Login

Register

Login

Register

11.08.2020 Wtorek

Co się dzieje w Mikrograntach? Gra miejska, plenerowe warsztaty i tworzenie komiksów

W sierpniu we Wrocławiu nie można się nudzić! Wszystko dzięki kolejnym mikrograntowym projektom, które w tym miesiącu organizowane są w całym mieście. Gra miejska o architekturze Szczepina, warsztaty tworzenia komiksów, a może nauka malarstwa w plenerze? Sprawdźcie, do czego możecie dołączyć w najbliższych dwóch tygodniach!

Naprawiamy, cerujemy, czyścimy i ratujemy!

13 sierpnia ponownie spotkamy się z Lubą Shynder, która w duchu „less waste” tym razem zaprezentuje kilka prostych trików na ocalenie ulubionych ubrań. Na warsztatach organizowanych w ramach projektu „Szafy do wymiany różnościami na Wielkiej Wyspie” nauczymy się, jak odpowiednio przyszywać guziki, wymieniać gumki, cerować dziury, czy też zmieniać długość spodni. Porozmawiamy także o tym co warto robić aby móc się pochwalić tzw. „zrównoważoną szafą”. Na zajęcia zapraszamy 13 sierpnia o 18:00 do siedziby Rady Osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, przy ul. Pautscha 4.
Zapisy: nie.smieci@gmail.com
Więcej informacji o projekcie TUTAJ

O…twórz się na Klecinę!

Wraz z Marią Smolarek, inicjatorką projektu „Ostatnia stacja: Muzeum Klecina!” kontynuujemy wspólne poznawanie historii tego wciąż nieco nieodkrytego osiedla na południu Wrocławia. 17 i 24 sierpnia w Parku Migdałowym czekają nas warsztaty fotografii otworkowej – samodzielnie stworzymy proste aparaty, a potem ruszymy z nimi w osiedle, by zachować obraz współczesnej Kleciny.
Zapisy: klecina.wroclaw@gmail.com
Regulamin warsztatów TUTAJ
Więcej informacji o projekcie TUTAJ

Szczepin da się lubić

Z kolei od 17 sierpnia, w innej części Wrocławia będziemy mogli wziąć udział w grze miejskiej stworzonej przez Joannę Klimę i Krzysztofa Zientala, czyli projekcie „Szczepin bez maski”. Podobno typowa twarz tego osiedla to szare, pozbawione detalu czy wyrazu bezimienne bloki… Razem z pomysłodawcami gry zapraszamy Was w podróż zrywającą z tym niesprawiedliwym i niepełnym obrazem Szczepina!

Sposób na dołączenie do zabawy jest bardzo prosty i co najważniejsze bezpieczny! Mapę możecie pobrać na starcie gry w „Warzywniaku Pod Bilbordem” przy ulicy Legnickiej 23 (pon.-sob. od 8:00 do 18:00). Do skutecznego grania wystarczy komórka z internetem i aplikacja do kodów QR. Z mapą w ręku i zawartymi w niej wskazówkami będziecie indywidualnie lub w stworzonych przez Was grupach przemierzać ulice Szczepina i zapoznawać się bliżej z efektami prac architektów Marii i Witolda Molickich. Do zabawy dołączyć możecie przez cały miesiąc, od 17 sierpnia do 17 września.
Szczegóły projektu TUTAJ

Chodź pomaluj nam świat. W plenerze

Nieco dalej na zachód ruszają pierwsze warsztaty z projektu „W rękach dzieło na Rękodzielniczej”, czyli twórcza integracja z lokalnymi artystami i artystkami zamieszkującymi wrocławskie Pilczyce. Pod ich okiem możecie rozpocząć przygodę z malarstwem pejzażowym!

Od 18 do 22 sierpnia przejdziecie cały proces tworzenia własnego arcydzieła: zaczynając od krótkiego wykładu, wspólnego spaceru i wyboru lokalizacji, którą będziecie uwieczniać, przez zajęcia poświęcone nauce techniki, na wykańczaniu prac i dodatkowym kursie z malowania akwarelami kończąc. Spotkania są odpowiednie dla osób od 12 roku życia bez względu na poziom umiejętności i doświadczenie.
Zapisy: odskpiast@gmail.com
Regulamin wydarzenia TUTAJ
Więcej informacji o projekcie TUTAJ

Komiksowa młodzież

„Osiedlowy festiwal czytania komiksów” to propozycja od Joanny Grzelczyk dla wszystkich, którzy kochają dobre powieści graficzne, preferują czytanie na świeżym powietrzu i chcą rozwijać komiksową oraz rysunkową pasję.

Graficzną przygodę rozpoczniemy 21 sierpnia, trzydniowymi warsztatami komiksowo-ilustratorskimi dla młodzieży. Zajęcia poprowadzi Gosia Kulik, która podzieli się swoją wiedzą o historii i technikach tworzenia komiksów i zinów, udowadniając, że powieści graficzne mogą być ciekawe dla osób w każdym wieku! Wyniki kilku dni wytężonej pracy zaprezentujemy tydzień później w tym samym miejscu, a premierze komiksów towarzyszyć będzie spotkanie z młodymi twórcami i wyjątkowa wystawa! Zajęcia odbędą się w Stowarzyszeniu Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39) i skierowane są do młodzieży od 15 do 18 roku życia.
Zapisy: zrobimykomiks@gmail.com
Regulamin warsztatów TUTAJ
Szczegóły projektu TUTAJ

Polish jest spoko, tym bardziej w parku!

Z mitem o wyjątkowej trudności języka polskiego rozprawi się w najbliższych miesiącach kolektyw Spoko Polish – a my wraz z nimi zachęcamy do serii spotkań o kulturze i języku naszego kraju! Na dobry początek, 21 sierpnia o 19:00 zaczynamy letnim kinem plenerowym w Parku Tołpy, gdzie obejrzymy film „Wieś pływających krów”.  

Zapraszamy nowych wrocławian i wrocławianki, tymczasowych gości z zagranicy i wszystkich tych, których interesują międzykulturowe spotkania w swobodnej atmosferze. Projekcję poprzedzi prelekcja od Polish Cinema for Beginners. Spotkania prowadzone będą w języku polskim i angielskim.
Zapisy: biuro@spokopolish.pl
Regulamin wydarzenia TUTAJ
Szczegóły projektu TUTAJ

Zapraszamy do uzdrowiska

Tego lata zażywamy leczniczych zabiegów dla ciała i umysłu nie w Izerach czy Karkonoszach, ale w samym Wrocławiu na wyjątkowym, letnim turnusie w „Uzdrowisku Leśnica”22 sierpnia czeka nas kolejne spotkanie w przyzamkowej strefie zabiegowej – tym razem warsztaty przyozdabiania prostych naczyń. Pod okiem Martyny Zaradkiewicz  stworzymy inspirowane letnim turnusem w Leśnicy naczynia do spożywania leczniczych ziółek i wysokozmineralizowanych wód. Warsztaty odbywać się będą w Centrum Kultury Zamek (pl. Świętojański 1), a przy dobrej pogodzie w parku przy zamkowych tarasach.

Zapisy: uzdrowiskolesnica@gmail.com
Regulamin wydarzenia
Więcej informacji o projekcie TUTAJ

Zbliża się wrzesień

Sierpniowe projekty zainspirowały Was do działania? Macie pomysł, jak wziąć miasto w Wasze ręce? 1 września ruszamy z ostatnim w tym roku naborem nowych projektów! Poprzedzimy go spotkaniami informacyjnymi – na żywo i online, a także konsultacjami z zespołami poszczególnych ścieżek. Szczegółów szukajcie na stronie i Facebooku Mikrograntów.

Zdrowie jest najważniejsze

Wszystkie spotkania w ramach mikrograntowych projektów organizowane będą z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Koniecznie zapoznajcie się z regulaminami odpowiednimi do danego wydarzenia i nie zapomnijcie zabrać ze sobą środków ochrony osobistej (np. maseczek). Pamiętajcie również, że na większość wydarzeń obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

Do zobaczenia w mieście!

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
19.09.2020

Pochwała wspólnoty – rozmowa

Infopunkt Nadodrze – Łokietka 5, ul. Władysława Łokietka 5 Zobacz na mapie
27.09.2020

Kinematograf Wrocławski: „Wrocławska Szkoła Filmowa” – spacer filmowy

Miejsce zbiórki zostanie wysłane po rejestracji. Zobacz na mapie
9.10.2020

56. Jazz nad Odrą: Piotr Wojtasik: „VOICES”

Impart, sala teatralna
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Zobacz na mapie
10.10.2020

56. Jazz nad Odrą: Jazz Forum Talents | Możdżer – Lemańczyk – Łosowski

Impart, sala teatralna
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Zobacz na mapie
p:31615