Login

Register

Login

Register

13.04.2018 Piątek

5. Mikroagora: spotkajmy się z mikrograntowcami

Znamy najlepiej ocenione projekty Edycji 16. Mikrograntów, których realizacja projektów we Wrocławiu już za chwilę się rozpocznie. Teraz czas się z nimi zapoznać na żywo! 28 kwietnia w Barbarze spotkacie ich inicjatorów, posłuchacie o 12 mikrograntowych inicjatywach oraz dowiecie się więcej o tym, co wspólnie z mieszkańcami planujemy na wrocławskich osiedlach.

Od 1 do 15 marca trwał pierwszy w tym roku nabór do Programu Współorganizacji Projektów Mikrogranty. W nowej formule, osoby fizyczne i grupy nieformalne zgłosiły 117 pomysłów na swoje działania do ścieżki prowadzonej przez Strefę Kultury Wrocław.

Jeśli chętnie dowiecie się więcej na temat zwycięskich inicjatyw? Chcecie poznać lokalnych aktywistów, interesują Was pomysły jakie będą realizowane na Waszym osiedlu, a może zamierzacie zaoferować swoją pomoc w jego realizacji? Jeśli składaliście swój projekt, ale nie udało Wam się wygrać, możecie dołączyć do wybranych inicjatyw i stać się ich częścią to przyjdźcie na spotkanie by dowiedzieć się więcej. Zapraszamy 28 kwietnia, od godziny 11.00 do Barbary (ul. Świdnicka 8b) na 5. Mikroagorę.

Dowiecie się, jak i kiedy będziecie mogli wziąć udział w „Wystawie z innej perspektywy” na Hubach czy stworzyć metodą batikową „Przy wspólnym stole” obrus-instalację na Przedmieściu Oławskim. Na Szczepinie będziecie mogli zaangażować się m.in. w tworzenie fotobiografii osiedla, pocztówek jemu dedykowanych i wystawy kolażowej mieszkańców, a na Nowym Dworze we wspólną pracę nad lokalnym przewodnikiem opartym na wspomnieniach i mikrohistoriach mieszkańców. Latem i jesienią, dzięki współpracy z mieszkańcami, powstaną m.in. gra planszowa poświęcona osiedlom Polanowice, Poświętne i Ligota, gra miejska śladami ciekawych realizacji architektonicznych Richarda Konwiarza, osiedlowa gazetka sąsiadów Lipy Piotrowskiej i serial w całości wymyślony oraz zrealizowany przez swojczyckich twórców-amatorów. Hubskie przedszkola zaangażują się w międzypokoleniowy projekt aktywizacji lokalnych seniorów. W nadodrzańskich mieszkaniach będziecie mogli spotkać się z sąsiadami na pięciu mikrokoncertach, a na podwórkach międzyblokowych, na Gądowie, Kozanowie czy Popowicach obejrzeć improwizowane spektakle ze scenografią współtworzoną przez ich najmłodszych mieszkańców.

Po krótkich wystąpieniach i prezentacji 12 projektów wszyscy będą mieli możliwość poznania się twarzą w twarz, podyskutowania o przedstawionych inicjatywach, podzielenia się doświadczeniami oraz nawiązania współpracy. Mikroagora to świetna okazja do spotkania innych aktywnych mieszkańców i porozmawiania z nimi o tym, co dzieje się na Waszym podwórku, osiedlu – w Waszej najbliższej okolicy.

Tym wydarzeniem chcemy również zapoczątkować platformę wymiany zasobów i pozytywnych praktyk. Zapraszamy nie tylko osoby, które realizują lub realizowały Mikrogranty, ale również lokalne media, inicjatywy, organizacje i wszystkich zainteresowanych mieszkańców Wrocławia.

Więcej o inicjatywach projektów z czterech obszarów przeczytacie TUTAJ.

Do zobaczenia!

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
strefakultury.pl/mikrogranty
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyNGO
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe
www.facebook.com/mikrogranty
www.instagram.com/mikro.granty

- Czytaj także

p:9291