7.12.2021 Wtorek

Co się dzieje w Mikrograntach? Nadchodzi czas finałów i podsumowań

Ponad setka projektów, dziesiątki nowych znajomości i doświadczeń oraz miejskich przygód i wspomnień – powoli kończy się bardzo intensywny rok w Mikrograntach! Ale zanim się rozejdziemy do domów na święta i Nowy Rok, mamy dla Was jeszcze kilka propozycji na spędzenie czasu w mieście. Przed Wami ostatni w tym fitness w plenerze, nowa wystawa na dworcu, „plakatowanie” nadodrzańskich szyldów i prawdziwy Festiwal Filmów Sąsiedzkich!

Dla mam z Karłowic i okolic

Nasze zapowiedzi zaczynamy od kolejnego w ostatnim czasie finału. W środę zajrzyjcie do parku Jana Kasprowicza na ostatnie spotkanie projektu „Mamo, zadbaj o siebie”, podczas mamy z całego Wrocławia mogą wziąć udział w plenerowych zajęciach fitness z wózkiem. Cykl treningów kończymy 8 grudnia – pierwsza grupa spotka się o 9:30, a druga o 10:30. Zapisy na spotkanie: mamo.zadbaj@wp.pl
Więcej informacji TUTAJ

Poznaj dzieła sztuki z „Podwórka”

W ostatnich tygodniach spotykaliśmy się z seniorkami z osiedla Borek na twórczych warsztatach, podczas których poznawały one tajniki malarstwa i własnoręcznie stworzyły prace zainspirowane najdawniejszymi wspomnieniami z podwórek oraz wspólnym spacerem po dzielnicy Borek.

A już od piątku wszyscy będziemy mieć okazję, by dowiedzieć się, jaki jest rezultat tych artystycznych działań! Od 10 grudnia w Filii nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej (I piętro dworca Wrocław Główny, ul. Piłsudskiego 105) dostępna będzie powarsztatowa wystawa, na której podziwiać będziecie mogli przygotowane przez seniorki podwórkowe dzieła sztuki. Wstęp jest oczywiście wolny, wystawa dostępna jest w godzinach otwarcia biblioteki.
Więcej informacji o projekcie „Podwórko”

„TypoPolo” na plakaty

Z kolei w niedzielę kontynuujemy sentymentalną podróż w „szalone” lata 90. na ostatnich warsztatach projektu „Poetyka nadodrzańskich szyldów i witryn” w ramach którego zapoznajemy się z jednym z symboli polskiej transformacji, czyli „TypoPolo”.

12 grudnia o 11:00 spotykamy się w Łokietka 5 – Infopunkcie Nadodrze, gdzie inspirując się nadodrzańskimi szyldami, zaprojektujemy i stworzymy autorskie plakaty utrzymane w estetyce „TypoPolo”, które będą promowały lokalne sklepy i punkty usługowe.
Na warsztaty obowiązują zapisy mailowe: poetykawitryn@gmail.com
Więcej informacji

Uczymy się mówić po polsku

A w sobotę po raz ostatni w tym roku wracamy na Ołbin, gdzie żegnamy się z międzynarodowym projektem „Mówimy po polsku”! Podczas jesiennych spotkań w swobodnej atmosferze poznawaliśmy bliżej nie tylko tajniki języka polskiego, ale dzięki spacerowej formule również całe Śródmieście. Sobotnie wydarzenie będzie ostatnim spotkaniem w ramach Mikrograntów, jednak mamy pewność, że wielokulturowe znajomości zostaną z nami na dłużej! Spotykamy się 18 grudnia o godzinie 16:00 w siedzibie Stowarzyszenia Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39).

Na spotkanie zapraszamy zarówno migrantki i migrantów mieszkających we Wrocławiu, które_rzy chcą lepiej poznać język polski, jak i osoby swobodnie rozmawiające w tym języku, ale chętne do poznania innych kultur. Zapisywać możecie się na maila: mowimypopolsku2021@gmail.com
Więcej informacji TUTAJ 

Mikrogranty 2021 – podsumowujemy rok

Pożegnania z projektami nieuchronnie zbliżają nas do końca roku. A to jak zwykle czas na podsumowania naszych wspólnych działań! 15 grudnia o 18:00 zapraszamy do udziału w transmisji, podczas której porozmawiamy o efektach naszej wspólnej pracy i poszukamy inspiracji do dalszych aktywności. Będzie co omawiać, gdyż w trzech mikrograntowych ścieżkach wspólnie zrealizowaliśmy aż 119 projektów!

Na początek Anka Bieliz (Strefa Kultury Wrocław) oraz Alicja Pietrzyk i Kazimierz Szepiela z Fundacja Umbrella krótko podsumują mijający rok Mikrograntach. A potem poszukamy inspiracji do dalszego działania razem z Aliną Szeptycką (związaną m.in. z Wrocławską Radą Kobiet, Kulturą Równości i Centrum Wsparcia Aktywistycznego), która podzieli się swoimi różnorodnymi doświadczeniami z pracy aktywistycznej.

Przez cały czas będziemy też czekać na Wasze pytania, komentarze i głosy! Spotkanie transmitowane będzie m.in. na naszym profilu na Facebooku.
Więcej informacji TUTAJ

Festiwal Filmów Sąsiedzkich

To jednak nie koniec projektowych działań! Po raz ostatni spotkamy się 20 grudnia na Gaju, gdzie czeka nas Festiwal Filmów Sąsiedzkich, czyli wielki finał projektu „Człowiek z Wielkiej Płyty”, podczas którego razem z młodzieżą z osiedla tworzymy krótkie filmy dokumentalne o mieszkańcach i mieszkankach gajowego blokowiska.

Praca na osiedlowym planie trwa, a jej efekty poznamy właśnie 20 grudnia o godzinie 18:00 w Ośrodku Postaw Twórczych (ul. Działkowa 15). Premierowo zobaczymy tam przygotowane krótkometrażowe filmy, a potem w sąsiedzkim gronie porozmawiamy z młodymi twórcami oraz bohaterami i bohaterkami ich dzieł. Wstęp na spotkanie jest wolny!
Szczegóły projektu TUTAJ

Do zobaczenia w mieście!

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej