Login

Register

Login

Register

14.06.2021 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach? Idziemy na piknik w parku, szydełkujemy i tworzymy las w słoiku

Ruszyła mikromaszyna projektowa! W najbliższym tygodniu czekają nas spotkania w przeróżnych częściach Wrocławia – na Ołbinie kontynuujemy spotkania z najmniejszymi “Bąbelkami”, garść ekologicznych ciekawostek poznamy na Kozanowie, cofniemy się też do czasów dzieciństwa w Parku Grabiszyńskim. A to tylko część atrakcji – sprawdźcie, co w najbliższym czasie dzieje się w Mikrograntach! 

Koło Gospodyń Miejskich na Szczepinie – warsztaty rękodzielnicze 

Od czego zacząć przygodę z szydełkowaniem? W jaki sposób działa maszyna do szycia i czy można coś zrobić nie posiadając żadnych narzędzi? Rozwiązania na te i wiele więcej rękodzielniczych zagwozdek poszukamy podczas warsztatów w „Kole Gospodyń Miejskich”!   
 Przy wsparciu i pod czujnym okiem osiedlowych rzemieślników i rzemieślniczek osoby uczestniczące w warsztatach poznają techniki szydełkowania, haftu, splotu makram, filcowania oraz podstawy szycia na maszynie. Wytworzone pierwsze rękodzielnicze dzieła, każdy będzie mógł zabrać ze sobą do domu. 
W tym tygodniu czeka nas aż pięć spotkań

Kliknij tutaj, aby sprawdzić szczegóły
 • 15.06 (wtorek), 16:00 | Promyk. Klub osiedlowy (ul. Ścinawska 20) 
  Makrama dla dzieci  
  Prowadząca: Justyna Kańczukowska 
 • 18.06 (piątek), 17.30 | Promyk. Klub osiedlowy (ul. Ścinawska 20) 
  Podstawy szydełkowania  
  Prowadząca: Beata Pędzik  
 • 19.06 (sobota), 16.00 | Promyk. Klub osiedlowy (ul. Ścinawska 20) 
  Podstawy szycia na maszynie  
  Prowadząca: Ada Rekuć  
 • 20.06 (niedziela), 16.00 | skwer św. o. Damiana de Veuster   
  Plecenie ziołowych wianków  
  Prowadząca: Maria Jarych  
 • 21.06 (poniedziałek), 17.30 / Promyk. Klub osiedlowy (ul. Ścinawska 20) 
  Szydełko dla zaawansowanych  
  Prowadząca: Lidia Strzelczyk 
  Na zajęcia obowiązują zapisy mailowe: rekodzielonaszczepinie@gmail.com

Więcej informacji TUTAJ 

W Jazzowym Gaju – warsztaty muzyczne 

W czerwcu kontynuujemy również spotkania z grupą Chojnacki/Miguła Contemplations, z którą odkrywamy sekrety muzyki jazzowej.  Na kolejnych warsztatach „W jazzowym Gaju” porozmawiamy o esencji muzyki jazzowej – improwizacji. Dowiemy się, czy można się jej nauczyć i jak powstają jazzowe improwizacje, poznamy legendarnych improwizatorów, a także – po prostu – wspólnie poimprowizujemy. Zajęcia poprowadzi muzyk jazzowy Jan Kantner. Warsztaty odbędą się 17 czerwca od godz. 18:00 do 20:00 w Centrum Aktywności Tarnogaju (ul. Gazowa 22). Zapisać można się mailowo: jazz.wroclaw@gmail.com lub telefonicznie: 667 737 158. 

Ruszyła też akcja tworzenia utworu “Gaj-Jazzowego” – każda chętna osoba do powstałego tematu muzycznego może dograć swoją improwizację. Nagrania zbieramy do 30 czerwca, a wszystkie informacje o akcji znajdziecie TUTAJ.

Do udziału w projekcie zapraszamy zarówno osoby, które mają wcześniejsze doświadczenia muzyczne, jak i wszystkich tych, którzy chcą się z muzyką jazzową dopiero bliżej zapoznać. Wszelkie instrumenty mile widziane! 
Więcej informacji TUTAJ  

ROT, czyli Rewirowy Ogródek Twórczy – warsztaty ogrodnicze 

Na Swojczycach kontynuujemy odkrywanie tajników ogrodnictwa i przygotowania do stworzenia osiedlowego ogródka. Tym razem zapraszamy na warsztaty poświęcone projektowaniu rabat i wspólne sadzenie ziół na grządkach! 17 czerwca w Rewirze Twórczym (ul. Swojczycka 118) wspólnie nauczymy się jak zaprojektować ogród od zera, dowiemy się co i kiedy warto wysiać w warzywniki i jak dobierać rośliny do ogrodu. Wspólnymi siłami zasadzimy też pierwsze zioła w przyrewirowych grządkach. Na warsztaty obowiązują zapisy: rotgzp@gmail.com 
Więcej o projekcie TUTAJ 

Psiepolanki. Osiedlowy zin feministyczny – spotkanie herstoryczne 

We współczesnej historii Psiego Pola brakuje obecności kobiet, ich perspektywy, wspomnień. Razem z Adą Klimaszewską chcemy to zmienić! Przez cały czerwiec zbieramy zdjęcia i historie, które utrwalają dokonania i codzienność mieszkających tam kobiet. Ze zdobytych materiałów powstanie osiedlowy zin feministyczny, czyli specjalna lokalna gazetka, która dostępna będzie bezpłatnie dla wszystkich chcących poznać Psie Pole oczami zamieszkujących je kobiet. 

Fotografie i herstorie możecie pozostawić do końca czerwca w specjalnie przygotowanej skrzyneczce w Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole-Zawidawie (ul. Kiełczowska 43). A już w najbliższy piątek (18 czerwca) o 17:00 spotkamy się tam z Joanną Hytrek-Hryciukktóra opowie o dawnych mieszkankach Psiego PolaW ramach projektu Adrianna chce także zrealizować spotkania z lokalnymi aktywistkami, a także warsztaty haftowania, którym towarzyszyć będą opowieści o kobiecości.
Więcej informacji TUTAJ 

Biosfera, czyli warsztaty ekologiczne na Pilczycach i Kozanowie 

W najbliższą sobotę rozpoczynamy stawianie pierwszym mikrokroków do ekologicznej zmiany! Razem z grupą Zgrane Pilczyce i Kozanów weźmiemy udział w cyklu zielonych warsztatów połączonych z krótkimi wykładami na temat np. ochrony środowiska naturalnego, właściwej segregacji śmieci i walki ze smogiem. Na zajęciach stworzymy własne kompozycje florystyczne oraz lasy w słoiku, na przykładzie których poznamy specyfikę lokalnego mikroklimatu. Osoby uczestniczące w spotkaniach będą też miały okazję, by zdobytą wiedzą podzielić się z innymi – wspólnymi siłami nakręcimy krótki film edukacyjny, który będzie skierowany do lokalnej społeczności sąsiedzkiej.  

Pierwsze spotkanie już 19 czerwca we Wrocławskim Klubie Anima (ul. Pilczycka 47) – warsztaty podzielone są na dwie tury – pierwsza startuje o 15:00, druga o 17:00. Na zajęcia obowiązują zapisy: biuro@zgranepik.org 

Więcej informacji TUTAJ 
Kontakt do organizatora: Konrad Postawa (Zgrane Pilczyce i Kozanów), tel.: 502286773, mail: konrad@postawa.eu 

Zielona wyprawa do czasów dzieciństwa – piknik w parku 

Razem z Ewą Zacharą w maju i na początku czerwca zaprosiliśmy Was na wędrówkę odkrywającą ciekawostki oraz mniej znane zakątki Parku Grabiszyńskiego. Sekrety tej części miasta poznawaliśmy dzięki specjalnym mapom, które powstały na bazie skojarzeń, wspomnień i historii związanych z parkiem.  

19 czerwca między godziną 14:00 a 17:00 spotkamy się na polanie przy Górce Skarbowców na pikniku wspomnieniowym, gdzie wymienimy się historiami z odkrywania parku i poznamy jeszcze więcej ciekawostek na jego temat. Dodatkowo wspólnie odkurzymy znane z dawnych lat gry ruchowe i sportowe, wspólnie przenosząc się do czasów dzieciństwa. Na koniec festynu udamy się nad przepływającą przez park rzeczkę, aby uroczyście nadać jej imię „Grabiszynka” i wrzucić do niej kwietne wianki, które przygotujemy chwilę wcześniej na pikniku.
Więcej informacji TUTAJ 

NIEstarość na Złotnikach – warsztaty międzypokoleniowe 

Razem z Aleksandrą Kołodziej startujemy z cyklem międzypokoleniowych zajęć, które mają pomóc otworzyć przestrzeń do rozmowy o wspólnych potrzebach, wartościach i marzeniach. Do wspólnych działań zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na wiek. W trakcie czterech spotkań zagramy w aktywizującą grę integracyjną, stworzymy film o sąsiedzkiej pomocy oraz weźmiemy udział we wspólnym tworzeniu kolażu pt. „NIEstarość”.  Pierwsze integracyjne spotkanie rozpocznie się w niedzielę, 20 czerwca w Złotnickim Centrum Spotkań (ul. Wielkopolska 3/5).  
Więcej informacji TUTAJ 

Ołbińskie Bąbelki – plenerowe zajęcia rodzinne 

Z kolei na Ołbinie kontynuujemy spotkania dla najmłodszych dzieciaków i ich opiekunów. Zajęcia w ramach „Ołbińskich Bąbelków” to to cykl bezpłatnych warsztatów, których celem jest przede wszystkim integracja rodziców z osiedla, przy jednoczesnym wsparciu rozwoju najmłodszych. Ważnym aspektem będzie również poznanie lokalnej infrastruktury przyjaznej dzieciom i naniesienie jej namapę osiedlowych atrakcji! 

Przed nami dwa ostatnie spotkania „Bąbelków”! 14 czerwca w Ołbińskim Ogrodzie Otwartym inspirować będziemy się klasyką poezji dla dzieci, a tydzień później (21 czerwca) najmłodsi stworzą własne instrumenty muzyczne podczas zajęć prowadzonych metodą E. Eliasa Gordona. Na spotkanie obowiązują zapisy mailowe: karolina.orman1@gmail.com  
Więcej informacji o projekcie TUTAJ

Do zobaczenia w mieście!

- Czytaj także

p:38848