Login
Register

Login
Register

7.01.2019 Poniedziałek

Berlin Sessions Residency: nabór na rezydencję w Berlinie

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Kontynuując współpracę Strefy Kultury Wrocław oraz Berlinerpool Arts Network, po raz trzeci ogłaszamy nabór na rezydencję w Berlinie dla menedżerów i badaczy kultury, aktywistów, twórców i kuratorów z Wrocławia i Dolnego Śląska.

Berlin Sessions Residency

Na rezydencję do Berlin Sessions Residency zapraszamy przedstawicieli środowisk twórczych i akademickich, którzy zainteresowani są modelami współpracy pomiędzy podmiotami tworzącymi ofertę kulturalną w stolicy Niemiec, ze szczególnym uwzględnieniem działań związanych z sektorami kreatywnymi oraz działań realizowanych na skraju sztuki, aktywizmu i technologii. Podczas czterotygodniowego pobytu w Berlinie rezydent będzie miał szansę zbadać wybrane przez siebie obiegi kulturalne miasta, poszerzyć swoją wiedzę na temat sceny artystycznej Berlina, poznać strukturę i narzędzia pracy, którymi posługuje się lokalne środowisko, a także nawiązać nowe kontakty w kręgach międzynarodowych.

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat udało nam się wysłać do Berlina dwójkę przedstawicieli lokalnego środowiska z Wrocławia. W 2017 roku Paweł Szroniak badał berlińską scenę muzyki eksperymentalnej, z kolei w 2018 roku Natalia Jerzak zajęła się mapowaniem praktyk związanych z odkluczaniem w kulturze osób bezdomnych. Obie rezydencje wiązały się bezpośrednio ze strategiami działania obojga we Wrocławiu, umożliwiając Pawłowi i Natalii nawiązanie nowych kontaktów oraz promocję ich autorskich projektów za granicą. Obie rezydencje zostały podsumowane podczas dyskusji panelowych i spotkań z praktykami i kuratorami z Berlina.

Jak aplikować w naborze? Wystarczy do 8.02.2019 wysłać drogą mailową swoje zgłoszenie – CV, portfolio lub prezentację dotychczasowych działań wraz z listem motywacyjny. Szczegółowe informacje wraz z regulaminem naboru i warunkami uczestnictwa znajdują się TUTAJ.

Nabór wniosków: 7.01-8.02.2018

Wyniki: 1.03.2018

Informacje: Berlin-Sessions-Residency-PRZEWODNIK.pdf

Rezydencja: maj 2018 [maksymalnie cztery tygodnie]

- Czytaj także

p:15354