Login

Register

Login

Register

11.11.2019 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach? Wielka gra na Wielkiej Wyspie, grzybobranie w parku i osiedlowe koncerty

Kolejne dwa tygodnie listopada zdominują w Mikrograntach koncerty i warsztaty. Wyjdziemy też w osiedla, by rozwiązywać zagadki Wielkiej Wyspy oraz szukać roślin i grzybów w parkach na zachodzie Wrocławia.

Legenda Skarbu Zakrzowskiego

Pozytywni z Zawidawia nie zatrzymują się i po inspirującej wizycie w Muzeum Architektury zapraszają na kolejne spotkanie warsztatowe! Spotykamy się, by wspólnie stworzyć tekst legendy nawiązującej do Skarbu Zakrzowskiego, a także ułożyć zasady i scenariusz niepowtarzalnej gry planszowej. Pod okiem specjalistek od osiedlowego odkrycia na warsztatach zdobywamy wiedzę o lokalnym skarbie, a do tego w sąsiedzkiej atmosferze lepiej się poznajemy i integrujemy. Na kolejne spotkania zapraszamy 12 oraz 18 listopada o 17:30 do świetlicy przy Parafii p.w. św. Jana Apostoła (ul. Królewska 30).
Więcej informacji o projekcie: TUTAJ

Bierzemy kamienice na warsztat

Na kolejnym spotkaniu projektu Kamienice z Przedmieścia” porozmawiamy o wydobywaniu uroku przedwojennej architektury na zdjęciach! Opowie o tym fotograf Maciej Lulko, który prowadząc studio fotograficzne spotyka się z wieloma architektonicznymi wyzwaniami. O utrwalaniu kamienic w kadrach posłuchamy 13 listopada o godzinie 18:00 w Muzeum Etnograficznym (ul. Traugutta 111/113).

Z kolei 20 listopada w Pracowni Komuny Paryskiej 45 czekają nas warsztaty z Anią i Beatą z bloga Pani to Potrafi! Wspólnie ozdabiać będziemy… talerze! Zapisywać można się mailowo: zyciewkamienicy@gmail.com.

Za nami także pierwsza akcja czyszczenia kamienic. W najbliższą sobotę ruszamy na kolejne odświeżanie klatek schodowych, podczas którego postaramy się wydobyć ich historyczne piękno spod warstwy kurzu. Jeśli mieszkacie w jednym z takich budynków lub znacie jakąś idealną do takiej akcji kamienicę – piszcie na zyciewkamienicy@gmail.com.
Więcej informacji znajdziecie TUTAJ oraz na blogu Kasi

Rekrutujemy na warsztaty o „inności”

Jak mieszkańcy i mieszkanki Popowic i Szczepina rozumieją pojęcie „gościnności”? Czym jest dla nich inność – zarówno sąsiedzka, jak i ta wynikająca z pochodzenia, wyznania czy poglądów? W jaki sposób podchodzą do dzielących nas różnic? Czy potrafią zachować tradycję polskiej gościnności poza świąteczną zastawą, w codziennych spotkaniach? Odpowiedzi na takie pytania chce poszukać Adam Michał Pietrzak, który do swojego projektu Sąsiedzka sztuka Gość-Inności zaprasza młodzież z obu osiedli.

Na spotkaniach w PPM Zajezdnia (ul. Legnicka 65), uczestnicy i uczestniczki warsztatów, na podstawie doświadczeń, rozmów z rówieśnikami, rodziną i znajomymi, będą pracować nad etiudami performatywno-teatralnymi, w których pokażą swoje rozumienie „inności”. Ruszą też w osiedle, by poszukać wśród seniorów oraz przedstawicieli innych kultur i narodowości ich spojrzenia na to zagadnienie.
Wszystkich zainteresowanych tematem i uczestniczeniem w warsztatach zapraszamy do zgłoszeń na maila: sztuka.goscinnosci@gmail.com. Pierwsze spotkanie zaplanowano po 14 listopada!

Idziemy na grzyby!

Po wspólnym zbieraniu jesiennych owoców i sporządzaniu z nich naparów, razem z „Zielnymi Babkami” ruszamy na Roślinobranie i Grzybobranie16 listopada pójdziemy na spacer po Parku Grabiszyńskim, w którym towarzyszył nam będzie przyrodnik i edukator Krzysztof Kalemba. Po wspólnej wędrówce udamy się do siedziby Rady Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek (ul. Blacharska 12), gdzie z naszych zbiorów sporządzimy „liściotto”! Startujemy z pętli Oporów o godzinie 10:00.

A tydzień później ruszymy do Parku Tysiąclecia! Pooszukamu tam mniej znanych gatunków późnojesiennych grzybów, a po spacerze wziąć je na artystyczny warsztat! Wszystko w ramach projektu „Jak przeżyć jesień w miejskiej dziczy? Wspólnie dla duszy i ciała”, którego celem jest też integracja i nawiązywanie nowych lokalnych znajomości we wspólnym jesienno-zimowym działaniu, edukacja przyrodnicza, a także przyjemne i twórcze spędzanie czasu.
Więcej informacji o projekcie TUTAJ oraz na profilu Zielnych Babek

Koncerty i warsztaty na Księżu

Na drugim Muzycznej Jesieni na Księżu”  wystąpi Tom J, czyli Tomasz Grządkowski, wokalista zespołu FairyTaleShow oraz członek alternatywnego duetu Squid. W sobotę (16 listopada o 18:00) spotkamy się w postindustrialnym kompleksie Dawnej Pralni (ul. Krakowska 180), by posłuchać muzyki nawiązującej do twórczości Johnnego Casha, Jacka White’a, Dana Aurbacha i Lery Lynn.

Ruszyły także zapisy na warsztaty animacji poklatkowej dla najmłodszych,które odbędą się 24 listopada od 10:00 w SM „Księże Małe” na ul. Tarnogórskiej 1. Będziemy ożywiać muzykę i tworzyć „Żywą orkiestrę” – animację poklatkową, której premiera odbędzie się 7 grudnia podczas ostatniego koncertu na osiedlu! Zgłoszenia dzieci od 5 do 13 lat przyjmujemy pod mailem: jesienksieze@gmail.com
Szczegóły projektu TUTAJ

Wielka Gra

„Modernistycznie Zakręceni” szykują dla Was świetną plenerową inicjatywę na listopad i grudzień, czyli WuWA Gra. Od Biskupina do SępolnaMiłośnicy i miłośniczki osiedli Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice zabiorą nas w pełną wyzwań wędrówkę po tej części Wrocławia.

17 listopada podczas międzypokoleniowej zabawy dowiemy się m.in. co oznacza skrót WuWA, poznamy sylwetki architektów tego unikatowego na skalę europejska osiedla, zmierzymy Halę Stulecia, „zdobędziemy” Iglicę i dowiemy się więcej o Izbie Pamięci Golgoty Wschodu. Spróbujemy też rozwiązać kryminalną zagadkę w parku! Zaczynamy o 11:00 przy siedzibie Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów RP (ul. Wróblewskiego 12). Zgłoszenia drużyn do gry (od 2 do 4 osób) przyjmujemy na adres mailowy: modernistyczniezakreceni@gmail.com
Więcej informacji TUTAJ oraz na FB Modernistycznie Zakręconych

Czas na koncert!

Warsztaty z podstaw tworzenia muzyki elektronicznej grupy nieformalnej Wkurvv już w toku, a dla tych, którzy nie zdążyli się zapisać mamy wydarzenia towarzyszące! 20 listopada o 20:00 w Rewirze Twórczym (ul. Swojczycka 118) usłyszymy koncerty eksperymentalnej muzyki ambientalnej i elektronicznej, czyli występy Szymona Kaliskiego z sekretnym gościem, a także zespołu Młyn.
Więcej informacji TUTAJ oraz na profilu FB grupy Wkurvv i Rewiru Twórczego

Kiszenie z seniorkami

Warsztaty kiszenia z seniorkami biją rekordy popularności: na kolejne spotkania z „Aktywnymi seniorkami z Nadodrza” nie ma już miejsc! Jeśli jednak chcecie spróbować wziąć udział w warsztatach w HART – Hostel & Art, to możecie zapisywać się na listy rezerwowe pod adresem: kiszeniezseniorkami@gmail.com. Dla wszystkich, którzy nie zdążyli się zapisać na warsztaty mamy też broszurkę z przepisami dostępną TUTAJ
Szczegóły projektu TUTAJ

Warsztaty na Swojczycach wciąż do wzięcia!

Do 7 grudnia trwają rodzinne spotkania z grupą „Mama Tata Olimpia Port”, która przyszykowała mnóstwo aktywności! Kurs pierwszej pomocy dla dorosłych, nauka muzyki z bum-bum rurkami dla dzieciaków, a także wykład o zdrowym odżywianiu – w Olimpii Port sporo się dzieje, więc zajrzyjcie na profil „Rozwijamy żagle”, na którym dostępne są formularze i zapisy na kolejne spotkania i warsztaty! Wszystkie wydarzenia są darmowe, lecz miejsca na nie rozchodzą się błyskawicznie!
Szczegóły inicjatywy TUTAJ

Do zobaczenia w mieście!

Więcej informacji o inicjatywach współorganizowanych w ramach Mikrograntów: www.facebook.com/mikrogranty i www.strefakultury.pl/mikrogranty

- Czytaj także

p:24182