8.03.2019 Piątek

AIR Wro Talks 4.0: rozmowy o wsparciu projektów międzynarodowych

Czy Wyszehrad kojarzy się Państwu tylko z zamkiem i leczo, a Instytut Adama Mickiewicza i Goethe-Institut z literaturą klasyczną? Zaplanowany na 29 marca specjalny panel może to odwrócić – w piątkowe przedpołudnie dowiemy się jakie możliwości daje współpraca z instytucjami i organizacjami działającymi na poziomie międzynarodowym.

W ramach konferencji AIR Wro Talks 4.0 zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Goethe-Institut, Funduszu Wyszehradzkiego, Creative Europe Desk Polska oraz Instytutu Adama Mickiewicza, na którym poznamy możliwości uzyskania wsparcia finansowego dla projektów realizowanych za granicą lub tych tworzonych we współpracy z zagranicznymi partnerami.

29 marca w Barbarze spotkamy osoby na co dzień zajmujące się współpracą międzynarodową w kulturze. Porozmawiamy z Ewą Kornacką, koordynatorką realizowanego w Creative Europe Desk Polska unijnego programu Kreatywna Europa, oraz Pauliną Woźniak, kierowniczką projektu w Funduszu Wyszehradzkim w Bratysławie. Swoje działania zaprezentują także Eva Blaute, kierowniczka projektu i-Portunes – programu na rzecz mobilności, który realizowany jest przez Goethe-Institut i jego partnerów, a także Olgierd Zbychorski, koordynator programu Kultura Polska na Świecie w Instytucie Adama Mickiewicza w Warszawie.

Wstęp na prezentacje jest wolny, obowiązuje rejestracja online. Formularz jest dostępny na www.airwrotalks.conrego.com

AIR WRO TALKS 4.0

Panel prezentacyjny jest częścią programu międzynarodowej konferencji AIR Wro Talks 4.0, która adresowana jest do ekspertów oraz praktyków aktywnych w obszarze kultury, którzy zainteresowani są aktualnymi zjawiskami kulturalno-społecznymi. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są „granice”. O ich przeróżnych znaczeniach podczas paneli dyskusyjnych, wykładów oraz warsztatów opowiedzą znakomici goście – przedstawiciele polskich i europejskich organizacji i instytucji kultury.

29.03 | 11:30-12:30 | Możliwości wsparcia projektów międzynarodowych:

Fundusz Wyszehradzki, Goethe-Institut, Creative Europe Desk Polska, Instytut Adama Mickiewicza

prezentacje: Paulina Woźniak – Fundusz Wyszehradzki, Eva Blaute – Goethe-Institut, Ewa Kornacka – Creative Europe Desk Polska, Olgierd Zbychorski – Instytut Adama Mickiewicza

Pełny program konferencji i formularz rejestracyjny: www.airwrotalks.conrego.com