Edycja 27. - wrzesień 2021

Pliki do pobrania

Zarządzenie Dyrektora SKW_Mikrogranty_NABÓR III_Edycja 27. - wrzesień 2021_skan Zarządzenie Dyrektora z dnia 30.08.2021_zmiana Regulaminu Edycji 27. pdf_Regulamin_Mikrogranty_NABÓR III_Edycja 27. - wrzesień 2021 Załącznik nr 1 do Regulaminu_Mikrogranty_Edycja_27.-wrzesien-2021_koszty-kwalifikowalne Załącznik nr 2 do Regulaminu_Mikrogranty_Edycja_27.-wrzesień-2021_wykaz kryteriów oceny formalnej wniosków i błędów formalnych Załącznik nr 3 do Regulaminu_Mikrogranty_Edycja_27.-wrzesień-2021_wzór wniosku Załącznik nr 4 do Regulaminu_Mikrogranty_Edycja_27.-wrzesień-2021_kryteria oceny merytorycznej Załącznik nr 5 do Regulaminu_Mikrogranty_Edycja_27.-wrzesień-2021_wzór umowy z załącznikami Załącznik nr 6 do Regulaminu_Mikrogranty_Edycja_27.-wrzesień-2021_wzór zgody CO/JAK/KIEDY - Mikrogranty | NABÓR III_Edycja_27.-wrzesień-2021 Mapa obszarów - Mikrogranty | NABÓR III_Edycja_27.-wrzesień-2021 Najważniejsze terminy - Mikrogranty | NABÓR III_Edycja_27.-wrzesień-2021 FAQ_pytania i odpowiedzi_Mikrogranty | NABÓR III_Edycja_27.-wrzesień-2021 Ekoporadnik - Mikrogranty | NABÓR III_Edycja_27.-wrzesień-2021 Lista i mapa projektów WBO_Mikrogranty | NABÓR III_Edycja_27.-wrzesień-2021 Mikroinwentarz_Mikrogranty | NABÓR III_Edycja_27.-wrzesień-2021 Miejsca Przyjazne Mieszkańcom i Mieszkankom_Mikrogranty | NABÓR III_Edycja_27.-wrzesień-2021 Wzór wniosku_Mikrogranty | NABÓR III_Edycja_27.-wrzesień-2021 Wzór wniosku do edycji i wypełniania_Mikrogranty | NABÓR III_Edycja_27.-wrzesień-2021

Harmonogram

Nabór wniosków: 01.09.2021 - 15.09.2021 Ogłoszenie wyników: 07.10.2021 Liczba projektów: 13 Realizacja: koniec października - 15 grudnia 2021

Koniec wakacji już tradycyjnie oznacza nie tylko powrót do szkoły, ale też początek ostatniego w roku naboru do Mikrograntów! Jesienią mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia wspólnie z naszym zespołem  zrealizują 13 nowych osiedlowych inicjatyw edukacyjnych, animacyjnych i integracyjnych. Co to będzie dokładnie? Wszystko zależy od Was i Waszych pomysłów!

1 września wystartuje ostatni w tym roku nabór do Mikrograntów – ogólnomiejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych. Edycja 27. będzie szansą na wspólne inicjatywy w jesienno-zimowym klimacie. Końcówka roku to czas, w którym zawsze sporo warsztatujemy, edukujemy się i cieplej ubrani/e poznajemy miasto w trakcie spacerów czy gier miejskich.

Jesteśmy gotowi na działanie w każdych warunkach – „na żywo”, online czy „hybrydowo”. Dlatego w swoich propozycjach projektów na jesień i zimę  możecie wykorzystać każdą z tych opcji. Na Wasze pomysły będziemy czekać do 15 września!

TUTAJ od 1 września złożycie swój pomysł ⇒⇒⇒ https://www.wroclaw.pl/mikrogranty/skw

Co, jak i z kim?

W ramach Edycji 27. ścieżki dla osób fizycznych (także tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, zachęcamy Was do składania propozycji na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innych o charakterze kulturotwórczym. Jak zawsze możecie zgłaszać pomysły w jednej z dawnych wrocławskich dzielnic – Fabrycznej, Krzykach, Psim Polu i Śródmieściu.

Co będziemy wspólnie robić tym razem? Odkrywać historycznie i sentymentalnie Kozanów? A może uczyć się nowoczesnego rękodzieła na Ołtaszynie czy rodzinnie muzykować na Hubach? Niezależnie na jaki rodzaj projektów się zdecydujecie, pomożemy Wam zadbać o niezbędną infrastrukturę i bezpieczne warunki do działania. W mniejszych grupach, ale wciąż na lokalnym gruncie i we współpracy z osiedlowymi liderami i liderkami, zachęcamy Was do aktywności w naszym mieście!

Wybrane projekty z czterech obszarów otrzymają od nas wsparcie finansowe (do 5 000 złotych brutto) oraz pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych.

Jak planować, jak działać?

Zwycięskie projekty Naboru III poznamy najpóźniej 7 października. Rozpoczęcie realizacji nowych pomysłów planujemy na końcówkę tego miesiąca, by odpowiednio przygotować inicjatywy organizacyjnie i promocyjnie. Eksperci przestrzegają nas przed powakacyjną, „czwartą falą” pandemii,  dlatego planując swój projekt, myślcie też o alternatywnych aktywnościach dla działań „na żywo”. W razie jakichkolwiek obostrzeń jesienią, wspólnie zastanowimy się nad zmianami. Inicjatywy możecie realizować od końca października do 15 grudnia. Pamiętajcie też, że przygotowanie wydarzeń na żywo, jak i  streamów, online’owych inicjatyw czy różnego rodzaju akcji pakietowych wymaga czasu na organizację i promocję tych aktywności, dlatego dobrze zaplanujcie sobie etap przygotowawczy Waszego projektu!

Realizując inicjatywy stosujemy się do zaleceń sanitarnych, które zakładają ograniczenia w liczbie osób w pomieszczeniach zamkniętych, rekomendują noszenie maseczek w określonych budynkach, wymagają posiadania własnych posiłków i napojów oraz wymagają od nas zbierania danych osobowych uczestników i uczestniczek wydarzeń (imię, nazwisko i numer telefonu). Jednak nie obawiajcie się nietypowych warunków organizacji Waszych działań. To my przygotowujemy dla Was regulaminy, zbieramy dane i pomagamy Wam znaleźć bezpieczne miejsca do realizacji planów, dlatego możecie liczyć na nasze wsparcie oraz gwarancję współorganizacji projektu w takiej formule, która jest dla wszystkich komfortowa i bezpieczna.

Przydatne dokumenty

Przed złożeniem wniosku koniecznie zapoznajcie się z naszym regulaminem, wzorem wniosku oraz listą najczęściej zadawanych pytań i naszych odpowiedzi (FAQ), a także zestawieniem dodatkowo punktowanych projektów WBO.

Przy opisywaniu inicjatywy zachęcamy też do zapoznania się z naszym poradnikiem ekologicznym, który powinien pomóc wam w planowaniu pomysłu bezpiecznego dla środowiska, a także przejrzenia listy sprzętów i materiałów, które użyczymy wam do zwycięskiego projektu bezpłatnie. Jeśli szukacie miejsca, w którym chcielibyście działać, przejrzyjcie listę Miejsc Przyjaznym Mieszkańcom i Mieszkankom.

Wszystkie dokumenty i pliki obowiązujące w Edycji 26. znajdują się na tej stronie, na początku tekstu, tuż po prawej stronie od grafiki ⇒⇒⇒⇒⇒⇒

Zajrzyjcie też do zakładki PROJEKTY, gdzie możecie zapoznać się z inicjatywami realizowanymi w poprzednich latach. Znajdziecie wśród nich wiele pomysłów możliwych do organizacji z ograniczeniami co do wielkości grupy czy w kontaktach z innymi – może zainspirują one was do działania dla Waszej okolicy?

Spotkanie informacyjne, konsultacje i kontakt z nami!

Chcecie się dowiedzieć, jak wspólnie działamy? Bardzo mocno zachęcamy Was do kontaktu z nami – zadawania pytań, rozmów i konsultacji oraz uczestnictwa w spotkaniach i warsztatach, które tradycyjnie dla Was szykujemy.

O szczegółach (najważniejszych terminach i zasadach współpracy oraz formularzu wniosku), opowiedzieliśmy Wam podczas spotkania informacyjnego, które ze względu na pandemię odbyło się w sieci.

Zapraszamy Was również na wspólne spotkanie informacyjne wszystkich trzech ścieżek Mikrograntów w Barbarze (ul. Świdnicka 8B) – 31 sierpnia o 17:30.

Dodatkowo zaplanowaliśmy też interaktywne warsztaty pisania projektów, podczas których krok po kroku opowiemy Wam, jak dobrze opisać swój pomysł we wniosku. Z zapisanymi mailowo osobami (zgłoszenia na mikrogranty@strefakultury.pl) połączymy się 2 września od godziny 17:30.

Od 30 sierpnia zaczynamy również indywidualne konsultacje Waszych pomysłów. Wasze pytania i wątpliwości możecie omówić z nami mailowo (mikrogranty@strefakultury.pl) i telefoniczne (+48 71 712 75 72 oraz numery komórkowe koordynatorek). Dla chętnych kontaktu na żywo szykujemy możliwość spotkania się i porozmawiania o planowanej inicjatywie w Barbarze – 1, 7, 9 oraz 14 września między 17:00 a 19:00 po wcześniejszym zgłoszeniu mailowym lub telefonicznym.

Kończymy więc powoli wakacje i z niecierpliwością czekamy na Was i Wasze pomysły!


Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

 

///

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwoju umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Mikrogranty to też liczne działania edukacyjne. W 2021 roku będziecie mogli wziąć udział w weekendowych Warsztatach Mikrograntów i trzymiesięcznym cyklu Akademia Mikrograntów 6.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.