Login

Register

Login

Register

15.03.2021 Poniedziałek

5. nabór na rezydencję dla grafików w Dreźnie już otwarty!

Także w tym roku Strefa Kultury Wrocław, Urząd Miasta Wrocławia, Urząd Miasta Drezna zapraszają do składania aplikacji na drezdeńską rezydencję artystyczną dla grafików warsztatowych. Wybrany rezydent_ka będzie miał_a okazję pracować, w jednej z największych w Europie, pracowni grafiki Grafikwerstatt oraz poznać twórców związanych z tym miejscem.

Plakat naboru

Wymiana rezydencyjna dla grafików specjalizujących się druku artystycznym organizowana jest od pięciu lat. Dzięki niej w Dreźnie pracować już mogły Maja Dokudowicz, Natalia Tarnawa, Katarzyna Roman oraz Dominika Ziober-Król. Zgodnie z jej warunkami wybrany_a artysta_ka otrzyma zakwaterowanie, przestrzeń do pracy oraz diety, w tym pokrycie kosztów podróży i zakup materiałów.

Grafikwerkstatt w Dreźnie

Graficy mają do dyspozycji ponad 600 metrów kwadratowych przestrzeni wypełnionej tradycyjnym i nowoczesnym sprzętem do pracy, który umożliwia tworzenie projektów w wielu różnych technikach. To także miejsce spotkań sceny kulturalnej Drezna oraz przestrzeń rezydencyjna dla artystów z wielu krajów. Poza Wrocławiem do Drezna regularnie przyjeżdżają graficy ze Szwecji, USA, Francji czy Grecji.

Rezydencyjna jesień 2021

Czterotygodniowa rezydencja dla osoby z Wrocławia planowana jest na jesień 2021 roku (20 września – 16 października). Do aplikowania zaproszeni są absolwenci uczelni artystycznych, którzy specjalizują się w grafice warsztatowej i tworzą lub mieszkają we Wrocławiu. Wnioski można składać do 16 kwietnia, a wyniki zostaną ogłoszone dwa tygodnie później, tj. 30 kwietnia.

Jak aplikować?

Wnioski do naboru można złożyć w wersji papierowej (maks. w formacie A4) w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego Wrocławia (ul. Bogusławskiego 8-10; sala S4, parter) lub elektronicznej (e-mail: wkl@um.wroc.pl) tytułując kopertę lub wiadomość e–mail: „Rezydencja – Drezno – Wydział Kultury), najpóźniej do 16 kwietnia 2021 r. 

Na wniosek składają się następujące dokumenty sporządzone w języku polskim:

– CV (z zaznaczeniem przeprowadzonych wystaw i projektów artystycznych),
– list motywacyjny  (w liście prosimy przedstawić zagadnienia i działania podejmowane w swojej najnowszej pracy artystycznej oraz plan na rezydencję artystyczną w Dreźnie),
– portfolio z prezentacją głównych realizacji (maks. 5 różnych przedsięwzięć),
 oświadczenie o dyspozycyjności w terminie 20/09 – 16/10/2021,
– oświadczenie o spełnieniu obowiązku informacyjnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych,
– zgoda na udział w ankiecie badającej opinię artystów na temat polityki kulturalnej prowadzonej przez Miasto Wrocław (fakultatywnie).

Ogłoszenie konkursowe, dokumenty oraz wszelkie informacje o naborze do konkursu dostępne są na stronie: www.strefakultury.pl/nabory

Autorką pracy „ŚLADY MIASTA” wykorzystanej w kampanii promocyjnej naboru jest Maja Dokudowicz.

- Czytaj także

p:36807