Login

Register

Login

Register

26.11.2020 Czwartek

Ciuchów nie wyrzucamy – ciuchy naprawiamy! Szyciowe i drukowe DIY z Mikrograntami.

Przedstawiamy Wam Zuzę Tokarską  i jej mamę Magdę, które wspólnie chcą dać nowe życie ciuchom wrocławian i wrocławianek! W ramach 24. edycji Mikrograntów będą wyszywać, łatać i, przede wszystkim – drukować… Na Krzykach i o Krzykach!

Wszystkich mieszkańców i mieszkanki Wrocławia zapraszamy do udziału w cyklu akcji i spotkań w duchu upcyclingu. Pod tą obco brzmiącą nazwą kryją się działania tak dobrze znane starszemu pokoleniu wrocławian i wrocławianek – naprawa, odzyskiwanie i majsterkowanie. Liderka projektu „Druki na Krzykach” prowadzi profil na Instagramie, a jednocześnie projekt @odpodszewki, w którym stara się odnawiać używane tekstylia, nakłaniać swoich obserwatorów i obserwatorki do powtórnego użytkowania ciuchów. Dziś swoją wiedzą i praktykami podzieli się z Wami na kilka sposobów!

Zalegające w szafie ubrania – zarówno te zniszczone, jak i te, które już Wam się znudziły – możecie przekazać Magdzie i Zuzie „na warsztat”. W ramach akcji „ciuch na druk” postarają się nadać im nowy wygląd i odświeżyć poprzez nadruk metodą sitodruku lub naszycie łat.

Ratujemy wszystkie elementy garderoby wykonane z naturalnych tkanin – tiszerty, koszule, dżinsowe kurtki, sztruksowe spodnie, bawełniane torby, spodenki i bluzy – sitodrukiem zakrywamy plamy, tkaninami łatamy dziury! Postaramy się poradzić sobie z każdym uszkodzeniem, więc piszcie na: drukinakrzykach@gmail.com. W zgłoszeniu wpiszcie swój adres zamieszkania i informację jaką rzecz chciał/abyś przekazać. Wiadomości przyjmujemy do 2 grudnia. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeżeli ciekawią Was efekty takich działań, zajrzyjcie na instagrama Zuzy i Magdy TUTAJ!

A dla największych propagatorów i propagatorek DIY mamy niespodziankę! Najbardziej samodzielne osoby będą mogły zgłosić się do nas już wkrótce po pakiet z łatami i niezbędnymi akcesoriami do szycia – w domowych naprawach pomoże film instruktażowy, który realizują inicjatorki projektu! Magda i Zuza nie zapominają też o najmłodszych mieszkańcach i mieszkankach naszego miasta. Wyjątkowe nazwy krzyckich ulic – Śliczna, Życzliwa, Przyjaźni – zainspirują je do stworzenia unikatowych proporczyków! Niegdyś były one reprezentatywnymi ozdobami i oznaczeniami broni i mundurów. My potraktujemy je z przymrużeniem oka, tworząc naścienne ozdoby rodem z pięknych, osiedlowych ulic! Przygotujemy dla Was pakiet, instruktaż oraz spotkanie online dla osób, które będą chciały dowiedzieć się więcej, jak samodzielnie wykonać taki proporczyk.

Więcej informacji o pakietach naprawczych oraz proporczykowych udostępnimy na początku grudnia. Wtedy ruszą też zapisy na instruktaże!

Daj drugą szansę swoim ciuchom… a my zajmiemy się resztą!

Projekt realizowany w ramach Edycji 24. Programu Mikrogranty

- Czytaj także

p:34888