Login

Register

Login

Register

Edycja 24. - wrzesień 2020

Pliki do pobrania

Zarządzenie Dyrektora SKW_Mikrogranty_NABÓR III_Edycja 24. - wrzesień 2020 Regulamin_Mikrogranty_NABÓR III_Edycja 24. - wrzesień 2020 Załącznik nr 1 do Regulaminu_Mikrogranty_Edycja 24. - wrzesień 2020_koszty kwalifikowalne Załącznik nr 2 do Regulaminu_Mikrogranty_Edycja 24. - wrzesień 2020_wykaz kryteriów oceny formalnej wniosków i błędów formalnych Załącznik nr 3 do Regulaminu_Mikrogranty_Edycja 24. - wrzesień 2020_wzór wniosku Załącznik nr 4 do Regulaminu_Mikrogranty_Edycja 24. - wrzesień 2020_kryteria oceny merytorycznej Załącznik nr 5 do Regulaminu_Mikrogranty_Edycja 24. - wrzesień 2020_wzór umowy z załącznikami Załącznik nr 6 do Regulaminu_Mikrogranty_Edycja 24. - wrzesień 2020_wzór zgody CO/JAK/KIEDY - Mikrogranty | NABÓR III_Edycja 24. - wrzesień 2020 Mapa obszarów - Mikrogranty | NABÓR III_Edycja 24. - wrzesień Najważniejsze terminy - Mikrogranty | NABÓR III_Edycja 24. - wrzesień FAQ_pytania i odpowiedzi_Mikrogranty | NABÓR III_Edycja 24. – wrzesień 2020 Ekoporadnik - Mikrogranty | NABÓR II_Edycja Edycja 24. – wrzesień 2020 Lista i mapa projektów WBO_Mikrogranty | NABÓR III_Edycja 24. - wrzesień 2020 Mikroinwentarz_Mikrogranty | Nabór III_Edycja Edycja 24. - wrzesień 2020 Miejsca Przyjazne Mieszkańcom i Mieszkankom_Mikrogranty | Nabór III_Edycja 24. - wrzesień 2020 Wzór wniosku do edycji i uzupełnienia_Mikrogranty | Nabór III_Edycja 24. - wrzesień 2020 Wzór wniosku_Mikrogranty | Nabór Nabór III_Edycja 24. - wrzesień 2020

Harmonogram

Nabór wniosków: 01.09.2020 - 15.09.2020 Ogłoszenie wyników: 05.10.2020 Liczba projektów: 12 Realizacja: koniec października - 15 grudnia 2020

Przed nami ostatnia w tym roku odsłona Mikrograntów dla pełnoletnich wrocławian i wrocławianek! 1 września ruszamy z ostatnim w tym roku naborem do „ekspresowych” Mikrograntów – ogólnomiejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych.

Od kilkunastu tygodni współorganizujemy projekty w dostosowanych do pandemicznej sytuacji warunkach – dbamy o bezpieczeństwo, higienę miejsc i sprzętów oraz spotykamy się w mniejszych grupach. Intensywny w wydarzenia sierpień pokazał nam, że świetnie umiecie pomysłami, humorem i współdziałaniem znaleźć rozwiązania na trudne czasy. Chcecie się dowiedzieć jak to wspólnie robimy? Zachęcamy Was do kontaktu z nami – zadawania pytań, rozmów i konsultacji oraz uczestnictwa w odbywających się obecnie inicjatywach. Wspólnie przygotujmy się na jesień i zimę w mieście!

Jeśli macie pomysł na działania – czy to w waszej najbliższej okolicy, w której będzie można realizować mniejsze niż zazwyczaj spotkania, w lokalnej grupie, która będzie potrzebowała wsparcia i pomocy lub wśród międzyosiedlowej społeczności, od 1 do 15 września czekamy na wasze propozycje!

Nowe warunki

Organizując inicjatywy z Edycji 22. i 23. stosujemy się do zaleceń sanitarnych, które zakładają ograniczenia w liczbie osób w pomieszczeniach zamkniętych, rekomendują noszenie maseczek, zabieranie własnych posiłków i napojów oraz wymagają od nas zbierania danych osobowych uczestników i uczestniczek wydarzeń (imię, nazwisko i numer telefonu). Podobne zasady będą realizowane we wrześniowej edycji.

To my szykujemy dla Was regulaminy, zbieramy dane i pomagamy Wam przygotować bezpieczne miejsca do działania, dlatego możecie liczyć na nasze wsparcie oraz gwarancję współorganizacji projektu w takiej formule, która jest dla wszystkich komfortowa.

Wciąż jesteśmy otwarci na inicjatywy częściowo „zdalne” czy wirtualne, ale wiemy, że warto planować działania „na żywo”. Pisząc wniosek ostrożnie planujcie liczbę przewidywanych uczestników i uczestniczek, myślcie też o ewentualnych alternatywnych działaniach, które pozwolą na realizację celów inicjatywy, gdyby miała się ona odbyć w mniejszym zakresie lub późniejszym terminie. Otwieramy się na Waszą fantazję, optymizm, aktywistyczne zapędy. Nie pozwólmy sobie i innym zapomnieć, jak ważne są spotkania (nawet na odległość), nowe więzi i współpraca!  

Kto, jak, gdzie i kiedy?

W ramach Edycji 24. ścieżki dla osób fizycznych (także tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, tradycyjnie już zachęcamy was do zgłaszania pomysłów na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innych o charakterze kulturotwórczym. Wybrane projekty otrzymają od nas nie tylko wsparcie finansowe (do 5 000 złotych brutto), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Na złożenie propozycji macie czas do 15 września.

Tutaj znajdziecie FORMULARZ WNIOSKU w systemie.

Dlaczego „ekspresowe” Mikrogranty?

Jak co roku, istotnym elementem wrześniowego naboru jest czas. Na realizację Waszych propozycji będzie go bowiem bardzo mało. Od ogłoszenia wyników na początku października, do ostatniego dnia na zamknięcie projektu będą niespełna trzy miesiące – realizację planujcie od końca października do 15 grudnia tego roku.

Pamiętajcie, że ważne jest dla nas skoncentrowanie większości działań projektu na obszarach poza osiedlem Stare Miasto w jednej z dawnych wrocławskich dzielnic – Fabrycznej, Krzykach, Psim Polu i Śródmieściu. Wciąż możecie też otrzymać do 5 dodatkowych punktów za wykorzystanie w swoich inicjatywach infrastruktury powstałej w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Przydatne dokumenty

Przed złożeniem wniosku koniecznie zapoznajcie się z naszym regulaminem, wzorem wniosku oraz listą najczęściej zadawanych pytań i naszych odpowiedzi (FAQ), a także zestawieniem dodatkowo punktowanych projektów WBO.

Przy opisywaniu inicjatywy zachęcamy też do zapoznania się z naszym poradnikiem ekologicznym, który powinien pomóc wam w planowaniu pomysłu bezpiecznego dla środowiska, a także przejrzenia listy sprzętów i materiałów, które użyczymy wam do zwycięskiego projektu bezpłatnie. Jeśli szukacie miejsca, w którym chcielibyście działać, przejrzyjcie listę Miejsc Przyjaznym Mieszkańcom i Mieszkankom.

Możecie też przejrzeć naszą prezentację, którą omawiamy na spotkaniach informacyjnych online i "na żywo"!

Wszystkie dokumenty i pliki obowiązujące w Edycji 24. znajdują się TUTAJ.

Zajrzyjcie też do zakładki PROJEKTY, gdzie możecie zapoznać się z inicjatywami realizowanymi w poprzednich latach. Znajdziecie wśród nich wiele pomysłów możliwych do organizacji z ograniczeniami co do wielkości grupy czy w kontaktach z innymi – współtworzone osiedlowe seriale, słuchowiska, kalendarze, przepiśniki czy broszury, a także warsztaty i szkolenia możliwe do przeprowadzenia zdalnie. Może zainspirują one was do działania w i dla swojej okolicy?

Spotkanie informacyjne online

O szczegółach (najważniejszych terminach i zasadach współpracy oraz formularzu wniosku), opowiemy Wam podczas kilku spotkań informacyjnych. Tym razem spotkamy się zarówno na żywo – 25 sierpnia o godzinie 17:30 w Sektorze 3 (ul. Legnicka 65),  3 września o godzinie 17:30 w Barbarze (ul. Świdnicka 8b), jak i online. Transmisja wirtualnego spotkania odbędzie się na naszym profilu na Facebooku, 27 września od godziny 17:00.

Dodatkowo, 8 września od godziny 17:30 przeprowadzimy warsztaty pisania projektów. Na zajęcia obowiązują zapisy mailowe: mikrogranty@strefakultury.pl.

Od 24 sierpnia zaczynamy konsultacje waszych pomysłów: mailowe (mikrogranty@strefakultury.pl) i telefoniczne (+48 71 712 75 72 oraz numery komórkowe koordynatorek).

Czekamy na was i wasze pomysły!

Pamiętajcie, że od 2018 roku działamy na nieco innych zasadach i jako Strefa Kultury Wrocław przyjmujemy wnioski tylko od osób fizycznych oraz grup nieformalnych. Jeśli reprezentujecie NGO lub grupę młodzieżową, możecie zgłosić swój projekt do Fundacji Umbrella - ścieżki Mikrogranty NGO lub Mikrogranty młodzieżowe.


Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

///

Mikrogranty

to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwoju umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Mikrogranty to też liczne działania edukacyjne. W 2020 roku będziecie mogli wziąć udział w weekendowych Warsztatach Mikrograntów i trzymiesięcznym cyklu Akademia Mikrograntów 5.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

p:31207