Login

Register

Login

Register

2.03.2021 Wtorek

Co po Mikrograntach? Marcowe spotkanie online

Do dwóch, a nawet trzech razy sztuka i idziemy dalej! Łatwo powiedzieć, a trudniej zrobić i rozstać się Wam z nami, o czym dobrze w programie Mikrogranty wiemy. Z nową porą roku przychodzimy z pomocą! I z wirtualnym spotkaniem z czterema specjalistkami i specjalistami od różnego typu działań społecznych w naszym mieście, dzięki któremu spróbujemy wspólnie zastanowić się jakie opcje na realizację inicjatyw czekają na Was we Wrocławiu.

W marcu zapraszamy wszystkich mikrograntowców i mikrograntowczynie, z którymi przyszło nam w ubiegłych latach współpracować, na spotkanie o możliwościach, jakie przynosi nasze miasto dla wielokrotnych realizatorów i realizatorek projektów w Mikrograntach. Nasi goście i gościnie przedstawią Wam różnorodne drogi działalności – czy to w Radach Osiedla, Centrach Aktywności Lokalnej, organizacjach pozarządowych, instytucjach kultury, ale też inicjatywach oddolnych i grupach nieformalnych.

O blaskach i cieniach każdej z opcji posłuchamy od wieloletnich wrocławskich praktyków i praktyczek, by wspólnie porozmawiać o najlepszej dla Was opcji na przyszłość.

Czy działanie jako grupa formalna bez zakładania fundacji czy stowarzyszenia ma sens? Kiedy nadchodzi TEN moment, by się sformalizować, pozyskać siedzibę i zacząć myśleć o dołączeniu do Sieci Centrów Aktywności Lokalnej? Jak łączyć obowiązki osiedlowej radnej z liderowaniem projektom Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego i prowadzeniem inicjatywy w Mikrograntach? A może szukać etatu w instytucji kultury? Znamy Wasze dylematy i w odpowiedzi na nie zapraszamy na wspólną „sesję wzmacniającą”!

A co jeśli nie realizowałem/am nigdy inicjatywy z Mikrograntów, ale interesuje mnie temat i chcę się rozwijać dalej w swoim działaniu projektowym? Również zapraszamy do spotkania i dyskusji z nami!

Spotkanie odbędzie się 18 marca w godzinach od 17:00 do 19:00 na platformie Zoom. Udział możliwy dla każdej osoby, która zgłosi się przez FORMULARZ, do 16 marca włącznie!

Poznaj prowadzących i prowadzące

Spotkanie poprowadzi Anna Bieliz, która kieruje programem Mikrogranty w Strefie Kultury Wrocław, ale współpracuje również z wieloma organizacjami pozarządowymi z ramienia Wrocławskiej Fundacji Filmowej, a w roli ekspertek i ekspertów wystąpią:

Joanna Klima, prezeska Stowarzyszenia Serce Szczepina, Radna Osiedla Szczepin, liderka projektów WBO w latach 2016-2020 , liderka projektów Mikrograntów w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych oraz NGO. Od wielu lat pedagog i warsztatowiec, uwielbia pokazywać swoim uczniom miasto i jego różne płaszczyzny – od historycznej, po mobilną. Kocha swoje osiedle i na Szczepinie stworzyła mieszkańcom przestrzeń do aktywności. Prezeska Stowarzyszenia Serce Szczepina, przez pięć lat liderka lokalnych projektów do WBO, lubi patrzeć jak zmienia się jej Szczepin.

Romana Pomianowska, koordynatorka programów w Strefie Kultury Wrocław. Na swojej drodze zawodowej współpracowała między innymi z Muzeum Śląskim w Görlitz oraz tamtejszym teatrem Gerharta Hauptmanna. Jako jedno z ulubionych miejsce we Wrocławiu wymienia okolicę Synagogi Pod Białym Bocianem, z którą związała się pracując kilka lat w Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej. Koordynatorka projektu Koalicja Miast dla Kultury realizowanego w ramach ESK Wrocław 2016. Aktualnie w Strefie Kultury Wrocław rozwija program kompetencyjny Praktycy Kultury oraz koordynuje Europejską Noc Literatury. W codziennej pracy docenia i pielęgnuje synergię współdziałania w polu kultury.

Maria Zięba, prezeska Fundacji Ładne Historie, Sieć Centrów Aktywności Lokalnej SCAL, prowadzi Pogotowie Animacyjne. Społeczniczka, animatorka kultury, fundraiserka, doradczyni organizacji pozarządowych. Jako Ładne Historie prowadzi we Wrocławiu działania pod szyldem „Plac Grunwaldzki OD NOWA” i wkrótce rusza z osiedlowym centrum dla mieszkańców. Członkini Społecznej Rady Kultury przy Marszałku Województwa Dolnośląskiego. Stypendystka Ministra KIDN w 2016 i 2021 roku. W wolnych chwilach kisi wszystko co tylko wpadnie jej pod rękę i robi kilometry po Śródmieściu spacerując ze swoimi trzema psami. 

Kazimierz Szepiela, kieruje programem Mikrogranty w Fundacji Umbrella. Trener, manager, doradca, społecznik. Absolwent Politologii na UWr i Szkoły Trenerów Biznesu i Doradców Personalnych Elżbiety Sołtys. Od 2001 r. zaangażowany w pracę na rzecz sektora pozarządowego w kraju i za granicą. Trener na projektach edukacyjnych w Wielkiej Brytanii, Austrii, Ukrainie, Białorusi. Specjalizuje się we wspieraniu liderów organizacji pozarządowych w obszarach: zarządzania organizacją w tym zarządzania strategicznego, pozyskiwania środków na działalność statutową, prowadzenie podmiotów ekonomii społecznej, tworzenia projektów społecznych. Obecnie członek zarządu Fundacji Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” oraz Instytutu Edukacji Społecznej. Za swoją działalność uhonorowany przez Sejmik Wojewódzki Odznaką Honorową „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”. Raczej kucharz niż cukiernik, mniej piłkarz, bardziej koszykarz, a w klasycznym dylemacie góry czy morze wybiera jeziora.

 

Bierzcie miasto i swoją przyszłość w swoje ręce i dołączajcie do nas!

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

 

///

Mikrogranty

to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwoju umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Mikrogranty to też liczne działania edukacyjne. W 2021 roku będziecie mogli wziąć udział w weekendowych Warsztatach Mikrograntów i trzymiesięcznym cyklu Akademia Mikrograntów 6.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

- Czytaj także

p:36526