Europejska Noc Literatury

Mapka_ENL2019_www

DOSTĘPNA EUROPEJSKA NOC LITERATURY

We współpracy z Fundacją na Rzecz Audiodeskrypcji Katarynka zapraszamy na program dla osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu.

ENL dla niewidomych i słabowidzących

25 maja, 17:30

Miłośnikom literatury z niepełnosprawnością wzroku proponujemy wspólny spacer z przewodnikiem i audiodeskrypcją. Na trasie znajdą się trzy czytania: „Proces” Franza Kafki, „Madame Bovary” Gustave’a Flauberta oraz „Obcy” Alberta Camusa.

Wydarzenie dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona.

ENL dla g/Głuchych i słabosłyszących

25 maja, 16.00
B5. Impart (ul. Mazowiecka 17)

„Baśnie” Hansa Christiana Andersena - warsztaty dla rodzin, dorosłych i dzieci z tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Spotkanie inspirowane pierwszym polskim tłumaczeniem z duńskiego oryginału. Uczestnicy przy pomocy ruchu, obrazu, emocji zastanowią się nad funkcją i istotą tłumaczenia. Zastanowią się też, czy „Królowa śniegu” kryje w sobie treści i wartości adresowane tylko do dzieci.

Obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona.

25 maja, godz. 18.00
F5. Aleja Profesorów Politechniki Wrocławskiej

„Baśnie” Hansa Christiana Andersena - czytanie z tłumaczeniem na Polski Język Migowy

czyta Ilona Ostrowska

Wydarzenie dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Wstęp wolny

Zapisy, szczegółowy program oraz dodatkowe informacje: bezbarier@strefakultury.pl

EUROPEJSKA NOC LITERATURY DLA DZIECI

Kiedy rodzice słuchają czytań, dzieci nie muszą się nudzić! Wystarczy, że uważnie rozejrzą się dookoła i podejmą wyzwanie rozwiązania zadań z literackiej mapki.

Na szlaku rodzinnego spaceru znajdą się:

D3. Audytorium Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego (ul. Fryderyka Joliot-Curie 14)
E4. Fandom (Plac Grunwaldzki 6)
G7. Patio budynku A1 Politechniki Wrocławskiej (wejście od ul. Cypriana Kamila Norwida 7)
F6. Aleja Profesorów Politechniki Wrocławskiej

W tych właśnie miejscach dzieci otrzymają specjalną mapkę z zadaniami – na jednej stronie znajdą się łamigłówki adresowane do dzieci młodszych, na drugiej zagadki dla starszaków. Za rozwiązanie co najmniej 3 z nich czeka literacka nagroda.

Miejsca odbioru książek-nagród:

D5, E4. Infopunty ENL – 25 maja do godz. 21:00)
Infopunkt w klubokawiarni Barbara (ul Świdnicka 8b) - 27-31 maja w godz. 12:00 – 18:00)

EUROPEJSKA NOC LITERATURY PO GODZINACH

Zapraszamy na cykl plenerowych wydarzeń powiązanych z tegoroczną Europejską Nocą Literatury

GASTRO MIASTO NA PLACU SPOŁECZNYM

24 maja, 17:00-1:00, 25 maja, 12:00-1:00, 26 maja, 12:00-20:00
A5. Plac Społeczny

Mnóstwo dobrej zabawy i świetnego jedzenia od popularnych restauracji i najlepszych szefów kuchni. Gastro Miasto to restauracyjne koncepty w streetfoodowym wydaniu, dobre piwo, koktajle i orzeźwiające drinki od piątku do niedzieli.

Muzykę serwują DJ Skipless, DJ Endless i DJ Feel-X.

GARAŻOWA WYPRZEDAŻ KSIĄŻEK

25 maja, 16:00-1:00
B5. główny wjazd na podwórko Impartu (ul. Mazowiecka 17)

Garażowa wyprzedaż książek wydanych przez Strefę Kultury Wrocław i Wrocławski Dom Literatury. Tytuły Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 po 5/10/15/30 zł, promocyjne ceny na książki Wydawnictwa Warstwy. W ofercie literatura piękna, dziecięca, reportaż, albumy, kulinaria, architektura, sztuka i wiele innych.

Polish Cinema For Beginners: PROJEKCJA FILMU „JESZCZE DZIEŃ Z ŻYCIA”

reż./dir. Damian Nenow, Raúl de la Fuente, 2018, 86 min

25 maja, 20:30
B5. podwórko Impartu (ul. Mazowiecka 17)

Warszawa, 1975. Ryszard Kapuściński, dziennikarz, przekonuje szefa, by wysłał go do ogarniętej wojną domową Angoli. Wyprawa zmieni go na zawsze: Polskę opuścił jako dziennikarz, powrócił do niej jako pisarz. Film otrzymał Europejską Nagrodę Filmową 2018 dla najlepszego filmu animowanego. Zapraszamy osoby nieznające polskiego - film z napisami w języku angielskim.

WSTĘP WOLNY