Login

Register

Login

Register

7.10.2019 Poniedziałek

10. Mikroagora – poznajmy siebie i jesienno-zimowe inicjatywy!

Co ukisimy jesienią na Nadodrzu? Jakie muzyczne działania planowane są na Swojczycach i Księżu Małym? Gdzie „rozwiniemy żagle” i z kim wyczyścimy klatki na Trójkącie? Po odpowiedzi na te i wiele więcej pytań zapraszamy na Mikroagorę – spotkanie twórców i twórczyń 9 inicjatyw wybranych we wrześniowym naborze do Mikrograntów!

Od 1 do 15 września w ramach ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych zachęcaliśmy Was do składania propozycji na jesienno-zimowe działania, które zrealizowane będą do połowy grudnia w naszym mieście. Jak zawsze czekaliśmy na inicjatywy z zakresu animacji, aktywizacji społecznej i edukacji oraz pomysły na działania związane z różnymi dziedzinami sztuki i inne o charakterze kulturotwórczym.

10. Mikroagora – poznajmy się!

26 października od godziny 11:00 w Barbarze (ul. Świdnicka 8B) dowiecie się więcej o tym, co razem organizować będziemy do końca roku na wrocławskich osiedlach. Wymienicie się doświadczeniami z realizacji i udziału w lokalnych inicjatywach oraz nawiążecie współpracę z innymi aktywnymi mieszkańcami i mieszkankami miasta. Kto wie, może zaoferujecie swoją pomoc w przygotowaniach i dołączycie do współorganizacji któregoś z projektów?

Po krótkich wystąpieniach i prezentacji zwycięskich inicjatyw, porozmawiamy o naszych planach oraz podyskutujemy o współpracy z lokalnymi liderami i liderkami. Mikroagora to świetna okazja do spotkania innych aktywnych mieszkańców i mieszkanek i porozmawiania z nimi o tym, co dzieje się w Waszej najbliższej okolicy.

Zachęcamy do udziału w spotkaniu nie tylko osoby, które realizują lub realizowały Mikrogranty, ale również lokalne media, inicjatywy, organizacje i wszystkich zainteresowanych mieszkańców i mieszkanki Wrocławia!

Nowe inicjatywy

O jakich projektach i działaniach porozmawiamy na 10. Mikroagorze? W Parku Tysiąclecia, Mamuta i Grabiszyńskim dowiemy się, jak przyrodnicze wędrówki i szukanie jesiennych plonów mogą nam pomóc w utrzymaniu dobrego nastroju w ten chłodniejszy czas w roku, poznamy kilka przepisów na nietypowe przetwory dzięki międzypokoleniowemu kiszeniu na Nadodrzu,  usłyszymy też o planach na odświeżenie i odkrywanie historii klatek Trójkąta oraz badaniu relacji z mniejszościami na Popowicach i Szczepinie. Porozmawiamy o lekko zapomnianym Skarbie Zakrzowskim i planach na odkrycie na nowo jego historii, a także nieodkrytych ciekawostkach osiedli: Dąbia, Biskupina i Sepolna, które znajdą się w scenariuszach gier miejskich. Poznamy też lokalnych wykonawców i plany na muzyczne warsztaty, które szykują dla nas grupy nieformalne na Księżu Małym oraz Strachocinie, Swojczycach i Wojnowie, a także mieszkańców i mieszkanki osiedla, którzy chcą zaproponować cykl jesiennych zajęć prowadzonych przez sąsiadów dla sąsiadów. 

Jeszcze więcej o zwycięskich inicjatywach możecie poczytać TUTAJ

10. Mikroagora
26. października od godziny 11:00
Barbara (ul. Świdnicka 8b)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: TUTAJ

Do zobaczenie!

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty
www.facebook.com/mikrogranty
www.instagram.com/mikro.granty

///

Mikrogranty

To ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.
Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

- Czytaj także

p:23003