OVERDUE TIME OFF / ZALEGŁY URLOP

Harmonogram

Nabór wniosków: 01.06.2020 - 30.06.2020 Ogłoszenie wyników: 15.07.2020 Ilość miejsc: 1 Rezydencja: 1–31 sierpnia 2020 (Wrocław)

NABÓR NA REZYDENCJĘ ZALEGŁY URLOP / OVERDUE TIME OFF, DEDYKOWANY ARTYSTOM ZAGRANICZNYM MIESZKAJĄCYM W POLSCE

Oferta rezydencyjna, w trudnym, wręcz kryzysowym momencie kieruje uwagę na zdrowie, kondycję i dobrostan twórców zagranicznych znajdujących się w trudne sytuacji bez wsparcia systemowego lub przebywających w Polce wbrew własnym planom. Tytułowy “zaległy urlop” odnosi się do wciąż aktualnego problemu nieuznawania twórczości artystycznej jako pracy zawodowej, co szczególnie dotyka osoby zaproszone do udziału w projekcie.

Sierpniowa rezydencja we Wrocławiu jest możliwością zwrócenia się ku własnym potrzebom: tworzenia, refleksji, samotności, spotkań, nadrabiania zaległości lub/i odpoczynku, relaksu, medytacji, nudy - wszystkiego temu, co służy świętemu spokojowi. To rezydent decyduje na co tak naprawdę chce poświęcić swój czas oraz w jakim stopniu i w jaki sposób rezydencja będzie ,,przepełniona sztuką”.

Akceptowane będą zgłoszenia zagranicznych artystów/artystek mieszkających na stałe lub tymczasowo w Polsce oraz tych, które z jakiegoś powodu nie mogą obecnie wyjechać poza jej granice.

Wybrany artysta otrzyma zakwaterowanie w samym centrum Wrocławia, honorarium w wysokości 5000 zł brutto, pokrycie kosztów przejazdu z i do Wrocławia. Organizatorzy naboru oferują również organizację plenerowego artist talk, a jeśli będzie taka możliwość i potrzeba spotkania z przedstawicielami wrocławskiego środowiska kulturalnego oraz wsparcie merytoryczne pracowników Strefy Kultury Wrocław.

JAK APLIKOWAĆ?

Aby zgłosić się do projektu, należy przesłać w języku polskim lub angielskim:

– CV lub bio (do 1 500 znaków ze spacjami),

– portfolio (plik w formacie .pdf, maksymalnie 10 stron),

– wypowiedź odnosząca się do tematu rezydencji ,,Zaległy urlop” (zagadnienia pomocnicze: Dlaczego chcesz wziąć udział w rezydencji? Jak postrzegasz temat ,,zaległy urlop”? Jakie jest twoje zdanie na temat relacji czasu twórczego i czasu wolnego czy też work-life balance? Czy zajmowałeś się już tą tematyką w swoich dotychczasowych działaniach? Z jakimi wyzwaniami musi mierzyć się artysta/artystka w Polsce? 1500 - 2000 znaków ze spacjami),

– zdjęcie portretowe.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 czerwca 2020 roku. Należy przesłać swoje zgłoszenie drogą mailową na adres airwro@strefakultury.pl z następującym tytułem: Medium - IMIĘ I NAZWISKO - AiR Wro.

WAŻNE:

Udział w Naborze jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych Wnioskodawcy zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. (RODO).

Prowadzony przez Strefę Kultury Wrocław nabór jest częścią programu rezydencyjnego AIR Wro, wizyt studyjnych i współpracy międzynarodowej, który pozostał we Wrocławiu po roku obchodów Europejskiej Stolicy Kultury w 2016. AIR Wro ma za zadanie wspierać mobilność i promocję i współpracę międzynarodową twórców, a poprzez to budować i wzmacniać międzynarodowe relacje kulturalne.

KONCEPCJA:

Yuriy Biley

Paulina Brelińska

Paulina Maloy

Katarzyna Zielińska

KONTAKT:

airwro@strefakultury.pl