Login

Register

Login

Register

28.02.2018 Środa

Aerial Residency 2018: znamy wyniki naboru.

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Znamy wyniki naboru na rezydencję w Makerspace Pralnia w Sokołowsku. Barbara Stelmachowska, projektantka z Poznania, uda się na czterotygodniowa rezydencję współorganizowaną ze Stowarzyszeniem Ekologiczno-Kulturalnym "Filtrator".

Stelmachowska jest urodzoną w 1989 roku designerką, absolwentką poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego (UAP). Podczas studiów zdobywała pierwsze doświadczenia zawodowe projektując wnętrza, scenografię oraz biorąc udział w licznych warsztatach i konkursach. Finalistka międzynarodowego konkursu makeme! 2015, Young Design 2016 oraz Electrolux Design Lab 2016. Laureatka konkursu Haier Design Prize by IF. W swoich projektach porusza zagadnienia związane z przestrzenią miejską, problemami społecznymi oraz projektowaniem zrównoważonym.

Stelmachowska w ramach rezydencji pragnie przyjrzeć się życiu mieszkańcom Sokołowska, dowiedzieć się jak wygląda ich świadomość ekologiczna i ustalić czy zanieczyszczenie powietrza uważane jest przez nich za realne zagrożenie, czy też za mający niewielki związek z rzeczywistością wymysł współczesnych ekologów. Celem artystki jet zbudowanie w mieszkańcach poczucia sprawczości i przekonania, że ich codzienne zachowania i wybory dotyczące transportu, ogrzewania czy też odżywania mają realny wpływ na jakość życia w mieście. Stelmachowska w swoich działaniach odniesie się do tradycji zakładów metaloplastyki, wykorzystując szyldy motywujące do aktywnego i ekologicznego uczestniczenia w życiu miasta.

- Czytaj także

p:7689