Login

Register

Login

Register

Edycja 22. - luty 2020

Harmonogram

Nabór wniosków: 01.02.2020 - 15.02.2020 Ogłoszenie wyników: 13.03.2020 Liczba projektów: 14 Realizacja: koniec marca - 31 sierpnia 2020

Chcecie zorganizować warsztaty majsterkowania na Złotnikach, wspólnie z mieszkańcami odkryć osiedlowe historie na Polance lub stworzyć grę miejską po nieznanych zakątkach Partynic? A może znacie tajemnice willi na Zaciszu i chcecie się nimi podzielić z innymi? Od dawna myślicie o włączeniu Waszych nowych sąsiadów z Gruzji we wspólne edukacyjne działania? Macie pomysł, jak wziąć miasto w swoje ręce? W Nowym Roku ponownie czekamy na wasze propozycje inicjatyw w jednej z czterech dawnych wrocławskich dzielnic – Fabrycznej, Krzykach, Psim Polu i Śródmieściu!

1 lutego ruszamy z naborem do Mikrograntów – ogólnomiejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych. We współpracy ze Strefą Kultury Wrocław oraz Fundacją Umbrella osoby fizyczne i grupy nieformalne, młode organizacje pozarządowe oraz grupy młodzieżowe będą mogły w 2020 roku zrealizować znów łącznie ponad sto projektów.

W ramach ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych i lutowej Edycji 22. zachęcamy Was, czyli pełnoletnie osoby fizyczne (również te prowadzące działalność gospodarczą) oraz grupy nieformalne do zgłaszania pomysłów na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innymi o charakterze kulturotwórczym. Wybrane projekty z czterech obszarów – dawnych dzielnic Wrocławia otrzymają od nas (czyli Strefy Kultury Wrocław) nie tylko wsparcie finansowe (do 5000 złotych brutto), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Pamiętajcie, że ważne jest dla nas skoncentrowanie większości działań projektu na obszarach poza osiedlem Stare Miasto. W lutowej edycji możecie otrzymać do 5 dodatkowych punktów za wykorzystanie w swoich inicjatywach infrastruktury powstałej w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego!

Zajrzyjcie koniecznie do dokumentów obowiązujących w Edycji 22.regulaminu, wzoru wniosku, listy najczęściej zadawanych pytań i naszych odpowiedzi (FAQ), dodatkowo punktowanych zrealizowanych projektów WBO, infografik i mapki z podziałem na obszary.

Przy opisywaniu inicjatywy zachęcamy Was do zapoznania się z naszym ekomanualem, który pomoże Wam zaplanować pomysł w zgodzie ze środowiskiem, a także przejrzenia mikroinwentarza, w którym możecie znaleźć sprzęty i materiały, które użyczymy Wam do zwycięskiego projektu bezpłatnie. Zachęcamy Was też do korzystania z listy Miejsc Przyjaznych Mieszkańcom i Mieszkankom - znajdziecie w nich pomoc merytoryczną, promocyjną, informacyjną, a często także logistyczną.

Zajrzyjcie też na naszą stronę i zapoznajcie się z inicjatywami realizowanymi z mieszkańcami i mieszkankami w poprzednich latach – PROJEKTY. Może zainspirują one Was do działania w swojej okolicy?

O szczegółach (najważniejszych terminach i zasadach współpracy oraz formularzu wniosku), przedstawicielki Strefy Kultury Wrocław opowiedzą na odbywających się w styczniu i lutym spotkaniach informacyjnych:

Jeśli macie wątpliwości co do naszego formularza wniosku, nie do końca jasne są dla Was poszczególne jego rubryki i nie wiecie jak wpisać w niego swoją inicjatywę przyjdźcie na specjalne warsztaty pisania projektów:

Przed złożeniem swojego pomysłu możecie go też z nami skonsultować – mailowo (mikrogranty@strefakultury.pl), telefonicznie (+48 71 712 75 72) lub na żywo, odwiedzając nas między 1 a 15 lutego - od poniedziałku do piątku w godzinach od 17:00 d0 19:00 w Barbarze (ul. Świdnicka 8B).

FORMULARZ wniosku, przez który możecie składać swoje inicjatywy aktywny jest od 1 lutego TUTAJ!

Na Wasze pomysły czekamy do 15 lutego! Zwycięskie projekty poznacie do 13 marca, a uczestniczyć w nich będziecie mogli już od końca marca do 31 sierpnia 2020 roku.

! Pamiętajcie, że od 2018 roku działamy na nieco innych zasadach i jako Strefa Kultury Wrocław przyjmujemy wnioski tylko od osób fizycznych oraz grup nieformalnych. Jeśli reprezentujecie NGO lub grupę młodzieżową, możecie zgłosić swój projekt do Fundacji Umbrella - ścieżki Mikrogranty NGO lub Mikrogranty młodzieżowe.

Do zobaczenia w mieście!

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

 

///

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwoju umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Mikrogranty to też liczne działania edukacyjne. W 2020 roku możecie wziąć udział w czterech weekendowych Warsztatach Mikrograntów i trzymiesięcznym cyklu Akademia Mikrograntów 5.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

p:26524