Login

Register

Login

Register

18.03.2019 Poniedziałek

8. Mikroagora – poznajmy siebie i zwycięskie pomysły

Z końcem marca ruszają projekty zgłoszone do pierwszej w tym roku edycji Mikrogranów. Zwycięskie inicjatywy poznacie 30 marca w Barbarze podczas 8. Mikrogagory.

Wiosną i latem  na wrocławskich osiedlach czekają na Was lokalne projekty zgłoszone przez mieszkańców naszego miasta. Warsztaty krawiectwa i mody międzywojnia, potańcówki swingowe w plenerze, spotkania z wrocławskimi kinomanami, rodzinna wspinaczka po wrocławskich wzgórzach czy wędrówki przyrodnicze z kuchnią roślinną z nurtem rzeki Ślęzy – to kolejne atrakcje, do których możecie dołączyć dzięki inicjatywom w Mikrograntach.  

Więcej o wszystkich projektach możecie poczytać TUTAJ.

Od 1 do 15 lutego Strefa Kultury Wrocław czekała na Was i Wasze pomysły na pierwsze w tym roku mikrograntowe projekty. Lutowym naborem  chcieliśmy zachęcić Was do zaplanowania działania w Waszej okolicy – wspólnego organizowania warsztatów, spotkań czy dyskusji, spacerowania i innych aktywności rekreacyjnych i oczywiście spędzenia czasu z sąsiadami (zarówno tymi z podwórka, jak z i tym mieszkającymi nieco dalej). W ścieżce prowadzonej przez Strefę Kultury Wrocław osoby fizyczne i grupy nieformalne zgłosiły 102 pomysły na swoje działania!

8. Mikroagora okazją do poznania siebie i zwycięskich projektów

30 marca w Barbarze spotkacie twórców i twórczynie 12 mikrograntowych wiosenno-letnich inicjatyw oraz dowiecie się więcej o tym, co wspólnie z mieszkańcami planujemy na wrocławskich osiedlach.

Chcecie poznać lokalnych aktywistów, interesuje Was jaki pomysł będziemy realizować na Waszym osiedlu, a może zamierzacie zaoferować swoją pomoc w jego realizacji? Jeśli składaliście swój projekt, ale nie udało Wam się wygrać, możecie dołączyć do wybranych inicjatyw i stać się ich współrealizatorami i współrealizatorkami.

Na Mikroagorze usłyszycie więcej o kolejnej edycji truchtania po pięciu parkach dawnej dzielnicy Fabryczna z ich historią w tle, zajęciach edukacyjnych o zachowaniach czworonogów i komunikacji z psem dedykowanych dzieciom i młodzieży, a także odkrywaniu lokalnych historii oraz fotomateriałów o Popowicach czy tworzeniu wspólnej, sąsiedzkiej kroniki Zakrzowa. Będziecie mogli i mogły dowiedzieć się o przyrodniczych wędrówkach z nurtem rzeki Ślęzy, wspinaczkach miejskich na wrocławskie wzgórza, właściwym wykorzystywaniu plastiku (złego i tego dobrego też), swingowych międzypokoleniowych potańcówkach z międzywojenną historią Ołbina w tle czy poszukiwaniach śladów twórców kin i śródmiejskich kinomanów. Odkryjecie gdzie w mieście szukać śladów drukarskiej rodziny Kornów, jak mieszkańcy i mieszkanki Księża Małego i Wielkiego będą pracować nad wyznaczeniem granicy między osiedlami oraz jak rzeka Odra opowie nam o sobie.

Po krótkich wystąpieniach i prezentacji 12 projektów, porozmawiamy o naszych planach, podzielimy się doświadczeniami oraz podyskutujemy o nawiązywaniu współpracy z lokalnymi liderami, liderkami. Mikroagora to świetna okazja do spotkania innych aktywnych mieszkańców i porozmawiania z nimi o tym, co dzieje się na Waszym podwórku, osiedlu – w Waszej najbliższej okolicy.

Zachęcamy do udziału w spotkaniu nie tylko osoby, które realizują lub realizowały Mikrogranty, ale również lokalne media, inicjatywy, organizacje i wszystkich zainteresowanych mieszkańców Wrocławia.

Zapraszamy 30 marca, od godziny 11.00  do Barbary (ul. Świdnicka 8b) na 8. Mikroagorę.

Więcej o inicjatywach oraz autorach i autorkach projektów z czterech obszarów przeczytacie TU.

 

- Czytaj także

p:17006