„Non Sola Scripta” to seria koncertów co roku gwarantujących słuchaczom najwyższe doznania artystyczne. Festiwal charakteryzuje wyjątkowa formuła programowa oraz solidna 30-letnia tradycja. Treścią muzycznych wieczorów jest nie tylko to, co odczytujemy z partytury, ale i improwizacja w różnych konfiguracjach i formach. Świadczy o tym, choćby łaciński tytuł, który w wolnym tłumaczeniu oznacza „nie tylko to, co zapisane”. „Non Sola Scripta” łączy klasyczne organowe kompozycje oraz improwizacje w wykonaniu wirtuozów innych instrumentów. Takie sprzężenie czyni letnie koncerty emocjonującą muzyczną podróżą w jednym z najpiękniejszych zakątków miasta, jakim jest Ostrów Tumski. Podczas tegorocznych spotkań artyści po raz kolejny zaprezentują wiernej publiczności dzieła kompozytorów klasycznych oraz współczesnych.
Wrocławski festiwal to wydarzenie, którego założeniem jest eksperyment wynikający ze spotkania wybitnych muzyków, czyli najlepszych organistów z całego świata z mistrzami różnych instrumentów i wybitnymi wokalistami. Swym 30-letnim dorobkiem wpisuje się na listę najstarszych festiwali w Polsce.
Twórcą oraz dyrektorem artystycznym festiwalu jest prof. Andrzej Chorosiński, który w trakcie niedzielnych koncertów prezentuje zaproszonych artystów. Podczas poprzednich edycji „Non Sola Scripta” wystąpili między innymi: Anna Maria Jopek, Halina Frąckowiak, Włodek Pawlik, Giampaolo di Rosa, Michał Chorosiński, Paweł Gusnar oraz Giulio Mercati. Goście oprócz śpiewu oraz recytacji zagrali na takich instrumentach jak: lutnia, skrzypce, trąbka, wiolonczela, akordeon czy saksofon.
Andrzej Chorosiński to wybitny organista, pedagog i kompozytor. Stanowisko dyrektora artystycznego festiwalu „Non Sola Scripta” pełni bez przerwy – od ponad trzydziestu lat. Koncertował w niemal wszystkich krajach Europy, a także w Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Korei Południowej i Japonii. Artysta został uhonorowany wieloma odznaczeniami i nagrodami, m.in.: Odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem „Ecclesiae Populoque Servitium Praestanti”. W roku 2019 obchodził 50-lecie działalności koncertowej.
Na koncerty niezmiennie zapraszamy do gotyckiej Kolegiaty Świętego Krzyża i św. Bartłomieja na Ostrowie Tumskim, na co dzień niedostępnej dla zwiedzających.