Login

Register

Login

Register

Edycja 17. - specjalna, maj 2018

Myślicie o sąsiedzkim pikniku na Pawłowicach albo historycznym spacerze po dawnej dzielnicy Fabryczna? Chcecie zorganizować plenerowe warsztaty fotograficzne aktywnych seniorów na Gajowicach lub wspólnie szukać tajemnic osiedla w czasie gry miejskiej na Kleczkowie? Zgłoście do nas swoje pomysły i weźcie miasto w swoje ręce! W plenerze.

FORMULARZ ZNAJDZIECIE TUTAJ

Od 1 do 15 maja czekamy na Was i Wasze pomysły na działania plenerowe. W ramach Edycji 17. – specjalnej zapraszamy wszystkich chętnych Wrocławian (pełnoletnie osoby fizyczne, także te prowadzące działalność gospodarczą, oraz grupy nieformalne) do realizacji we współpracy z nami (czyli Strefą Kultury Wrocław) swoich pomysłów na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. Dzięki kolejnej edycji wspólnie przekonamy się, że Wrocław ma do zaoferowania wiele otwartych, zielonych przestrzeni, w których można realizować swoje inicjatywy. Chcemy wyjść z Wami w plener, cieszyć się słońcem, zielenią i spędzać czas w parkach, na skwerach, placach czy podwórkach…

Wybierzcie się na spacer po swoim osiedlu i sprawdźcie, jakie rekreacyjne miejsca są w Waszej okolicy. Możecie zaplanować działania w zielonym parku lub w podwórku, które chcielibyście ożywić. Może znacie miejsca, które dla mieszkańców Wrocławia są nieodkryte i chcielibyście się nimi podzielić? 

Udostępniamy Wam wszystkie dokumenty niezbędne do aplikowania w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych - regulamin wraz z załącznikami, Mikrogranty "krok po kroku", Kartę Obszarów Zielonych, listę najczęściej zadawanych pytań, listę zrealizowanych projektów WBO, za wykorzystanie których macie szansę otrzymać dodatkowe punkty, infografiki, mapę obszarów, na których możecie planować swoje działania. Szukajcie ich w załącznikach oraz TUTAJ.

Do 15. maja będziemy czekać na Wasze pomysły, wybrane projekty z czterech obszarów (Fabryczna, Krzyki, Psie Pole, Śródmieście) otrzymają od nas nie tylko wsparcie finansowe (do 5 tysięcy złotych brutto), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Szczególnie ważne dla nas będzie skoncentrowanie większości działań w projekcie na obszarach rekreacyjnych poza osiedlem Stare Miasto.

O szczegółach opowiemy na odbywających się w kwietniu i maju spotkaniach informacyjnych:

!!! Pamiętajcie, że od 2018 roku działamy na nieco innych zasadach i przyjmujemy wnioski tylko od osób fizycznych oraz grup nieformalnych. Jeśli reprezentujecie NGO lub grupę młodzieżową, możecie zgłosić swój projekt do Fundacji Umbrella - ścieżki Mikrogranty NGO lub Mikrogranty młodzieżowe.


Do zobaczenia w mieście!

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

p:9240