Login

Register

Login

Register

10.09.2019 Wtorek

Co się dzieje w Mikrograntach? Plenerowa edycja trwa!

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Jesienna chandra? Na pewno nie u nas! Pomimo deszczowego początku września, zapraszamy Was na kolejne plenerowe wydarzenia i udziału w naszych projektach edukacyjnych.

Już w tę sobotę, 14 września wracamy na Maślice. Zweryfikujemy swoje przyzwyczajenia wraz z organizatorkami projektu Etykieta w plenerze. Po spotkaniach na placu zabaw i nad kąpieliskiem przyszła pora na ulicę – najbliższą nam wszystkim przestrzeń publiczną. Jak reagować na wandalizm i sytuacje stresowe? O czym pamiętać wychodząc na spacer? To m.in. na te pytania postaramy się odpowiedzieć razem z mieszkańcami i mieszkankami. Zaczynamy o 14:00, na zielonym terenie przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Suwalskiej.

___________

Przed nami dwa ostatnie spotkania z osiedlowym graniem i śpiewaniem na Szczepinie. Na niedzielny Jam Szczepin zapraszamy wraz z reprezentacją grupy Serce Szczepina! Tradycyjnie zaczniemy od profesjonalnej, wokalnej rozgrzewki, by potem wspólnie wykonać popularne piosenki. Wszystkie instrumenty i głosy mile widziane! Do zobaczenia na Skwerze św. Damiana de Veuster o 18:00, w niedzielę 15.09 i 29.09!

___________

Z końcem września, a dokładnie 21 dnia tego miesiąca zamykamy także wyjątkowy projekt Zieleń Łączy Pokolenia przy alei Hallera 122-128. Przez ostatnie tygodnie spotykaliśmy się tam z lokalną społecznością, wspólnie tworząc nasadzenia i zasiewać wiedzę o roślinach, owocach i warzywach wśród najmłodszych. Na kończący cykl wydarzeń piknik zapraszamy wszystkich, chcących zobaczyć wyniki projektu i głodnych spokojnego, niedzielnego popołudnia w dobrym towarzystwie. W programie pogawędki, poczęstunek i warsztaty z szydełkowania, znane Wam z projektu Jazzowe Kosze. Możecie zapisać się na nie pod mailem lub telefonem: maria.gorgeous@hotmail.com / 782273670. Bądźcie na podwórku przy Hallera o 16:00 i zostańcie do 19:00!

___________

Wrzesień to także kolejny miesiąc naszych lotniczych wycieczek na Psim Polu w ramach inicjatywy Latawiec Psiego Pola. 21 i 28 września przygotowaliśmy dla Was odlotowe spacery! Pierwszy z nich odbędzie się na dawnych terenach zakładów PZL-Hydral. Przy ul. Bierutowskiej w Parku Biznesu przeniesiemy się w przeszłość i poznamy lotniczą historię „Psiaka”. Tydzień później wybierzemy się na wycieczkę do Lotniczych Zakładów Naukowych, by poznać przemysł samolotowy od kuchni. Na oba wydarzenia obowiązują zapisy pod mailem: latawiecpsiegopola@gmail.com.

___________

Równie mocno polecamy Wam w tym tygodniu wycieczkę na Przedmieście Oławskie. FOTOiGRAFIKA to interdyscyplinarny cykl wydarzeń, podczas których poprawicie swoje umiejętności  artystyczne i lepiej poznacie tajemnice Trójkąta. W każdy wrześniowy poniedziałek, środę i czwartek czekamy na Was na ulicach Przedmieścia, lub w Przepokoju przy ul. Hercena 13. Opisu spacerów i warsztatów szukajcie TUTAJ. Zapisujcie się pod mailem lub telefonem: e.kozlowska_79@tlen.pl i 694 355 929. 

___________

Na koniec podrzucamy Wam informację o naszych projektach edukacyjnych, przygotowanych specjalnie dla Was! 21 i 22 września zawitamy na Ołbinie, by w ramach Warsztatów Mikrograntów na temat placemakingu dowiedzieć się, jak uczynić nasze ulice miejscami bardziej przyjaznymi do życia. Szczegóły i informacje o zapisach znajdziecie TUTAJ.

___________

Ciągle czekamy też na Wasze zgłoszenia do 4. Akademii Mikrograntów. To trzymiesięczny cykl bezpłatnych warsztatów i wykładów. Do sprawnej realizacji i zarządzania projektami społecznymi przygotują Was specjaliści i specjalistki, z którymi spotykać będziemy się kilka razy w miesiącu. Na wysłanie formularza zgłoszenia udziału w Akademii macie czas do 22.09!

 

Do zobaczenia w mieście!

Więcej informacji o inicjatywach współorganizowanych w ramach Mikrograntów: www.facebook.com/mikrogranty i www.strefakultury.pl/mikrogranty

- Czytaj także

p:21895