7.05.2020 Czwartek

Chcesz wystąpić na mobilnej scenie Strefy Kultury Wrocław? Przeczytaj

Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław jest częścią programu naszej instytucji, który realizujemy w duchu akcji „Zostań w domu”. Poprzez prezentację twórczości wrocławskich artystów w przestrzeniach podwórkowych docieramy z kulturą do mieszkańców, prezentując się pod oknami, balkonami.

fot. BTWphotographers

Realizując powyższy projekt zachęcamy mieszkańców, by pozostawali w domach, by zdołali wytrzymać jeszcze chwilę reżim stanu epidemii, kreując nowe warunki jej doświadczania poprzez tworzenie zbiorowości odizolowanych odbiorców kultury (oddzielonych od siebie ścianami mieszkań), tj. zbiorowości jedynie w wymiarze duchowym, a nie fizycznym.

Nie zapowiadamy, gdzie i kiedy będziemy. To niespodzianka, ale też zabezpieczenie, że ludzie nie będą się gromadzić. Zaproponowane miejsca mają charakter wnęki, do której wjeżdżamy z małym zestawem nagłośnienia LDM i damy radę zagrać. Kilkanaście kamienic lub bloków wokół, kawałek placu (trawy, parkingu). Jednego dnia występujemy w trzech miejscach z programem 20-30 minutowym. Zaczynamy popołudniu około godziny 17.00 i kończymy około 20.00.

Projekt skierowany jest do wrocławskich artystów: muzyków, tancerzy, akrobatów i wszystkich tych, którzy będą w stanie „wystąpić” na scenie 4 x 4 m. Stawka dzienna za trzy sety to 500 zł brutto dla osoby. Przy składach większych max 2 000 brutto.

Uwaga: nie spełniamy „profesjonalnego rideru”, ale pierwsze wykonania pokazują, że to naprawdę dobrze słychać.

Szanowni, jeśli chcielibyście wystąpić na Mobilnej Scenie Strefy Kultury Wrocław, serdecznie zapraszam Was do kontaktu z Joanną Margolt lub Agnieszką Perlik, które wspólnie koordynują projekt Mobilnej Sceny SKW od strony produkcyjnej:

Joanna Margolt: joanna.margolt@strefakultury.pl

Agnieszka Perlik: agnieszka.perlik@strefakultury.pl

Wszelkie szczegóły związane z harmonogramem i lokalizacją występów, honorarium oraz możliwościami współpracy możemy omówić telefonicznie bądź mailowo.

Jak wyglądały dotychczasowe wydarzenia w ramach Mobilnej Sceny SKW? Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami podsumowującymi nasze wizyty na Popowicach, Gaju i Grabiszynie.