Login

Register

Login

Register

18.05.2020 Poniedziałek

145 zgłoszonych projektów w drugim naborze do Mikrograntów. Działamy razem mimo pandemii!

Zakończył się wyjątkowy ze względu na warunki majowy nabór do Mikrograntów. Wasza chęć działania nas nie zawiodła – mimo pandemii do 15 maja zgłosiliście do nas aż 145 propozycji na inicjatywy w całym mieście! Zwycięskie projekty zostaną wybrane do 8 czerwca.

 

Od 1 do 15 maja mogliście zgłaszać w jednej z trzech ścieżek Mikrograntów pomysły na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. Do udziału w projekcie zapraszaliśmy wszystkich chętnych wrocławian i wrocławianki (pełnoletnie osoby fizyczne, także te prowadzące działalność gospodarczą oraz grupy nieformalne), organizacje pozarządowe (do 5 lat działalności oraz te, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto) oraz młodzieżowe grupy nieformalne (osoby od 13 do 21 roku życia).

Weź miasto w swoje ręce

Przy planowaniu inicjatywy zachęcaliśmy was do zastanowienia się nad potrzebami, jakie aktualnie mogą pojawiać się wśród lokalnej społeczności. Wielu mieszkańców i mieszkanek zostało pozbawionych oferty edukacyjnej, rekreacyjnej, animacyjnej czy sportowej, którą realizowany projekt mógłby częściowo zastąpić. Wskazywaliśmy wam zarówno na propozycje inicjatyw, które pomogą (także na odległość) poczuć i budować więzi społeczne, ułatwią myślenie o przyszłości z optymizmem, czy też zostaną zorganizowane z zachowaniem bezpiecznych odległości. Realizacja projektu mogłaby być też okazją, by do pracy przy nim zaprosić osoby, które straciły zlecenia z powodu zawieszenia działalności firm czy instytucji, z którymi współpracowały.

Dodatkowo, w związku z obecną sytuacją, drugi w tym roku nabór przeprowadziliśmy w nieco innej, bardziej elastycznej formule. Tradycyjne spotkania informacyjne i konsultacje w różnych częściach miasta przenieśliśmy do sieci, gdzie przeprowadziliśmy również warsztaty dla osób, które planowały rozpocząć swoją przygodę z Mikrograntami. Wydłużyliśmy też termin realizacji waszych propozycji –  wybrane projekty będą mogły odbywać się późnym latem i jesienią.  

W efekcie naszych działań informacyjnych, konsultacji telefonicznych i mailowych, a przede wszystkim dzięki waszemu ogromnemu zaangażowaniu i aktywności, mimo trudnych warunków, do 15 maja do północy zgłosiliście łącznie aż 145 projektów!

  • 89 propozycji w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych
    Szczegóły naboru i komisje oceniające poznacie TUTAJ
  • 40 projektów w ścieżce dla organizacji pozarządowych
  • 16 inicjatyw w ścieżce dla młodzieżowych grup nieformalnych

Dziękujemy za wszystkie wasze pomysły! Teraz nadszedł czas na weryfikację formalną wniosków oraz oceny komisji. Zwycięskie projekty, które ogłosimy do 8 czerwca, po ocenach i obradach komisji mogą liczyć na wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną

Wyniki będą dostępne na naszych stronach:
www.strefakultury.pl/programy/mikrogranty/nabory
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo/oceny-wnioskow
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe

Trzymamy kciuki za wszystkie pomysły!

Do zobaczenia w mieście!

Więcej informacji:

www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty

 

///

Mikrogranty

to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwoju umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Mikrogranty to też liczne działania edukacyjne. W 2020 roku możecie wziąć udział w czterech weekendowych Warsztatach Mikrograntów i trzymiesięcznym cyklu Akademia Mikrograntów 5.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

 

- Czytaj także

p:29512