Login

Register

Login

Register

12.03.2018 Poniedziałek

„BERLINSalonWROCŁAW” – nowy cykl spotkań berlińczyków i wrocławian

„Potencjał miast. Kultura a rozwój przestrzeni miejskiej” to temat pierwszej rozmowy, do udziału w której wiceprezydent Wrocławia – Magdalena Piasecka, burmistrz Berlina, senator ds. kultury i Europy – Klaus Lederer oraz dyrektor Strefy Kultury Wrocław – Krzysztof Maj zapraszają przedstawicieli środowisk twórczych i obywatelskich obu miast już 25 marca.

„BERLINSalonWROCŁAW” to nowa przestrzeń stworzona z myślą o spotkaniach i rozmowach wrocławian i berlińczyków na temat kultury oraz dynamiki rozwoju przestrzeni miejskich, wspólnych działań i projektów, jak również wymiany doświadczeń i możliwości współpracy w kontekście integracji miast i regionów w Europie. Pierwsza odsłona forum będzie mieć miejsce w niedzielę, 25 marca w godz. 11:00-13:00 w Domu dla Kultury OP ENHEIM przy placu Solnym we Wrocławiu. Do uczestnictwa w spotkaniu zaproszone są osoby aktywne na polu kultury i sztuki, a także koordynatorzy i animatorzy inicjatyw społecznych i obywatelskich. W związku z ograniczoną liczbą miejsc organizatorzy proszą o przesłanie wiadomości potwierdzającej udział do 19 marca na adres info@openheim.org.

„BERLINSalonWROCŁAW” jest wspólnym projektem OP ENHEIM i „Pociągu do Kultury Berlin-Wrocław”, rozwijanym we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia, Strefą Kultury Wrocław oraz Stiftung Zukunft Berlin.

„Potencjał miast. Kultura a rozwój przestrzeni miejskiej”. 25 marca, godz. 11:00-13:00, OP ENHEIM. Goście: wiceprezydent Wrocławia – Magdalena Piasecka, senator ds. kultury i Europy oraz burmistrz Berlina – Klaus Lederer, dyrektor Strefy Kultury Wrocław – Krzysztof Maj. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Młyńczak-Sachs – Krupa Gallery.

Organizatorzy pragną podziękować Senatowi Berlina ds. Kultury i Europy, a także Konsulatowi Generalnemu Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu, a także wszystkim partnerom za pomoc i wsparcie przy realizacji forum 25 marca.

Osoby zainteresowane współpracą Wrocławia i Berlina, szczególnie w sektorze kreatywnym, Strefa Kultury Wrocław zaprasza również na panel dyskusyjny poświęcony temu tematowi w ramach międzynarodowej konferencji AIR Wro Talks 3.0 – 16 marca, godz. 18:00, Barbara, ul. Świdnicka 8B. Więcej informacji można znaleźć TU.

- Czytaj także

p:8157