Edycja 23. - maj 2020

Pliki do pobrania

Zarządzenie Dyrektora SKW_Mikrogranty_NABÓR II_Edycja 23. - maj 2020 Regulamin_Mikrogranty_NABÓR II_Edycja 23. - maj 2020_bez załączników Załącznik nr 1 do Regulaminu_Mikrogranty_Edycja 23._maj 2020_koszty kwalifikowalne Załącznik nr 2 do Regulaminu_Mikrogranty_Edycja 23._maj 2020_wykaz kryteriów oceny formalnej wniosków i błędów formalnych Załącznik nr 3 do Regulaminu_Mikrogranty_Edycja 23._maj 2020_wzór wniosku Załącznik nr 4 do Regulaminu_Mikrogranty_Edycja 23._maj 2020_kryteria oceny merytorycznej Załącznik nr 5 do Regulaminu_Mikrogranty_Edycja 23._maj 2020_wzór umowy z załącznikami Załącznik nr 6 do Regulaminu_Mikrogranty_Edycja 23._maj 2020_wzór zgody CO/JAK/KIEDY - Mikrogranty | NABÓR II_Edycja 23. – maj 2020 Mapa obszarów - Mikrogranty | NABÓR II_Edycja 23. – maj 2020 Najważniejsze terminy - Mikrogranty | NABÓR II_Edycja 23. – maj 2020 FAQ_pytania i odpowiedzi_Mikrogranty | NABÓR II_Edycja 23. – maj 2020 Ekoporadnik - Mikrogranty | NABÓR II_Edycja 23. – maj 2020 Lista i mapa projektów WBO_Mikrogranty | NABÓR II_Edycja 23. – maj 2020 Tereny zielone i rekreacyjne_Mikrogranty NABÓR II_Edycja 23. – maj 2020 Mikroinwentarz_Mikrogranty | Nabór II_Edycja 23. – maj 2020 Miejsca Przyjazne Mieszkańcom i Mieszkankom_Mikrogranty | Nabór II_Edycja 23. – maj 2020 Wzór wniosku_Mikrogranty | Nabór II_Edycja 23. – maj 2020 Wzór wniosku do edycji i wypełniania_Mikrogranty | Nabór II_Edycja 23. – maj 2020

Harmonogram

Nabór wniosków: 01.05.2020 - 15.05.2020 Ogłoszenie wyników: 08.06.2020 Liczba projektów: 15 Realizacja: lipiec - koniec listopada 2020

Przed nami druga w tym roku odsłona Mikrograntów dla pełnoletnich wrocławian i wrocławianek. Nabór do wyjątkowej ze względu na panujące warunki

edycji, potrwa od 1 do 15 maja. Zachęcamy Was do kontaktu z nami – zadawania pytań, rozmów i konsultacji. Wspólnie zwalczmy pandemiczny marazm i przygotujmy się na lato oraz jesień w mieście.

Optymistycznie patrzymy w przyszłość, wciąż wierząc, że lato i jesień to idealny czas na organizację oddolnych i lokalnych działań – czy to w domowych warunkach czy w otwartych, miejskich przestrzeniach. Po długim, wiosennym okresie, który spędzamy w domu, mamy nadzieję, że już wkrótce ruszymy w mniejszych grupach na inną niż zwykle, ale nie mniej interesującą i sprawiająca radość eksplorację zielonych obszarów Wrocławia.

Dlatego, jeśli macie pomysł na działania – czy to w waszej najbliższej okolicy, w której będzie można realizować mniejsze niż zazwyczaj spotkania, w lokalnej grupie, która będzie potrzebowała wsparcia i pomocy, czy nawet wśród międzyosiedlowej społeczności gotowej na połączenie sił, by zanimować mieszkańcom i mieszkankom późnoletni czas, od 1 do 15 maja czekamy na wasze propozycje inicjatyw w jednej z dawnych wrocławskich dzielnic – Fabrycznej, Krzykach, Psim Polu i Śródmieściu. W kolejce na pocztę, na krótkim spacerze po parku, siedząc w domu – wymyślajcie działania na lepsze jutro!

Pandemia a Mikrogranty

W majowej Edycji 23. szczególnie ważna będzie dla nas aktywność, która będzie możliwa do realizacji w czasie pandemii lub zaraz po niej. Na złożenie propozycji będziecie mieć czas do 15 maja.

W swoich projektach skupiajcie się na działaniach w mniejszych grupach, na przestrzeniach gwarantujących opcję zachowania bezpiecznego dystansu między uczestnikami i uczestniczkami lub takich, które organizowane są częściowo „zdalnie” czy wirtualnie. Otwieramy się na Waszą fantazję, optymizm, aktywistyczne zapędy i wielką chęć zwalczania pandemicznego marazmu. Czekamy na różnorodne zaskakujące podwórkowe czy parkowe akcje i happeningu, warsztaty z dostarczaniem materiałów do pracy dla zgłoszonych uczestników/czek ze wspólną pracą przed ekranem, zaskakujące pomysły na dzielenie się nowymi umiejętnościami, relaks i rekreację w domowych warunkach, a także kolejne słuchowiska, podcasty, mikroseriale, niestandardowe przewodniki czy inne dzieła, które będą efektem naszych pandemicznych czasów. Nie pozwólmy sobie i innym zapomnieć, jak ważne są spotkania (nawet na odległość), nowe więzi i współpraca!  

Ogłaszając nabór, wierzymy, że w okresie realizacji projektów czyli między lipcem a końcem listopada, obecne ograniczenia będą łagodzone lub zostaną całkowicie odwołane. Pisząc wniosek ostrożnie planujcie liczbę przewidywanych uczestników i uczestniczek, myślcie też o ewentualnych alternatywnych działaniach, które pozwolą na realizację celów inicjatywy, gdyby miała się ona odbyć w mniejszym zakresie lub późniejszym terminie. Gwarantujemy wam, że wspólnie przeprowadzimy 15 waszych pomysłów, nawet jeśli razem zadecydujemy o przesunięciu ich dat czy zmianie formuły!

Dla kogo i w jakiej formule
W ramach prowadzonej przez Strefę Kultury Wrocław ścieżki zachęcamy was, czyli pełnoletnie osoby fizyczne (również te prowadzące działalność gospodarczą) oraz grupy nieformalne do zgłaszania pomysłów na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innymi o charakterze kulturotwórczym. Wybrane projekty otrzymają nie tylko wsparcie finansowe (do 5000 złotych brutto), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Pamiętajcie, że ważne jest dla nas skoncentrowanie większości działań projektu na obszarach poza osiedlem Stare Miasto. Wciąż możecie otrzymać do 5 dodatkowych punktów za wykorzystanie w swoich inicjatywach infrastruktury powstałej w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego!

Przydatne dokumenty

Przed złożeniem wniosku koniecznie zapoznajcie się z naszym regulaminem, wzorem wniosku oraz listą najczęściej zadawanych pytań i naszych odpowiedzi (FAQ), a także zestawieniem dodatkowo punktowanych projektów WBO i listą terenów rekreacyjnych i zielonych.

Przy opisywaniu inicjatywy zachęcamy też do zapoznania się z naszym poradnikiem ekologicznym, który powinien pomóc wam w planowaniu pomysłu bezpiecznego dla środowiska, a także przejrzenia listy sprzętów i materiałów, które użyczymy wam do zwycięskiego projektu bezpłatnie. Wszystkie dokumenty i pliki obowiązujące w Edycji 23. znajdują się TUTAJ.

Zajrzyjcie też do zakładki PROJEKTY, gdzie możecie zapoznać się z inicjatywami realizowanymi w poprzednich latach. Znajdziecie wśród nich wiele pomysłów możliwych do organizacji z ograniczeniami co do wielkości grupy czy w kontaktach z innymi – współtworzone osiedlowe seriale, słuchowiska, kalendarze, przepiśniki czy broszury, a także warsztaty i szkolenia możliwe do przeprowadzenia zdalnie. Może zainspirują one was do działania w i dla swojej okolicy?

Swój projekt możecie składać jak zawsze przez specjalny formularz dostępny TUTAJ

Spotkanie informacyjne online

O szczegółach (najważniejszych terminach i zasadach współpracy oraz formularzu wniosku), opowiedziałyśmy Wam podczas spotkania informacyjnego online. Transmisja odbyła się na naszym profilu na Facebooku, 28 kwietnia. Możecie ją obejrzeć TUTAJ

Dodatkowo, 7 maja od godziny 17:00 przeprowadzimy wirtualne warsztaty pisania projektów – szczegóły na naszej grupie Mikrogranty.

 Prowadzimy konsultacje waszych pomysłów – mailowe (mikrogranty@strefakultury.pl) i telefoniczne (+48 71 712 75 72 oraz numery komórkowe koordynatorek).

Wierzymy, że projekty, które zgłosicie do nas między 1 a 15 maja, wypełnią energią miasto na nowo i pozwolą nam się spotkać – w różnych formach i miejscach, by znów odkrywać radość ze wspólnego działania!

Czekamy na was i wasze pomysły!

 

Pamiętajcie, że od 2018 roku działamy na nieco innych zasadach i jako Strefa Kultury Wrocław przyjmujemy wnioski tylko od osób fizycznych oraz grup nieformalnych. Jeśli reprezentujecie NGO lub grupę młodzieżową, możecie zgłosić swój projekt do Fundacji Umbrella - ścieżki Mikrogranty NGO lub Mikrogranty młodzieżowe.


Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

///

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwoju umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Mikrogranty to też liczne działania edukacyjne. W 2020 roku będziecie mogli wziąć udział w weekendowych Warsztatach Mikrograntów i trzymiesięcznym cyklu Akademia Mikrograntów 5.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.