14.02.2018 Środa

Akademia Miejskiego Ogrodnika – warsztaty i spotkania wokół roślin w Barbarze

Rusza Akademia Miejskiego Ogrodnika, czyli warsztaty i spotkania wokół roślin w Barbarze. Nie masz „ręki” do kwiatów? Nie wiesz jaką roślinę kupić do swojego mieszkania lub posadzić na działce, a może coś zaatakowało Twojego ulubionego zielonego towarzysza? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odkryjesz podczas Akademii Miejskiego Ogrodnika.

Na zajęciach poznasz podstawowe zagadnienia z zakresu doboru roślin, chorób i szkodników roślin ozdobnych, projektowania przydomowych rabat czy wykonywania kompozycji florystycznych. W trakcie Akademii dzielimy się też sadzonkami, nasionami i sposobami na obłaskawienie ulubionych roślin. Część teoretyczna często wsparta jest warsztatem, który dopełnia i rozwija każde spotkanie. Umiejętności do pracy z roślinami nie są konieczne.

Spotkania prowadzi Filip Marek – ogrodnik, florysta, nauczyciel. Wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Opolu i Poznaniu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Współpracuje z najważniejszymi polskimi projektantami mody.

Semestr wiosenny

15.02 Jak uprawiać zioła w domu? | prelekcja i dyskusja
Poznaj najważniejsze gatunki i metody uprawy ziół w domowych warunkach

1.03 Ogród dla leniwych | prelekcja i dyskusja
Wymigaj się od dodatkowej roboty odpowiednio planując prace ogrodnicze | gość: Katarzyna Wróblewska

22.03 Wielkanocne kompozycje | warsztaty
Przygotuj florystyczne ozdoby świąteczne

19.04 Chwasty w mieście | prelekcja i pokaz
Wykorzystaj miejskie chwasty do stworzenia domowych przetworów

10.05 Jak? Co? Kiedy? | prelekcja i kiermasz sadzonek
Dowiedz się co i kiedy możesz posadzić na działce, balkonie i w ogrodzie

24.05 Balkon w mieście | prlekcja
Odkryj tajniki balkonowej hodowli roślin

7.06 Nie taka chemia straszna | prelekcja
Naucz się jak odpowiedzialnie korzystać z chemicznych środków ochrony roślin | gość: Agata Kaczmarek

28.06 Kwiaty we włosach | warsztaty
Stwórz letnie bukiety z ogrodowych i działkowych kwiatów

Udział w Akademii jest bezpłatny, zapisy obowiązują na warsztaty: sadzimy@strefakultury.pl.

Spotkania odbywają się w Barbarze w godzinach 17:00-20:00.