Login

Register

Login

Register

15.03.2019 Piątek

AIR Wro Talks 4.0: Co mówi Brexit o wspólnocie europejskiej?

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Jedna z dyskusji AIR Wro Talks 4.0 wypada dokładnie w planowanym terminie „Brexitu”. 29 marca w Barbarze porozmawiamy o znaczeniu tego wydarzenia dla Europy i świata oraz wpływu, jaki może ono wywrzeć na współpracę międzynarodową w obszarze kultury.

Od momentu ogłoszenia wyników referendum, w którym większość Brytyjczyków zagłosowała za opuszczeniem Unii Europejskiej, temat ten omawiany jest nieustannie w mediach, w rozmowach prywatnych i w środowiskach naukowych. W dniach konferencji AIR Wro Talks, wypadających w planowanym terminie tzw. „Brexitu”, poświęcone mu będą główne strony wszystkich gazet. Wywołuje on obawy i niepewność, ale wśród niektórych budzi też radość i przynosi ulgę. Czy jest to zjawisko wyjątkowe, czy raczej pewna tendencja? Czy będzie to precedens?

29 marca zapraszamy do Barbary na panel dyskusyjny, który poprowadzi dr Monika Sus z Hertie School of Governance. W rozmowie wezmą udział: Julie Ward – posłanka do Parlamentu Europejskiego z ramienia Partii Pracy, członkini komisji ds. kultury i edukacji, praw kobiet i równouprawnienia oraz rozwoju regionalnego oraz Paul Hobson – dyrektor Modern Art Oxford, jednej z najbardziej wpływowych organizacji sztuki współczesnej w Wielkiej Brytanii. W Barbarze pojawi się także Ivor Davies – niezależny doradca i badacz polityk kulturalnych oraz dobrze znany wrocławianom reżyser spektakli i widowisk oraz jeden z kuratorów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 – Chris Baldwin.

Wstęp jest wolny, liczba miejsc ograniczona. Zapisy online na www.airwrotalks.conrego.com

16:00-17:30 | Co mówi Brexit o wspólnocie europejskiej? | panel dyskusyjny

moderatorka: dr Monika Sus

paneliści: Chris Baldwin, Ivor Davies, Paul Hobson, Julie Ward

AIR Wro Talks 4.0

Panel jest częścią programu międzynarodowej konferencji adresowanej do ekspertów oraz praktyków aktywnych w obszarze kultury, którzy zainteresowani są aktualnymi zjawiskami kulturalno-społecznymi. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są „granice”. O ich przeróżnych znaczeniach podczas paneli dyskusyjnych, wykładów oraz warsztatów opowiedzą znakomici goście – przedstawiciele polskich i europejskich organizacji i instytucji kultury.

Pełny program: www.airwrotalks.conrego.com

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej
Szepty i szyki 20,00
Wojna i nerwy 22,90
p:16990