25.08.2021 Środa

Barbara wraca z wakacji z programem pełnym jesiennych wydarzeń na żywo!

Rodzinne warsztaty artystyczne, spotkanie z rumuńskim rzemiosłem, rozmowa o „recycklingu” architektury, a także zajęcia dla miłośników miejskiej przyrody – we wrześniu Strefa Kultury Wrocław zaprasza do Barbary na nowy semestr pełny kulturalnych atrakcji! Jesienią wszystkie wydarzenia przy ul. Świdnickiej 8B odbywały będą się „na żywo”. A w programie znane spotkania z artystami, praktyki z kreatywnymi twórcami i.. nowe cykle!

 

Tak, tak, nowości w programie Barbary!

To żyje!, czyli spotkania o zwierzętach w mieście już we wrześniu zainauguruje wrocławski biolog, Łukasz Iwaniuk. Z kolei druga nowość – cykl filmowo-dyskusyjny – Depesza z… w październiku zabierze bywalców Barbary w dalekie strony, a przewodnikami w tej podróży będą Adam Kruk i Lech Moliński. Od nowego semestru żegnamy się ze spotkaniami wokół jedzenia, Kuchnią dla opornych oraz z Kinematografem Wrocławskim.

Małe, duże zmiany

Dostosowując się do obecnych zaleceń bezpieczeństwa wprowadziliśmy obowiązkowe zapisy. Dla tych, którzy chcą uczestniczyć w spotkaniach i wykładach osobiście rejestracja rozpoczyna się na dwa tygodnie przed wydarzeniem, TUTAJ. Jak wiecie, świat dookoła nas zmienia się bardzo szybko, a zmiany te dotarły również do Barbary. Od września, aby wziąć udział w zajęciach warsztatowych Tektura i papier oraz Haftujemy!, należy zakupić bilet. Sprzedaż odbywa się stacjonarnie – czyli w kasie w Barbarze oraz online – TUTAJ, na dwa tygodnie przed zaplanowanym spotkaniem. Jednocześnie biorąc pod uwagę ograniczony dostęp do kultury, Barbara będzie kontynuować swoją aktywność również online, transmisje LIVE będą rejestrowane na facebookowej stronie Barbary.

Co nas czeka we wrześniu?

Nowy semestr w Barbarze rozpocznie się już za dwa tygodnie. W środę (8 września o godz. 17:00) odbędzie się pierwszy w tym roku warsztat z Olgą Budzan w przestrzeni Barbary – Haftujemy! Podczas zajęć uczestnicy wykonają haft inspirowany tradycyjnymi motywami pochodzącego z regionu Bihor. Spotkanie będzie tez okazją do posłuchania rumuńskiej muzyki oraz zapoznania się z rzemiosłem pochodzącym z tego regionu. Dodatkowo prowadząca zajęcia opowie o prawie autorskim oraz o wielkim skandalu, który wstrząsnął światem mody. Wstęp na zajęcia jest biletowany – wejściówki w cenie 15 złotych za osobę można kupić w kasie Barbary oraz online (TUTAJ). 

Trzy dni później Barbara ugości najmłodszych artystów i artystki z całego miasta. 11 września jesienne warsztaty rodzinne Tektura i papier rozpoczną się dość śmiało od postawienia wszystkiego na głowie i spojrzenia na świat – na wspak! Sobotnie popołudnie będzie okazją do inspiracji sztuką, nieszablonowych działań oraz konstruowania z tektury i papieru. Katarzyna Bury, prowadząca warsztaty, zaprasza rodziny, które wspólnie z dziećmi lubią malować, budować oraz eksperymentować i zapewnia – błysk w oczach najmłodszych będzie proporcjonalny do ilości śmiałych pomysłów! Zajęcia adresowane są do dzieci w grupach wiekowych 4–6 (11:00–11:45) oraz 6–10 lat (13:00–14:15). Udział w warsztatach jest płatny – bilety w cenie 20 złotych dostępne będą w kasie Barbary oraz online (TUTAJ) od 30 sierpnia.

O zwierzętach i warzywach w miejskiej dżungli

Druga połowa miesiąc rozpocznie się nowością w programie Barbary! Wrocławski biolog, Łukasz Iwaniuk, zainauguruje nowy cykl – To żyje! Spotkania poświęcone będą zamieszkującej miasta faunie – uczestnicy dowiedzą się jakie gatunki dzikich zwierząt można w nim spotkać, jak z nimi postępować, a nawet gdzie i jak w bezpieczny sposób je obserwować. Wrześniowe spotkanie będzie dedykowane niezwykłym „robalom”, czyli bezkręgowcom – stworzeniom znacznie starszym ewolucyjnie od człowieka, niezwykle licznych w gatunki i różnorodnych. To między innymi: wypławki, parzydełkowce, pierścienice, mięczaki, stawonogi… Pierwsze spotkanie przybliżające sposoby życia naszych zwierzęcych sąsiadów już 21 września(wtorek o godz. 18:00). Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz.

Z kolei w czwartek (23 września o godz. 17:00) rozpocznie się kolejny semestr zajęć w  Akademii Miejskiego Ogrodnika. Uczestnicy spotkania powrócą do korzeni i razem z prowadzącym wykład Panem Kwiaciarzem, czyli Filipem Markiem, porozmawiają o uprawie roślin jadalnych i pędzie za warzywną modą w wielkim mieście.  Warzywa, niczym cztery singielki z Nowego Jorku, poplotkują o swoim życiu na działkach i sytuacjach, jakie je spotykają z… ogrodnikami! Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz.

Na zakończenie miesiąca, 30 września o godz. 18:00 zaplanowano spotkanie w ramach Akademii Miejskiej. Pustoszejące biurowce, starzejące się budynki i obumierające centra handlowe – co robić, aby zapobiec tworzeniu się pustostanów? Jak na nowo wykorzystać tracące na popularności przestrzenie? Spotkanie realizowane we współpracy z 9. festiwalem filmów o mieście i architekturze MIASTOmovie, dotyczyć będzie recyklingowania architektury oraz nadawania życia budynkom. Wykład wygłosi Tomasz Bojęć z ThinkCo, a w dyskusji prowadzonej przez Joannę Panciuchin udział wezmą Dominika Zielińska i Igor Łysiuk z Workplace. Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz.

Więcej informacji o cyklach: TUTAJ

Transmisje na Facebooku: TUTAJ

Zapisy na spotkania: TUTAJ

Zakup wejściówek na warsztaty: TUTAJ

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej