Login

Register

Login

Register

Edycja 18. - specjalna, wrzesień 2018

Macie pomysł na jesienno-zimowe spacery po najważniejszych dla mieszkańców miejscach na Borku? Chcecie zorganizować warsztaty fotograficzne inspirowane dawnymi breslauerskimi zdjęciami dla sąsiadów ze swojego osiedla lub wspólnie stworzyć grę miejską śladami lokalnych bohaterów i bohaterek mieszkających na Zaciszu i Zalesiu? A może opracujecie muzyczną mapę Fabrycznej z najważniejszymi kapelami i miejscami, w których grały w czasach PRL-u? Zaciekawiła Was miejska legenda ze Złotnik o tajemniczych dźwiękach w lokalnym parku i chcecie zebrać związane z nią historie od mieszkańców? Zgłoście do nas swoje pomysły, pokażcie nam, jaki jest Wasz Wrocław i weźcie miasto w swoje ręce!

Od 1 do 15 września czekamy na Was i Wasze pomysły na działania w jednej z dawnych wrocławskich dzielnic! Wiemy, że koc i herbata kuszą w jesienno-zimowym czasie, ale nie zapominajcie, że nasze miasto i jego mieszkańcy mają w tym czasie wiele do zaoferowania. Dzięki wrześniowemu naborowi chcemy zachęcić Was do działania, wspólnego spędzenia czasu z sąsiadami (zarówno tymi z podwórka, jak z i tym mieszkającymi nieco dalej) oraz do opowiedzenia nam „swojego Wrocławia”, swoich wrocławskich mikrohistorii. Wybierzcie się na spacer po swoim osiedlu i pomyślcie, jakich aktywności Wam brakuje i co chcielibyście zorganizować dla siebie i innych. Zajrzyjcie do Waszej osiedlowej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej i poszukajcie pomysłu w jej zbiorach, wśród osób, które w niej spotkacie czy podczas inicjatyw, które są w niej organizowane. Szczególnie zachęcamy Was do zainspirowania się „wrocławskimi opowieściami” – znanymi i mniej znanymi miejscami, ludźmi, literaturą, muzyką, teatrem, architekturą, lokalnymi historiami miejskimi. Może którąś z tych opowieści chcielibyście ożywić i/lub przekazać dalej? 

W ramach Edycji 18. – specjalnej, wrzesień 2018 zapraszamy wszystkich chętnych Wrocławian (pełnoletnie osoby fizyczne, także te prowadzące działalność gospodarczą, oraz grupy nieformalne) do realizacji we współpracy z nami (czyli Strefą Kultury Wrocław) swoich pomysłów na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. Szczególnie ważne dla nas będzie skoncentrowanie większości działań w projekcie na obszarach poza osiedlem Stare Miasto.

Do 15. września będziemy czekać na Wasze pomysły, wybrane projekty z czterech obszarów (Fabryczna, Krzyki, Psie Pole, Śródmieście) otrzymają od nas nie tylko wsparcie finansowe (do 5 tysięcy złotych brutto), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Mikrogranty to tzw. „warsztat projektowy”, który skupia się również na edukowaniu (Akademia Mikrograntów) i sieciowaniu osób oraz grup (Mikroagora) realizujących swoje pierwsze projekty społeczne.

Udostępniamy Wam wszystkie dokumenty niezbędne do aplikowania w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych - regulamin wraz z załącznikami, Mikrogranty "krok po kroku", listę najczęściej zadawanych pytań, listę zrealizowanych projektów WBO, za wykorzystanie których macie szansę otrzymać dodatkowe punkty, infografiki oraz mapę obszarów, na których możecie planować swoje działania. Szukajcie ich w załącznikach.

Spotkania i konsultacje dla mieszkańców 

O zasadach naboru opowiemy na odbywających się w sierpniu i wrześniu spotkaniach informacyjnych:

p:12045