25.03.2019 Poniedziałek

AIR Wro Talks 4.0: wykład inaugurujący prof. Klausa Bachmanna

Już za trzy dni rozpocznie się czwarta odsłona AIR Wro Talks! 28 marca w Barbarze o godz. 14:30 konferencję zainauguruje prof. Klaus Bachmann, który dedykuje swój wykład tematowi migracji.

Czy w kolejnych latach czeka nas nasilenie czy osłabienie zjawiska migracji? Jak na nie reagować? Czym jest, a czym nie jest społeczeństwo multikulturowe? Jakie problemy, a jakie wyzwania się z tym wiążą? Czy można sterować migracją? Jak to zmienia lub wpływa na naszą tożsamość i czym tożsamość w tym kontekście w ogóle jest? Dlaczego potrzebujemy granic, choć jest ich coraz mniej?

Wykład przygotował prof. Klaus Bachmann - profesor nauk społecznych Uniwersytetu SWPS; w latach 1988-2001 korespondent zagraniczny w Polsce, na Ukrainie i na Litwie, później też w Brukseli. Zajmuje się sprawiedliwością tranzycyjną, międzynarodowym prawem karnym i kolonializmem niemieckim. Pracował też na uniwersytetach w Stellenbosch (RPA), Bordeaux, na Johns Hopkins University, Renmin (Pekin) i na Uniwersytecie Wiedeńskim.

Rejestracja na konferencję została zakończona. Jeśli chcesz przyjść na wykład bez rejestracji, informujemy, że liczba miejsc siedzących jest ograniczona, a pierwszeństwo wejścia będą miały zarejestrowane.

Noc w Leningradzie – spektakl muzyczny

Podwórko Impartu,
31.05.2019

Muzyczny Dzień Sąsiada