15.10.2018 Poniedziałek

7. Mikroagora – poznajmy siebie i zwycięskie pomysły

20 października w Barbarze spotkacie twórców i twórczynie dziewięciu mikrograntowych jesienno-zimowych inicjatyw oraz dowiecie się więcej o tym, co wspólnie z mieszkańcami planujemy na wrocławskich osiedlach.

W najbliższą sobotę od godziny 11.00 w Barbarze będziecie mogli spotkać inicjatorów i inicjatorki dziewięciu projektów wybranych w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych.

Interesuje Was, jaki pomysł będziemy realizować na Waszym osiedlu, a może zamierzacie zaoferować swoją pomoc w jego realizacji? Jeśli składaliście swój projekt, ale nie udało Wam się wygrać, możecie dołączyć do wybranych inicjatyw i stać się ich współrealizatorami i współrealizatorkami.

Mikroagora to świetna okazja do spotkania innych aktywnych mieszkańców i porozmawiania z nimi o tym, co dzieje się na Waszym podwórku, osiedlu – w Waszej najbliższej okolicy. Zachęcamy do udziału w spotkaniu nie tylko osoby, które realizują lub realizowały Mikrogranty, ale również lokalne media, inicjatywy, organizacje i wszystkich zainteresowanych mieszkańców Wrocławia.

Lokalni Mikrograntowcy opowiedzą o planowanych na najbliższe tygodnie działaniach:
– truchtaniu z historią parków dawnej dzielnicy Fabryczna w tle,
– tworzeniu maślickich superbohaterów, którzy staną się postaciami na grze planszowej,
– szukaniu szczepińskich pasjonatów, którzy od podstaw stworzą blogi dzieląc się swoim hobby z innymi mieszkańcami,
– odkrywaniu dawnej i współczesnej Kleciny, historii starej cukrowni i pałacu w parku,
– utrwalaniu przez młodzież ze szkół Przedmieścia Oławskiego historii lokali należących od lat do m. in. smokingarza czy drukarza,
– ożywianiu uliczek Tarnogaju, dawnego osiedla pracowników tutejszej gazowni, które ulepione w glinie rozświetli tarnogajski park,
– tworzeniu kalendarza na cały rok z historiami i ważnymi wydarzeniami mieszkańców Psiego Pola i Zawidawia,
– poznawaniu w międzykulturowych i międzypokoleniowych grupach zasad savoir vivre, które mogą przydać się współcześnie przy stole i nie tylko,
– spacerowaniu z aparatami (różnego wieku i rodzaju) po Ołbinie i poznawaniu zasad fotografowania pod okiem artystki.

Więcej o inicjatywach oraz autorach i autorkach projektów z czterech obszarów przeczytacie TU.