16.09.2021 Czwartek

111 pomysłów na jesień we Wrocławiu w ostatnim naborze do Mikrograntów

Zakończył się trzeci (i ostatni) w tym roku nabór do Mikrograntów!  Od 1 do 15 września zgłosiliście do nas aż 111 propozycji na lokalne działania w całym mieście – brawo Wy! Jakie działania wspólnie zrealizujemy latem i wczesną jesienią? Wyniki poznamy do 7 października.

Przez ostatnie dwa tygodnie czekaliśmy na wasze propozycje działań, które jesienią i wczesną zimą pomogą zaktywizować lokalne społeczności – mogły być to projekty z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, czy też inicjatywy związane ze wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne działania o charakterze kulturotwórczym. Obok tak pożądanych przez nas wszystkich spotkań „na żywo”, wciąż można było zgłaszać też propozycje na realizację pomysłów online oraz wydarzenia hybrydowe.

Złota wrocławska jesień

Od 1 do 15 września mogliście i mogłyście wziąć udział w jednej z trzech ścieżek – dla osób fizycznych (również prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz takich, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto oraz dla grup młodzieżowych, czyli osób w wieku od 13 do 21 lat.

Wasze ogromne zaangażowanie i chęć działania na rzecz lokalnych społeczności po raz kolejny nie zawiodły. Do 15 września do północy zgłosiliście łącznie aż 111 projektów!

  • 61 propozycji w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych
  • 31 projektów w ścieżce dla organizacji pozarządowych
  • 19 inicjatyw w ścieżce dla młodzieżowych grup nieformalnych

Dziękujemy za wszystkie wasze pomysły!

Co nas czeka dalej?

Teraz nadszedł czas na weryfikację formalną wniosków oraz oceny komisji. Wybrane projekty otrzymają od nas nie tylko wsparcie finansowe (1, 5 lub 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, księgowych, prawnych, promocyjnych i logistycznych.

Zwycięskie działania poznamy 7 października – realizacja wybranych inicjatyw będzie możliwa od końca października właśnie do grudnia (w Mikrograntach NGO do 5.12, ścieżce dla grup młodzieżowych do 7.12, a w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych aż do 15.12)

Wyniki dostępne będą na naszych stronach:

www.strefakultury.pl/programy/mikrogranty/nabory
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo/oceny-wnioskow
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe

Przygotuj się na jesień w mieście!

Na zimniejsze dni, w trakcie których wspólnie działać będziemy w nowych projektach, przygotowaliśmy dla Was również wyjątkowy i unikatowy gadżet, który powstał we współpracy z Olą Błędowską (Olczycjia) i Natalią Jerzak (BananaMama).

Tej jesieni uczestnictwo w inicjatywach ubarwić mogą Wam mikrograntowe skarpetki, na których znajdziecie dobrze Wam znane postaci, zwierzęta i budynki! Niech Wam się je dobrze nosi i aktywnie działa w całym mieście!

Skarpetki są bardzo miękkie i ciepłe – to idealna opcja na pierwsze jesienne chłody, poranki w drodze do biura, na uczelnię czy do szkoły!  Do wyboru macie dwa rozmary (37-39 i 40-43). Możecie je kupić online TUTAJ lub stacjonarnie w Barbarze (ul. Świdnicka 8B). 

Trzymamy kciuki za wszystkie pomysły i do zobaczenia w mieście!

Więcej o programie:

www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty
www.facebook.com/mikrogranty
www.instagram.com/mikro.granty

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej