Login
Register

Login
Register

15.05.2019 Środa

Co się dzieje w Mikrograntach? Spacerowo-warsztatowy maj

Zapraszamy na majowe wydarzenia realizowane przez mieszkańców i mieszkanki Wrocławia we współpracy z Mikrograntami! Dołączajcie do spacerów, warsztatów i sąsiedzkich spotkań.

16 maja widzimy się na podsumowaniu akcji zbiórki zdjęć dawnych Popowic w ramach projektu „PopoFoto, czyli poznaj historię swojego osiedla!”. O 17:00 wraz z grupą „Moje POPO” zaczniemy przegląd nadesłanych fotografii i wspominki w lokalnej bibliotece (Filia nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu przy ul. Jeleniej 7). A 25 maja o 11:00 ruszymy na spacer po osiedlu z lokalnym przewodnikiem. Ruszymy sprzed wejścia do biblioteki, a naszą wędrówkę zakończymy ogniskiem na plaży HotSpot.

Więcej na FB Moje Popo

________________________________________

W sobotę, 18 maja o 10:00 wyruszymy z Parku Klecińskiego „Szlakiem Wielkiej Niedźwiedzicy”,  na wędrówki edukacyjne wzdłuż Ślęzy, które skończymy piknikiem i „Roślinną Gimnastyką” na łące przy Parku Grabiszyńskim. Grupa „Zielne Babki” swój cykl spacerów rozpocznie opowieściami o roślinności doliny rzeki, na kolejnych spotkaniach poznamy też ogródki działkowe przy Lasku Oporowskim czy drzewostanom Parku Tysiąclecia.

„Pozytywni z Zawidawia” organizują w ramach projektu „Śladami rodziny Kornów”, 18 maja o 12:00 warsztaty linorytnicze w Drukarni na ul. Otwartej 12 na Nadodrzu! Zapiszcie się koniecznie pod mailem: monika.glinska@osiedla.wroclaw.pl i skorzystajcie z wyjątkowej okazji zwiedzenia tradycyjnej pracowni typograficznej. Historię rodziny drukarzy i wydawców, którzy pozostawili po sobie wiele śladów we Wrocławiu będziecie mogli poznać też podczas spaceru po Osobowicach, organizowanego 25 maja o godzinie 12.00 (zbiórka na pl. Wyzwolenia).

________________________________________

19 maja o 11:00 już kolejny raz zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 9 lat na spotkania warsztatowe dotyczące budowania relacji z psami, czytania ich mowy ciała potrzeb i tego w jaki sposób wybrać dla siebie czworonoga, czyli na projekt „PSIjaciele”!  Zajęcia dla starszej grupy, do 14 lat, pomysłodawczyni projektu, Katarzyna Szakowska zaplanowała na 26 maja.

Spotkania odbywają się w Ośrodku Działań Społeczno-Kulturalnych Piast, ul. Rękodzielnicza 1. Obowiązują zapisy na maila: psijacieleprojekt@gmail.com

________________________________________

Nowy tydzień zaczniemy warsztatami literackimi o naszej największej wrocławskiej rzece. 20 maja o 18:00 spotykamy się w Fundacji Tobiaszki przy al. Kasprowicza 26, by tworzyć wspólnie słuchowisko w ramach projektu „Łączy nas ODRA – a co Ona nam opowie?”.

Latem będziemy słuchać opowieści naszej największej wrocławskiej rzeki! Jak postrzega ona ludzi spędzających nad nią weekendowe przed- i popołudnia? Czy dobrze jej się z nami żyje? Czy odpowiednio o nią dbamy?

Obowiązują zapisy na warsztaty, pod mailem: odranaszawspolna@gmail.com lub telefonem: 609 967 790

________________________________________

22 maja o 16:00 w SKIB-ie przy ul. Niemcewicza 2 „Wrocławskie Kinotropy” organizują kolejne spotkanie o dawnych, nieistniejących już kinach na Śródmieściu. Sprawdzimy, jak dobrze znana jest Wam klasyka polskiego kina oraz wykonamy postery, które staną się mapą myśli o wrocławskich kinach. Gościem spotkania będzie Katarzyna Kmita – wrocławska artystka, która zaprezentuje swoje fotografie kin w mieście.

Jeśli macie fotografie dawnych kin, stare bilety lub jakiekolwiek inne pamiątki – koniecznie zabierzcie je ze sobą na spotkanie warsztatowe!

________________________________________

26 maja o 11:00 czeka nas pierwszy w tym sezonie sąsiedzki śniadaniowy piknik na Księżu! Grupa „Domek na Księżu” zaprosi mieszkańców i mieszkanki Księża Małego i Wielkiego do wspólnego jedzenia oraz zbiórki zdjęć, wycinków, informacji, wspomnień, opowieści i anegdot o osiedlach. Wykorzystamy je wspólnie do budowy społecznego archiwum Księża oraz stworzenia „Małej Wielkiej Mapy Księża”!  Rozbijamy się na skwerku przy skrzyżowaniu ulic Opolskiej i Świątnickiej.

________________________________________

W ostatnią majową niedzielę 26 maja o godzinie 16:00 spotykamy się po raz kolejny na „Slow Jogging Wrocław Fabryczna”, czyli trening truchtu w tempie „niko-niko” wraz z zajęciami z pilatesu i face fitnessu! Zbieramy się przy kontenerze ESK, na łące, za parkingiem od u. Grabiszyńskiej, nieopodal Cmentarza Żołnierzy Polskich i biegamy międzypokoleniowo poznając historię parku!

Zapisujcie się na maila: slowjoggingwroclaw@gmail.com lub pod telefonami: 603-195-795 lub 516-580-759

//

Więcej informacji o wszystkich inicjatywach: www.facebook.com/mikrogranty i www.strefakultury.pl/Mikrogranty

Do zobaczenia w mieście!

 

 

- Czytaj także

FreshMail.pl
 
p:18270