Login

Register

Login

Register

21.09.2020 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach? Zwiedzamy Klecinę nocą, sprawdzamy dostępność nadodrzańskich lokali i gramy w grę na Borku

Nabór zamknięty, a my w oczekiwaniu na posiedzenia komisji i kolejne wybory projektów, rozpoczynamy nowe inicjatywy na Popowicach, Nadodrzu i Ołtaszynie. Zachęcamy Was też do ostatnich spotkań z filmoterapią i bulami.

Wykadrowane po raz ostatni, czyli rozmawiamy o tolerancji i tworzymy sąsiedzką bazę filmową

Kończymy wrześniowy cykl spotkań przy ciekawym, niedostępnym na co dzień kinie i wspólnych  rozmów o obejrzanych obrazach filmem Matthewa Warhusa „Dumni i wściekli”. Pomysł Agnieszki Kozak na cykl jesiennych spotkań na Grabiszynie-Grabiszynku – Wykadrowane, czyli sąsiedzkie spotkania filmoterapeutyczneto projekt, który łączył projekcję filmu z warsztatem psychoedukacyjnym.

W poniedziałek, 21 września widzimy się o 18:00, a po pokazie podyskutujemy tolerancji. Ostatnie spotkanie, o godzinie 12:00, w sobotę 26 września będzie finałem projektu, w trakcie którego zajmiemy się wspólnym tworzeniem Sąsiedzkiej Bazy Filmowej.

Oba wydarzenia odbędą się w siedzibie Rady Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek przy ul. Blacharskiej 12

Zapisy: wykadrowane.warsztaty@gmail.com (w treści wiadomości podajcie termin lub nazwę filmu lub warsztatu).
Regulamin wydarzenia TUTAJ
Więcej informacji o projekcie TUTAJ

Kręcimy wideoreportaż o Psiaku

Aleksandra Dziula i Grzegorz Wołos, czyli grupa nieformalna Świetlik zaczynają cykl warsztatów filmowych, podczas których wspólnie stworzą scenariusz, nakręcą i wyprodukują tytułowe „Filmowe Opowieści z Psiaka” – dokument o osiedlu i jego mieszkańcach oraz mieszkankach, oparty na rozmowach z najstarszymi przedstawicielami lokalnej społeczności.

Warsztaty ruszają 21 września od 17:15 w Fundacji Tobiaszki przy al. Kasprowicza 26. Na spotkaniach skupimy się na poznaniu tajników planu filmowego, zapoznaniu się z technikami tworzenia scenariusza, scenografii oraz montowania materiału!

Na zajęcia obowiązują zapisy na maila: swietlikprodukcje@gmail.com

Regulamin warsztatów TUTAJ
Więcej o warsztatach TUTAJ

Kończymy z kulkami

Po kilku tygodniach intensywnych spotkań w plenerze, kończymy boule’owe rozgrywki w Parku Południowym. Grę, którą znamy przede wszystkim z ulicznych rozgrywek w Niemczech, Francji czy Hiszpanii, a także ze szkolnych prób wypełnienia nią czasu na zajęciach „wychowania fizycznego”, przypominali nam wczesną jesienią pomysłodawcy projektu „Bulę rusz na Krzykach”.

22 września czekamy na was ostatni już raz w Parku Południowym (między stawem a pomnikiem Fryderyka Chopina) od godziny 17:00.

UWAGA! Na spotkania obowiązują zapisy na maila: bulerusz@gmail.com
Regulamin warsztatów TUTAJ
Więcej informacji o projekcie TUTAJ

Rekrutujemy do Akademii Mikrograntów 5

Trwają zapisy do piątej edycji Akademii Mikrograntów, cyklu 9 spotkań edukacyjnych z teoretykami i praktykami organizacji oddolnych projektów lokalnych z naszego miasta.

Do Akademii Mikrograntów zapraszamy szczególnie te osoby, które nie mają jeszcze doświadczenia w realizowaniu projektów społecznych. Przez ponad dwa miesiące będziecie pracować nad zdobyciem i rozwojem umiejętności potrzebnych do prowadzenia oddolnych inicjatyw oraz działań na rzecz swojej okolicy i jej mieszkańców oraz mieszkanek.

Udział w Akademii jest bezpłatny. Nabór potrwa do 30 września, a spotkania będą odbywały się w Barbarze przy ul. Świdnickiej 8b.
Więcej informacji TUTAJ i na naszej stronie www

Nadodrze bez barier

Na początek wypełnionego atrakcjami 26 dnia września, czyli na sobotnie przedpołudnie szykujemy Spacer po Nadodrzu z PJM w ramach projektu inicjatywy Viktorii Tofan„Doznanie ciszy”. Ta niezwykła wędrówka po nadodrzańskich lokalach usługowych i kawiarniach pozwoli nam na poznanie trudności, z jakimi spotykają się osoby z niepełnosprawnościami, przede wszystkim głuche i niedosłyszące. Poznamy też historię tego osiedla – na spotkaniu będzie obecna tłumaczka PJM.

26 września startujemy o 10:00 z ul. Łokietka 6, czyli spod pracowni Food Think Tank, zajrzymy jeszcze do Łaskotki Cookie Dough, HART – Hostel & Art i Macondo.

Na spacer obowiązują zapisy: doznanieciszy@gmail.com
A w ramach projektu czekają nas jeszcze warsztaty PJM, warsztaty ceramiczne i wykład o kulturze osób głuchych we Wrocławiu.

Regulamin spaceru TUTAJ
Więcej o projekcie TU

Borek gra – w miejską grę!

Po wędrówkach z GAPP, czyli Grupą Aktywnych Pilotów i Przewodników w ramach projektu „Borek gra w zielone – na spacerze i rowerze”, czas na finałową grę terenową w Parku Południowym i jego okolicach.

Od 11:00, w sobotę 26 września będziemy rozwiązywać zadania startując spod Filii nr 44 Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ulicy Powstańców Śl. 210. W czasie gry zadaniem będzie m. in. odszukanie korzeni oddechowych, gra w petankę, stworzenie krótkiego wiersza i przeprowadzenie doświadczenia z szalonym naukowcem. Na miejscu będą obecni nasi animatorzy i animatorki pomocni i pomocne na każdym etapie gry!

Warunkiem uczestnictwa w grze jest zgłoszenie oraz rejestracja zespołu liczącego od 2 do 4 osób na maila: borekgrawzielone@gmail.com. W treści wiadomości podajcie nazwę drużyny, imię lidera grupy, ilość uczestników, numer telefonu.

Regulamin wydarzenia TUTAJ
Więcej o projekcie TUTAJ

Wen-do na Ołtaszynie

Naukę asertywności i obrony granic dziewczyn w wieku 13-14 lat będziemy wspierać dzięki dwudniowym warsztatom WenDo, które już w najbliższy weekend ruszają w Ośrodku Kultury na Ołtaszynie przy ulicy Pszczelarskiej 7.

Praktyka WenDo pomaga w rozwijaniu umiejętności komunikacji asertywnej, budowaniu zaufania i współpraca w grupie, nauce jak rozpoznawać sytuacje niebezpieczne oraz podnoszeniu swojego komfortu oraz poczucia własnej wartości w relacjach z innymi ludźmi, rozwijaniu zachowań przeciw-przemocowych. Wszystkie te bardzo potrzebne młodym dziewczynom zdolności można będzie zyskać zapisując się na dwudniowy cykl – 26 i 27 września między 10:00 a 15:00, pod mailem: wojszycemikrogrant@gmail.com

Regulamin warsztatów TUTAJ
Więcej o projekcie TU

Dziewczyny poznają historię kobiet

Kolektyw „Polanki” w kolejną sobotę inspirują do działania i przekonują do wiary we własne możliwości dziewczyny z Psiego Pola! Wszystko dzięki spotkaniom i rozmowom z przedstawicielkami lokalnych organizacji społecznych oraz cykl warsztatów. Na zajęciach w ramach projektu „Pole do działania” będziecie mogły podszkolić się w obszarach, które potrzebne są współczesnym liderkom.
26 września widzimy się w Starej Piekarni przy ul. Bolesława Krzywoustego 310a, gdzie czekają na nas kolejne dwa wydarzenia:

  • 12:00 – 14:00 – Zapomniana historia kobiet vol 2. – Dworzanki i księżniczki, prowadząca Dagmara Magryta
  • 14:00 – 16:00 – Aktywizm? W to mi graj! – tworzymy grę planszową o wrocławskich liderkach vol. 1, prowadząca Beata Janus

Zapisy przez FORMULARZ
Regulamin wydarzenia
Więcej o projekcie TUTAJ

Tworzymy lalki na szczęście

Liudmyla Bezusko, która od wielu lat zajmuje się pracą twórczą i rękodziełem, z chęcią dzieląc się swoją wiedzą i pasją podczas działań praktycznych, kolejny raz zaprasza na warsztaty dla mieszkanek i mieszkańców Przedmieścia Oławskiego. W ramach projektu „Lalki i bajki – międzykulturowe spotkania artystyczne”, tym razem będziemy tworzyć lalki na szczęście – motankowe ptaszki!

W trakcie spotkania uczestniczki i uczestnicy poznają również wybrane teksty bajek i baśni pochodzących z różnych krajów słowiańskich. Będziemy rozmawiać nie tylko w języku polskim, ale i angielskim, a w razie potrzeby –  także ukraińskim i rosyjskim!

W sobotę 26 września od 15:00 do 17:00 tworzymy swoje – lalki ptaszki! Warsztaty na ul. Hercena 13, w Przed-Pokoju H-13, przeznaczone są dla wszystkich osób, które chcą poznać historię tradycyjnych zabawek ludowych (dzieci zapraszamy z dorosłym opiekunami!).

Zapisy pod mailem: ludabezusko@gmail.com
Regulamin wydarzenia TUTAJ
Więcej o projekcie TUTAJ

Zielne Babki eksplorują wodę!

„Ziemia Woda Powietrze” to kolejna edukacyjna inicjatywa grupy„Zielnych Babek”, które poprzez swoje działania odkrywają piękno przyrody, jej dobroczynny wpływ na samopoczucie i zdrowie człowieka. Tytułowe trzy żywioły to motywy każdego ze spotkań, w trakcie których zanurzymy się w naturze i obserwacji przyrody. Każde spotkanie, oparte na obserwacji przyrody, zakończy wspólne piknikowanie z przekąskami przygotowanych z darów natury.

Drugie wydarzenie to spotkanie z żywiołem Wody! 26 września od 15.00 do 18.00 zbieramy się na terenie zielonym przy Karczmie Rzym (ul. Jarnołtowska 85b) i urządzamy Wodne warsztaty przyrodnicze, na których zgłębimy naszą wiedzę na temat  wody  spacerując wzdłuż rzeki Bystrzycy. Weźmiemy także udział w warsztacie budowania naturalnych przedmiotów pływających, a na koniec spotkania ogrzejemy się przy wspólnym ognisku!

Na wydarzenie obowiązują zapisy mailowe: zielnebabki@gmail.com
Regulamin spotkania TUTAJ
Więcej o projekcie TU

Nocą odkrywamy Klecinę

Pierwsza w historii osiedla Noc Kleciny, stanie się namiastką osiedlowej „nocy muzeów”, bo w jej trakcie poznamy zbiory zgromadzone w ramach projektu Ostatnia stacja: Muzeum Klecina”.

Maria Smolarek wraz z inicjatywą Niewidzialna Klecina zabierze Was na m. in.: nocny spacer dwiema trasami, które opisała dla Was w wyjątkowej osiedlowej mapce, wystawę zdjęć Kleciny – tej dzisiejszej i tej już niemal niewidocznej i nieznanej, warsztaty tworzenia własnego aparatu, wędrówkę przez zgromadzone przez ostatnie tygodnie zbiory obiektów o dawnej Klecinie. A to nie wszystko!

Startujemy o 17:30, 26 września w Parku Migdałowym.
Na wydarzenie obowiązują zapisy na maila: klecina.wroclaw@gmail.com
Regulamin wydarzenia TUTAJ
Więcej o projekcie TUTAJ

Tworzymy popowickie łączki

Ostatnią sobotę września spędzimy przygotowując podblokowe ogródki i trawniki pod jesienny wysiew roślin, które wiosną kolejnego roku wypełnią międzyosiedlowe przestrzenie. Dzięki inicjatywie Eweliny Kozłowskiej mieszkańcy i mieszkanki ruszą w przestrzeń Popowic, by zmieniać ją na lepsze!

W związku z niepewną pogodą, sobotnie spotkanie przeniesione zostało na 2 października. Spotykamy się o 17:00 na „górce z oponami” (ul. Rysia) i ruszamy siać łąki kwietne i obsadzać rabatki bylinami miododajnymi. 

Na spotkanie obowiązują zapisy na maila: e.kozlowska_79@o2.pl
Regulamin wydarzenia TUTAJ
Więcej o projekcie TU

Zdrowie jest najważniejsze

Wszystkie spotkania w ramach mikrograntowych projektów organizowane są z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Koniecznie zapoznajcie się z regulaminami odpowiednimi do danego wydarzenia i nie zapomnijcie zabrać ze sobą środków ochrony osobistej (np. maseczek). Pamiętajcie również, że na większość wydarzeń obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

Do zobaczenia w mieście!

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty

 

- Czytaj także

p:32839