Login

Register

Login

Register

26.11.2019 Wtorek

Badanie wrocławskich uczestników kultury – prezentacja wyników

Jakie formy uczestnictwa w kulturze preferują wrocławianie? Które instytucje kulturalne w mieście są najbardziej rozpoznawalne? Co można zrobić, by poprawić budowę świadomych relacji z naszymi odbiorcami? Strefa Kultury Wrocław 6 grudnia zaprasza na premierową prezentację raportów z pierwszego badania wrocławskich uczestników kultury!

W pierwszej kolejności przedstawione zostaną efekty cyklu warsztatów, który trwał od maja do października bieżącego roku. Tegoroczne spotkania uwzględniały doświadczenia zebranych w programie Audience Development, który realizowany był w 2015 roku oraz podczas obchodów ESK Wrocław 2016. Głównym celem szkoleń było podniesienie jakości działań wrocławskich organizacji i instytucji kultury w pracy z publicznością.

Program Rozwoju Publiczności

W tym roku cykl skierowany został głównie do przedstawicieli miejskich instytucji kultury, którzy nie uczestniczyli w nim w poprzednich latach. W sumie odbyło się sześć spotkań ze specjalistami od rozwoju publiczności, ekspertami zajmującymi się jakościowymi i ilościowymi badaniami pola kultury oraz animatorami społecznymi – Katarzyną Walą, Aleksandrą Janus, Sylwią Świerczyńską, Marią Ziębą, Markiem Sztarkiem, Agatą Etmanowicz, Bartkiem Lisem i Andrzejem Gruszką. Podczas piątkowego spotkania w krótkiej rozmowie na temat cyklu zderzą się ze sobą dwa spojrzenia na minione warsztaty – organizatorów oraz uczestników.

Badanie wrocławskich uczestników kultury

Kluczowym elementem spotkania będzie wystąpienie Tomasza Dulinicza z agencji Smartscope. Ekspert omówi wyniki badania, w którym w formie 30-40-minutowych wywiadów bezpośrednich oraz ankiet on-line, wzięło udział 802 mieszkańców Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Na potrzeby badania kulturę zdefiniowano szeroko, a jej uczestnikami zostały osoby przynajmniej raz w roku uczestniczące w wybranych aktywnościach kultury instytucjonalnej, nieinstytucjonalnej bądź domowej.

Prezentacja raportów

Materiały będą źródłem informacji na temat preferowanych form uczestnictwa w kulturze oraz znajomości różnych wrocławskich instytucji kultury. Zawierają również podział lokalnej publiczności na segmenty uczestnictwa w kulturze. Dokumenty mają wspomóc budowę świadomych relacji z odbiorami, przyczynić się do ulepszenia komunikacji, a także wpłynąć na jakość oferty oraz umożliwić długoterminowe planowanie działań uwzględniających preferencje, potrzeby i oczekiwania publiczności. Raporty dostępne będą także w wersji online.

Plan spotkania:

15:30–15:45 | podsumowanie cyklu warsztatów
15:45–16:15 | prezentacja wyników badania wrocławskich uczestników kultury
16:15–16:30 | dyskusja

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Cykl szkoleń i badanie organizowane były w ramach prowadzonego przez Strefę Kultury Wrocław programu Praktycy Kultury.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
27.02.2020

Tomasz Krajewski & Gentelmen’s Jazz – koncert

Impart
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Zobacz na mapie
28.0231.03.2020

Domowy Zakład Fotograficzny na Brochowie – wystawa

Centrum Edukacji Społecznej, ul. Koreańska 1a Zobacz na mapie
28.02.2020

Peter J. Birch – koncert

Pracownia Komuny Paryskiej 45, ul. Komuny Paryskiej 45 Zobacz na mapie
20.03.2020

Wrocławski Kongres Kultury 2020

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-67
Zobacz na mapie
p:24470