Login
Register

Login
Register

24.05.2019 Piątek

Co się dzieje w Mikrograntach? Majowo-czerwcowe spacery, warsztaty i pikniki

Zapraszamy na kończące maj i rozpoczynające czerwiec wydarzenia realizowane przez mieszkańców i mieszkanki Wrocławia we współpracy z Mikrograntami!

Tworzenie fotoalbumu Popowic wciąż w toku! 25 maja o 11:00 ruszymy spod biblioteki (Filia nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu przy ul. Jeleniej 7) na spacer historyczny po Popowicach z lokalnym przewodnikiem. Rozpoczniemy od opowieści o Popelwitz i obiektach, które dawniej się tutaj znajdowały – usłyszymy o Porcie Popowice, pierwszym kościele i kinie Studio. Powspominamy osiedle Theo Effenberga, dowiemy się o trakcie biegnącym od bramy Mikołajskiej do słupa granicznego rejencji wrocławskiej oraz o gospodzie „Ostatni Grosz”. To nie wszystko, przewodnik Mariusz Fijałkowski zaciekawi każdego – od juniora do seniora. Zwieńczeniem spaceru będzie zwiedzenie mobilnej wystawy „PopoFoto” na plaży HotSpot i wspólne rozmowy o osiedlu przy ognisku.

A na finał projektu, Moje Popo szykuje grę osiedlową wraz z piknikiem na Polanie Popowickiej. 1 czerwca od 11:00 będą na Was czekały: wystawa fotograficzna ze zgromadzonych przez 2 miesiące trwania inicjatywy zdjęć, eksperymenty, zabawy ruchowe i piknikowanie. Na warsztaty obowiązują zapisy na maila: foto@mojepopo.org.pl

Tropimy rodzinę przedwojennych drukarzy i wydawców – tym razem na Osobowicach! 25 maja o 12:00 Pozytywni z Zawidawia zapraszają na spacer po osiedlu z historykiem, który odpowie na wszystkie nurtujące Was pytania odnośnie tej części Wrocławia. Zbieramy się na pl. Wyzwolenia i ruszamy „Śladami rodziny Kornów”!

W czerwcu wrócimy na Psie Pole-Zawidawie, na którym zorganizujemy grę miejską  dla całych rodzin pt. ZAGINIONY PIERWODRUK. 2 czerwca o 12:00 ruszymy z Parku Jedności na Zakrzowie. Obowiązują zapisy na maila: aniakrasnal@wp.pl 

A w niedzielę, 26 maja o 11:00 zapraszamy już ostatni raz na spotkania warsztatowe dla dzieci w wieku od 10 do 14 lat, dotyczące budowania relacji z psami, czytania ich mowy ciała potrzeb i tego w jaki sposób wybrać dla siebie czworonoga, czyli na projekt „PSIjaciele”

Warsztaty odbywają się w Ośrodku Działań Społeczno-Kulturalnych Piast, ul. Rękodzielnicza 1. Obowiązują zapisy na maila: psijacieleprojekt@gmail.com

26 maja o 11:00 czeka nas pierwszy w tym sezonie sąsiedzki śniadaniowy piknik na Księżu! Grupa „Domek na Księżu” zaprosi mieszkańców i mieszkanki Księża Małego i Wielkiego do wspólnego jedzenia oraz zbiórki zdjęć, wycinków, informacji, wspomnień, opowieści i anegdot o osiedlach. Wykorzystamy je wspólnie do budowy społecznego archiwum Księża oraz stworzenia „Małej Wielkiej Mapy Księża”!  Rozbijamy się na skwerku przy skrzyżowaniu ulic Opolskiej i Świątnickiej.

W ostatnią majową niedzielę 26 maja o godzinie 16:00 spotykamy się po raz kolejny na „Slow Jogging Wrocław Fabryczna”, czyli trening truchtu w tempie „niko-niko” wraz z zajęciami z pilatesu i face fitnessu! Zbieramy się przy kontenerze ESK, na łące, za parkingiem od u. Grabiszyńskiej, nieopodal Cmentarza Żołnierzy Polskich i biegamy międzypokoleniowo poznając historię parku!

Zapisujcie się na maila: slowjoggingwroclaw@gmail.com lub pod telefonami: 603-195-795 lub 516-580-759

W poniedziałek zapraszamy na kolejne warsztaty literackie o naszej największej wrocławskiej rzece. 27 maja o 17:00 spotykamy się w Fundacji Tobiaszki przy al. Kasprowicza 26, by tworzyć wspólnie słuchowisko w ramach projektu „Łączy nas ODRA – a co Ona nam opowie?”.

Latem będziemy słuchać opowieści naszej największej wrocławskiej rzeki! Jak postrzega ona ludzi spędzających nad nią weekendowe przed- i popołudnia? Czy dobrze jej się z nami żyje? Czy odpowiednio o nią dbamy?

Obowiązują zapisy na warsztaty, pod mailem: odranaszawspolna@gmail.com lub telefonem: 609 967 790

Do 5 czerwca prowadzimy zapisy na kolejne weekendowe „Warsztaty Mikrograntów”. Tym razem na dwóch spotkaniach zajmiemy się zagadnieniem „placemakingu” w kontekście przyjaznych dla mieszkańców i mieszkanek ulic w mieście. Poznamy tajniki projektowania „szczęśliwego” miasta i odkryjemy, co wpływa na atrakcyjność miejsc publicznych. Wspólnie wyruszymy też na badawczy spacer ulicą Stefana Żeromskiego!

Warsztaty prowadzone będą przez Natalię Bańdo i Katarzynę Kobierską, a udział w nich jest darmowy, po dokonaniu wcześniejszej rejestracji najpóźniej do 5 czerwca, na adres e-mail: mikrogranty@strefakultury.pl, w temacie wpisując „Warsztaty Mikrograntów”.

 

- Czytaj także

FreshMail.pl
 
p:18611