Login

Register

Login

Register

22.01.2018 Poniedziałek

Berlinerpool: nabór na rezydencję w Berlinie otwarty

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Strefa Kultury Wrocław w ramach AIR Wro oraz Berlinerpool Arts Network wspólnie ogłaszają nabór na rezydencję w Berlinie dla przedstawicieli środowisk kulturalnych, artystycznych i akademickich z Dolnego Śląska.

AIR WRO to prowadzony przez Strefę Kultury Wrocław program rezydencji, wizyt studyjnych i współpracy międzynarodowej, który pozostał we Wrocławiu po roku obchodów Europejskiej Stolicy Kultury w 2016. AIR Wro ma za zadanie wspierać mobilność i promocję działań twórców z Wrocławia i Dolnego Śląska, a poprzez to budować i wzmacniać międzynarodowe relacje kulturalne.

BERLIN SESSIONS RESIDENCY to międzynarodowa platforma stworzona dla artystów i pracowników kultury, którzy zainteresowani są poznaniem sceny artystycznej Berlina. Celem platformy jest wprowadzenie rezydentów w kontekst miasta, zakorzenienie ich w berlińskim środowisku i ułatwienie im dostępu do sieci projektowych, a także działania kuratorskie i artystyczne oraz ich promocja. Program rezydencyjny powstał we współpracy z organizacją Berlinerpool Arts Network, skupiającą 250 twórców, kuratorów, menadżerów kultury i przestrzeni artystycznych, na podstawie projektu „culturia”, realizowanego w latach 2005-2014.

POBYT W BERLINIE

Rezydencja będzie mieć hybrydowy charakter, a jej zadaniem ma być mapowanie miasta w poszukiwaniu modeli szeroko rozumianej współpracy pomiędzy organizacjami funkcjonującymi w Berlinie a mieszkańcami stolicy Niemiec. Program, przygotowany na podstawie potrzeb rezydenta, będzie się składać z szeregu spotkań z menedżerami niezależnych przestrzeni wystawienniczych, festiwali i projektów kulturalnych oraz przedstawicielami samorządu i instytucji. Cykl rozmów i badanie struktur wspierających realizację projektów artystycznych w przestrzeni miejskiej służyć ma zgromadzeniu przykładów, które z kolei mogłyby zostać zaadoptowane w ramach przyszłych projektów. Rezydencja zakończy się wydarzeniem – dyskusją lub prezentacją z udziałem publiczności, podczas której rezydent przedstawi wyniki swojej pracy.

TERMINY

Nabór wniosków: 22.01-23.02.2018

Wyniki: 16.03.2018

Rezydencja: maj 2018 [maksymalnie cztery tygodnie]

Ilość miejsc: 1

Dokładne informacje znaleźć można w zakładce NABORY.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
28.02.2020

Peter J. Birch – koncert

Pracownia Komuny Paryskiej 45, ul. Komuny Paryskiej 45 Zobacz na mapie
20.03.2020

Wrocławski Kongres Kultury 2020

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-67
Zobacz na mapie
p:4522