Login

Register

Login

Register

4.11.2020 Środa

Artykuły listopadowego wydania „Niezbędnika” już dostępne!

Podobno najlepszą receptą na przetrwanie listopada jest czytanie. Połowicznie zgodzą się z tym jesieniary (Młodzieżowe Słowo Roku 2019), które jesień lubią na równi z czytaniem książek pod kocem z herbatą w ręku. 

Bez względu na upodobania w stosunku do pór roku, prezentujemy część publicystyczną listopadowego wydania „Niezbędnika”, w której znajdziecie wszystko to, co kulturalny mieszkaniec tego miasta wiedzieć powinien.

Dlaczego? Otóż jednym z głównych zadań „Niezbędnika” jest dostarczanie wam sprawdzonych informacji na temat wydarzeń kulturalnych odbywających się we Wrocławiu. Domyślacie się, że treści do numeru przygotowujemy z miesięcznym wyprzedzeniem. Każdemu z nas trudno obecnie zaplanować przyszły tydzień, a co dopiero miesiąc, dlatego zdecydowaliśmy się na przeniesienie kalendarium do cyfrowej wersji magazynu, gdzie możliwe jest na bieżąco aktualizowanie treści.

Po ostatnich ogłoszeniach rządu w sprawie zamknięcia instytucji kultury wstrzymujemy się z publikacją kalendarium do momentu, aż jego treść nie będzie zaktualizowana.

Tymczasem zachęcamy do lektury artykułów z najnowszego wydania, w którym wiele dobrego. Dobrych rozmów z ludźmi o wartościowych inicjatywach ­– dyrektorami artystycznymi Nowych Horyzontów, American Film Festivalu oraz Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Członkini zespołu projektu „Dobry Widok” przygotowała przewodnik po dobrych realizacjach witryn w przestrzeni publicznej, a dobre płyty i książki prezentujemy w rubryce z nowościami wydawniczymi lub w rubryce „W skrócie” – tym razem jest to zbiór reportaży Violetty Nowakowskiej „Nie ma takich kobiet”. Dobrze czasem wyjść na spacer, więc – jak co numer – przygotowaliśmy przewodniki: po Popowicach, ciekawostkach związanych z wrocławskimi nekropoliami oraz działaniach w Muzeum Współczesnym Wrocław, a autor bloga „Tajemniczy Wrocław” poleca wycieczkę na bulwar Zwierzyckiego. A to nie wszystko.

Dobrego nastroju w listopadzie!

Listopadowe wydanie „Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego” do pobrania TUTAJ

Tagi:

Niezbędnik

- Czytaj także

p:34118