Login

Register

Login

Register

24.07.2019 Środa

Co się dzieje w Mikrograntach? Plenerowe wydarzenia opanowują wrocławskie osiedla!

Wakacyjne lenistwo? Nic z tych rzeczy! Zamiast leżeć na plaży, budujemy latawce, zazieleniamy Krzyki i Manhattan, poznajemy dobre, sąsiedzkie nawyki i muzykujemy na Szczepinie. Sprawdź, jakie wydarzenia przygotowaliśmy dla Was na najbliższe dni.

fot. Michalina Naraniecka

fot. Jerzy Wypych

Czwartek 25.07  oznacza inaugurację Wrocławskiego Święta Kwiatów. Wraz z autorką projektu, Patrycją Gronkiewicz zapraszamy na wykład o historii tego wyjątkowego wydarzenia, roślinny swap i warsztaty. Przed nami 4 zielone spotkania w miejscach skupionych wokół Placu Grunwaldzkiego.  Niech połączy nas zieleń!

25.07 /  18:00 / Craft Na Manhattanie - Wrocławskie Święto Kwiatów - początek - wykład, wymiennik roślinny, warsztaty: odnawianie donic i makramy  

26.07 / 18:00 / Forma Płynna - Warsztat z plecenia wianków, wymiennik roślinny

28.07 / 15:00 / Teren wokół Craftu Na Manhattanie - Piękny Manhattan - sadzenie klombów  

04.08 / 15:00 / Przyjaciele i Znajomi - Warsztat zielarski etnobotanika: tworzenie kompozycji ziołowych do picia i kąpieli, wymiennik roślinny

______________________

Po wiosenno-letnich warsztatach dowiedzmy się więcej o naszej Odrze! Karolina Krawiec wraz z mieszkańcami i mieszkankami Karłowic, Różanki oraz Kleczkowa stworzyła odrzańską bajkę i nagrała słuchowisko inspirowane historią i specyfiką rzeki. Aby podsumować projekt Łączy nas Odra, a co Ona nam opowie, spotkajmy się w ciepły,  lipcowy wieczór na odrzańskich wałach, wysłuchamy mrocznej bajki o rzece, poznamy jej autorów i autorki, lecz także obejrzymy film z realizacji projektu – równie tajemniczą historię o inspiracjach do słuchowiska. Widzimy się 26 lipca o 20:30 na wałach przy Jazie Różanka (obok starego Kąpieliska Różanka) 

______________________

Sobotni poranek z Mikrograntami oznacza w te wakacje wizytę na Wielkiej Wyspie. To tam, wraz z grupą Trimamy, Budzimy się pod niebem WrocławiaZaczniemy od odpowiedniej rozgrzewki, przejdziemy do slow joggingu i marszobiegu, a skończymy stretchingiem i… zdrowym poczęstunkiem. Ugości nas trasa biegowa „Między Mostami”. Najbliższe spotkania 27.07 i 3.08!

______________________

Mieszkańcy i mieszkanki kilku klatek jednej z kamienic przy ul. Hallera postanowili połączyć swoje siły i jako grupa nieformalna „Ogród sąsiedzki” chcą działać w bliskiej sobie ogrodowej przestrzeni. Wspólne uprawianie sąsiedzkich ogródków było kiedyś bardzo popularne, a inicjatorki projektu Zieleń łączy pokolenia chciałyby przypomnieć taką formę spędzania czasu. Podczas naszego pierwszego spotkania dzieci wraz z rodzicami założą własny mikro-ogródek i odkryją cykl wzrostu owoców i warzyw. Wpadajcie na podwórko przy ul. Hallera 122-128 w sobotę 27 lipca o 11:00!

______________________

W wakacje nie zapominamy o dobrych manierach i nawykach! W trakcie trzech tematycznych spotkań w ramach "Etykieta w plenerze, czyli sąsiedzki bon ton na wesoło" wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami Maślic, zostaną opracowane scenariusze zachowań międzysąsiedzkich, które następnie będą odgrywane i filmowane. Finalnie zostaną zmontowane jako krótkie humorystyczne filmy instruktażowe. Pierwsze warsztaty już 30.07 o 17:00. Spotkamy się na ogólnodostępnym kąpielisku przy Królewieckiej , by lepiej poznać zasady panujące nad wodą.

______________________

„Zmień plastiki w dobre nawyki” to szereg wydarzeń edukacyjnych i warsztatowych, które zostaną połączone z akcją sprzątania śmieci w różnych miejscach Ołbina. Yauheniya Chubarava w sierpniu zapozna mieszkańców i mieszkanki osiedla z różnymi rodzajami plastiku, jego wpływem na środowisko, zasadach zrównoważonego rozwoju i korzyściach tworzenia jak największej ilości terenów zielonych.

Spotkania na Ołbinie obywać się będą w dwa sierpniowe weekendy, w różnych miejscach na osiedlu:

2.08 | 18:00-20:30 | Park Tołpy, przy pawilonie ESK
3.08 | 9:00-14:00 | Plastformers, Walecznych 3/1b
3.08 | 17:00-20:00 | Skwer Ludzi ze znakiem „P”

______________________

Kontynuujemy również działania pod skrzydłami projektu Latawiec Psiego Pola. Wraz z grupą nieformalną "Działamy na Psim Polu" odkrywamy w te wakacje lotniczą tożsamość tego osiedla. Po bardzo udanych warsztatach plastyczno-sensoryczno-teatralnych dla dzieci, wracamy do Parku Jedności. Tym razem  najmłodsi mieszkańcy/-nki „Psiaka” będą budować latawiec, który wzniesie się w przestworza podczas sąsiedzkiego pikniku, wilczącego cały projekt.„Razem skonstruujemy osiedlowy latawiec” w sobotę 3.08 o godzinie 10:00!

______________________

Tymczasem mieszkańców i mieszkanki z osiedla Krzyki zapraszamy na cykl wydarzeń pod nazwą „Jazzowe Kosze – poszydełkuj z nami plenerowo”! Mariia Tikhonova - inicjatorka projektu - pokaże nam jak tworzyć małe cuda za pomocą grubego szydełka i bawełnianej włóczki a w tle przygrywać będzie muzyka jazzowa! Pamiętajcie, szydełkować może każdy! Warsztaty są otwarte dla wszystkich, bez względu na wiek czy umiejętności, a przed każdym spotkaniem odbędzie się instruktaż posługiwania się szydełkiem i włóczką. Pierwsze z nich już 3.08 o 11:00 w Parku Południowym, przy kontenerze ESK.

______________________

Pierwszy weekend sierpnia kończymy wydarzeniami na Klecinie i Szczepinie. Pierwsze z nich zaczniemy o 17:00 przy ulicy Supińskiego 4, pod bramą dawnej Cukrowni Klecina. Razem wyruszymy na osiedlowy, historyczno-fotograficzny spacer. Udamy się w podróż w czasie i odnajdziemy miejsca na podstawie starych zdjęć. Porównamy je z obecną panoramą Kleciny i wysłuchamy wspomnień najstarszych mieszkańców i mieszkanek. A to wszystko w ramach projektu Marii Smolarek – Kampania Cukrowa na Klecinie!

______________________

W rytmie Serca Szczepina / Jam Szczepin to projekt Martyny Rejkowicz. W co drugą niedzielę sierpnia i września zapraszamy Was na Skwer św. Damiana de Veuster na wspólne muzykowanie! Poziom umiejętności nie gra roli – każdy z uczestników otrzyma śpiewnik z tekstem i chwytami. Rozśpiewani i przygotowani wykonamy około 20 piosenek popularnych, harcerskich i żeglarskich. Pierwsze spotkanie w niedzielę 4.08 o godz. 19:00.

Do zobaczenia w mieście!

//

Więcej informacji o inicjatywach współorganizowanych w ramach Mikrograntówwww.facebook.com/mikrogranty i www.strefakultury.pl/Mikrogranty

- Czytaj także

p:20638