Login

Register

Login

Register

28.10.2021 Czwartek

Chwila relaksu dla mam z Muchoboru Małego

Odkrywanie tajników wyplatania makram, gry i zabawy dla najmłodszych, a nawet osiedlowa giełda roślin –Mikrogranty z przytupem debiutują na Muchoborze Małym! Wszystko dzięki Annie Chlebnikow-Pawluk, która zaprasza mieszkanki osiedla na chwilę relaksu i sąsiedzką integrację przy rękodziele.

Autorka wybranego we wrześniowym naborze projektu „Mamy i makramy” w listopadzie przygotowała dla kobiet mieszkających na Muchoborze Małym trzy spotkania, które będą doskonałą okazją do wymiany doświadczeń rodzicielskich i szansą na zdobycie nowych umiejętności!

Mamy wezmą udział w warsztatach wyplatania makram, w trakcie poznają podstawowe sploty i stworzą proste przedmioty, które z pewnością upięknią domowe przestrzenie: kwietniki, ozdoby naścienne, a do tego też własnoręcznie przygotują makramowe torebki. Co jednak najważniejsze, uczestniczki spotkań będą miały okazję, by lepiej się poznać, porozmawiać i zrelaksować we wspólnym gronie! Makramowe spotkania rozpoczną się 6 listopada wyplataniem kwietników na skwerze przy ul. Szkockiej. Kolejne spotkania (9 i 17 listopada) zaplanowano już w Filii nr 22 Miejskiej Bibilioteki Publicznej (ul. Chociebuska 8–10).

Chwila relaksu w plenerze

Na zakończenie makramowych przygód autorka projektu szykuje plenerowe spotkanie pełne sąsiedzkich wrażeń. 21 listopada na placu zabaw przy ul. Stanów Zjednoczonych odbędzie się piknik, na który zaproszeni będą wszyscy mieszkańcy i mieszkanki niezależnie od wieku! Dzieci będą mogły zbudować domki dla jeży i owadów, a także wziąć udział w zabawach utrzymanych w duchu leśnej szkoły, podczas których będą dzielić się swoimi pomysłami na spędzanie czasu na łonie natury. Na nieco starszych piknikowiczów czekać będzie osiedlowa giełda roślin, podczas której wymienią sadzonkami roślin domowych, a także ogrodowych. Dodatkowo zaprezentowane zostaną tam również przygotowane podczas wcześniejszych spotkań warsztatowych makramowe prace muchoborskich mam. Każda ręka do zabawy i wspólnej pracy na pewno się przyda!

Udział w zajęciach jest oczywiście bezpłatny, a każda uczestniczka i uczestnik otrzymają niezbędne materiały do pracy. Na spotkania obowiązują zapisy mailowe: mamyimakramy@gmail.com

Zgłoszenie mailowe jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU

Harmonogram warsztatów:

Kwietnik makrama
6.11 (sobota), 11:00–13:00 |  plac zabaw przy ul. Szkockiej 61
* W razie niepogody przenosimy się do MBP Filia nr 22 przy ul. Chociebuskiej 8-10

Makrama na ścianę
9.11 (wtorek), 18:00–20:00 | MBP Filia nr 22 przy ul. Chociebuskiej 8-10

Torebka makramowa
17.11 (środa), 18:00–20:00 | MBP Filia nr 22 przy ul. Chociebuskiej 8-10

Finałowy piknik osiedlowy
21.11 (niedziela), 11:00–13:00 | plac zabaw przy ul. Stanów Zjednoczonych

Partnerzy projektu: MBP Filia nr 22, Bobbiny, Zida Technologie Dachów Zielonych

Projekt realizowany w ramach Edycji 27. Mikrograntów.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej
Wojna i nerwy 22,90
Szepty i szyki 20,00
p:41763