Login

Register

Login

Register

5.10.2020 Poniedziałek

Co nas czeka w pierwszych tygodniach października w Barbarze?

Łąka zazieleni tamborki, specjaliści omówią projektowanie zmian przestrzeni miejskiej, rozmowa z Leszkiem Możdżerem, dyskusja o różnorodności wegańskich smaków, a także premiera wywiadu z mistrzem polskiego kina i fantastyczny teleturniej w rytmie roślinnych przebojów. A to dopiero połowa programu w tym miesiącu, w październiku działamy z rozmachem!

Dbajmy o swoje zdrowie!

plakat wydarzeń kulturalnych w Barbarze

Haft jak z Instagrama, miejskie rozmowy i spotkanie z Leszkiem Możdżerem

Kontynuując hafciarskie zmagania już w środę 7 października o godz. 17:00 (brak miejsc) odbędą się warsztaty z tworzenia haftów roślinnych, Haftujemy: „Haft jak z Instagrama: Łączka”. Olga Budzan, prowadząca zajęcia, nauczy uczestników spotkania jak zrobić listki, kwiatki i koszyczki. Będzie to świetna okazja do poznania kilku nowych ściegów i technik hafciarskich, a także wielki test cierpliwości.

Dzień później, 8 października o godz. 18:00, wielki powrót Akademii Miejskiej! Porozmawiamy o tym, w jaki sposób w projektowaniu architektury i przestrzeni uwzględniać można dynamiczne zmiany zachodzące współcześnie w miastach. Uczestnicy przyjrzą się różnego rodzaju tymczasowym zmianom, które w obliczu koronawirusa zdecydowały się wprowadzić lokalne samorządy do swoich miast. Wykład poprowadzi Paweł Jaworski, a w dyskusji udział weźmie Katarzyna Kusowska. Na osoby, które wezmą udział w co najmniej dwóch spotkaniach Akademii miejskiej czeka certyfikat.

~ dołącz do spotkania, zapisz się ~

Z kolei w piątek 9 października o godz. 17:00 (brak miejsc, dołącz online) gościem barbarowej sceny będzie przyjaciel Wrocławia od wielu, wielu lat – Leszek Możdżer. Rozmowa otworzy kolejny semestr Dogrywek, cykl rozmów o muzyce. Kompozytor, pianista jazzowy, opowie o swoich muzycznych inspiracjach, ulubionych utworach z dzieciństwa i muzyce, którą gra tylko dla siebie. Rozmowę poprowadzi Maciej Przestalski, dziennikarz Radia RAM i Radia Wrocław Kultura.

~ dołącz do spotkania online, transmisja LIVE ~

Kuchnia wegańska, sztuka filmowa i roślinny teleturniej

Czas na zieloną „Kuchnię dla opornych”. Najbliższe spotkanie 10 października o godz. 17:00 (brak miejsc, dołącz online) poświęcimy tematyce weganizmu. O życiu na diecie roślinnej opowie Magdalena Jutrzenka, autorka bloga Hello Morning, promotorka diety roślinnej, a zawodowo lekarka. Podczas wykładu opowie o tym, jak to, co jemy wpływa na nasze zdrowie i kondycję Planety. Chwilę później do dyskusji dołączą przedstawicielki vege gastro sceny: Dorota Danowska (Vega), Marysia Wyrwa (Wilk Syty) i Anna Lachowicz-Tomczyk. Jak sprawić, żeby roślinny sposób żywienia stał się naszym codziennym nawykiem? Dowiecie się w Barbarze!

~ dołącz do spotkania online, transmisja LIVE ~

W kolejnym tygodniu, we wtorek 13 października o 18:00 będzie miała miejsce premiera pierwszego odcinka z cyklu Kinematograf Wrocławski: Reżyserzy. W sieci obejrzymy zapis wywiadu Lecha Molińskiego z niezwykłym filmowcem, Radosławem Piwowarskim. Zabierzemy Was na wycieczkę po wspomnieniach twórcy najważniejszych polskich filmów ostatnich dekad, takich jak debiutanckie „Yesterday”, „Pociąg do Hollywood”, czy „Marcowe migdały”. Rozmowa o sztuce filmowej, wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych, a także o pracy we Wrocławiu premierowo, online, na facebookowej stronie Barbary.

 ~ obejrzyj premierę w sieci ~

Legendarny teleturniej TVP w roślinnej, przebojowej odsłonie! Pan Kwiaciarz zaprasza do fantastycznego teleturnieju „Jaka to roślina?”. W czwartkowe popołudnie 15 października o godz. 17:00 Barbara stanie się prawdziwym studiem telewizyjnym – potupiemy nóżką w rytm roślinnych przebojów oraz sprawdzimy Waszą wiedzę na temat zielonych pupili. Nie skończy się tylko na zabawie, jak zawsze Filip Marek przekaże porządną porcję wiedzy praktycznej!   

~ dołącz do spotkania, zapisy ruszają 8.10 ~

Harmonogram październikowych spotkań jest TUTAJ, a relacje na żywo transmitowane będą na facebookowym profilu Barbary: facebook.com/barbarakultura.

 

- Czytaj także

p:33440