Login

Register

Login

Register

26.07.2021 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach? Nocna obserwacja owadów, projektowanie wymarzonych osiedli i kosmiczne warsztaty!

Ostatni tydzień lipca obfituje w osiedlowe działania w całym Wrocławiu. Ze Szczepina wzniesiemy się między gwiazdy, na Placu Grunwaldzkim zaprojektujemy własny budynek a na Złotnikach weźmiemy udział w premierze filmowej. Sprawdźcie, co będzie dziać się w Waszej okolicy.

fot. Michał Kacprzak

Sportowa rekreacja na Śródmieściu

Dawkę energii na początek tygodnia przekaże Wam Marek Wilczyński – pomysłodawca projektu “Od wykluczenia i stagnacji do sportu i rekreacji”. Poniedziałkowy trening otworzy cykl czterech aktywnych spotkań, dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku!

Spotykamy się o 15:00, na terenie siłowni plenerowej w Parku Staszica, by zadbać o formę fizyczną pod czujnym okiem trenerki Klaudii Iwańskiej.

Udział jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy drogą mailową lub telefoniczną:

wroclaw71@o2.pl

513 328 854

Miejsca, w których odbywają się spotkania są przystosowane do potrzeb osób z ograniczeniami ruchu i wzroku, możliwy jest do nich dojazd MPK. W momencie zgłoszenia udziału, prosimy o informację czy niezbędna jest pomoc w dotarciu na wydarzenie.

Międzypokoleniowe warsztaty architektoniczne

Działania na Placu Grunwaldzkim kontynuują Ola i Nikola, czyli grupa nieformalna KTO TU MIESZKA? Po wykładzie poświęconym architekturze tej części Wrocławia, przyszła pora na międzypokoleniowe warsztaty kreatywno-edukacyjne. Już w tę sobotę, o 10:00, historyczka sztuki Aleksandra Podlejska opowie o elementach i dekoracjach budynków. Następnie usiądziemy do wspólnego stołu, by z gotowych elementów zbudować wymarzone kamienice, bloki i inne elementy miejskiego krajobrazu.

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych oraz seniorów, a odbywają się w przestrzeni Plac Grunwaldzki OD NOWA przy ul. Skłodowskiej – Curie 63a. Więcej o tym projekcie przeczytajcie TUTAJ, a na sobotnie warsztaty zapiszecie się za pomocą FORMULARZA.

Sobota z sąsiadami – na Krzykach!

Ostatnia sobota lipca oznacza kolejne sąsiedzkie spotkanie na jednym z krzyckich podwórek. Na osiedlu Powstańców Śląskich, w kwartale ulic Wandy / Podchorążych / Słowiczej / Sztabowej, od 11:00, czekać będzie na Was gość specjalny z filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Godzinę później rozpoczniemy warsztaty rękodzielnicze, poświęcone tworzeniu makramowych kwietników! Zajęcia poprowadzi Agnieszka Mielcarek, znana jako Aua Macrame.

Aby dołączyć do spotkania i warsztatów, wyślijcie maila na adres sobotazsasiadami@gmail.com i zgłoście swój udział! Na miejscu czekać będą na Was wszystkie niezbędne materiały. Program wszystkich Sobót z sąsiadami znajdziecie TUTAJ.

Kosmiczne warsztaty na Szczepinie

Tego samego dnia na Szczepinie będziemy patrzeć w gwiazdy i odkrywać tajemnice, które skrywają. Dwójka młodych pasjonatów kosmosu – Kosma i Filip – wprowadzi nas w tematykę gwiazd i nocnego nieba. Następnie wspólnie ułożymy wybrane gwiazdozbiory i zagramy w kosmiczne podchody! Nie zabraknie warsztatów plastycznych – przygotujemy plakaty zachęcające inne dzieci ze Szczepina i okolic do udziału w kolejnym wydarzeniu – nocnym oglądaniu nieba!

Podczas wydarzenia obecny będzie także ambasador Esero-Polska (biuro edukacyjne Europejskiej Agencji Kosmicznej), który opowie, o tym, jak wygląda kosmos z perspektywy osób niewidomych.

Wydarzenie odbędzie się 31 lipca, między 10:00 a 14:00, na skwerze św. o. Damiana de Veuster. Na spotkanie zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat. Zapisy pod mailem: gwiazdynaszczepinie@gmail.com.

Pełny program projektu „Perseidy, czyli spadające gwiazdy w kieszeniach szczepińskich dzieci” znajdziecie TUTAJ.

Złotnicka premiera filmowa

Przed nami finał wyjątkowego projektu „NIEstarość na Złotnikach” – cyklu spotkań i warsztatów międzypokoleniowych, które zaowocowały stworzeniem nowej definicji starości – bez negatywnych stereotypów i uprzedzeń. Podczas ostatniego wydarzenia obejrzymy prace artystyczne (kolaże) powstałe w trakcie trwania warsztatów, zobaczymy sąsiedzki film “Kim jestem?” stworzony na Złotnikach oraz zaprezentujemy broszurki podsumowujące działania w projekcie

Zapraszamy do Złotnickiego Centrum Spotkań, w sobotę 31 lipca, na godzinę 12:00. Przed przyjściem zapiszcie się na wydarzenie mailowo lub telefonicznie:

info@poprostuostarosci.pl lub telefoniczne:

609-579-865.

Nocna obserwacja owadów w Lesie Sołtysowickim

Na kolejne edukacyjne działania na łonie natury zaprasza grupa Rzeczniczki, która swoim projektem zadaje pytanie “A co, gdyby ich nie regulować?”. Tym razem na Sołtysowicach spotkamy się późnym wieczorem, by wspólnie lepiej poznać złożoność i bogactwo przyrody doliny rzeki Widawy po zmroku!

W Strefie Relaksu na terenie Lasu Sołtysowickiego zorganizujemy piknik, któremu towarzyszyć będzie nocna obserwacja owadów. To pora, w której owadzie życie jest najbardziej intensywne – czyli najłatwiejsze do zauważenia i docenienia. Podczas spotkania w miejscu do tego wyznaczonym rozpalimy także ognisko! Zachęcamy do zabrania produktów do upieczenia oraz niezbędnego w tych warunkach środka na komary!

Do Strefy Relaksu traficie wchodząc do lasu Sołtysowickiego wejściem przy drewnianej bramie od strony Ośrodka Rekreacji. Będziemy tam na Was czekać w sobotę od 20:30! Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy mailowe: rzeczniczkiwidawy@gmail.com.

- Czytaj także

p:39808