego w tym roku, marcowego naboru oraz poznać specyfikę każdej z trzech ścieżek – Mikrograntów, Mikrograntów NGO i Mikrograntów młodzieżowych.

Więcej o nowej formule pod adresem: strefakultury.pl/news/wroclawski-program-wsparcia-oddolnych-inicjatyw 

Zapraszamy na spotkania z nami, nie może Was zabraknąć! Razem z Wami przygotujemy się do pierwszego w tym roku naboru, który będzie się odbywał od 1 do 15 marca. 

GDZIE I KIEDY? :

📍 9.02, 17:30 | Barbara (ul. Świdnicka 8b) | Mikrogranty i Mikrogranty NGO
📍 15.02, 17:30 | Centrum Sektor 3 (ul. Legnicka 65) | Mikrogranty
📍 19.02, 17:30 | Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, Filia nr 1 (ul. Sztabowa 98) | Mikrogranty
📍 22.02, 17:30 | FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne (ul. Krzywoustego 286) | Mikrogranty

📍 26.02, 17:30 | Kawiarnia Sąsiedzka (ul. Grabiszyńska 56) | Mikrogranty
📍 28.02, 17:30 | Czasoprzestrzeń (ul. Tramwajowa 1/3) | Mikrogranty

Pamiętajcie, że od 2018 roku działamy na nieco innych zasadach i przyjmujemy wnioski tylko od osób fizycznych oraz grup nieformalnych. Jeśli reprezentujecie NGO lub grupę młodzieżową, możecie zgłosić swój projekt do Fundacji Umbrella - ścieżki Mikrogranty NGO lub Mikrogranty młodzieżowe.


Do zobaczenia w mieście!

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

 

///

 

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania ze wszystkich dziedzin sztuki, działania z zakresu animacji, edukacji kulturalnej, aktywizacji społecznej oraz inne o charakterze kulturotwórczym.
Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne dla nas jest wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.
Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

p:6504