Login

Register

Login

Register

9.07.2019 Wtorek

Co się dzieje w Mikrograntach? Plenerowe wydarzenia w ten weekend na Twoim osiedlu!

W blasku słońca i pod błękitnym niebem, Mikrogranty zaglądają na Hallera, Wielką Wyspę, Zakrzów i Psie Pole. Będziemy dyskutować o podwórkach, biegać w tempie slow, budować latawce i nie tylko!

M. Sobala

Zbiory Pana Romualda

W piątek na zaproszenie grupy nieformalnej Ogród Sąsiedzki odwiedzimy podwórko przy ul. Hallera 122-128. Zanim rozpocznie się tam realizacja projektu Zieleń łączy pokolenia, chcemy przedyskutować z Wami jego przebieg i zapoznać z pomysłodawczyniami. 

W trakcie trzech letnich spotkań edukacyjnych uczestnicy/-czki będą mogli/ły poznać zasady projektowania rabat kwiatowych, nasadzeń i cięć pielęgnacyjnych, a także naturalnych metod nawożenia i ochrony roślin. W ogrodzie znajdzie się również miejsce dla ogródka warzywnego i domku dla owadów. Na finał zielonych działań zaplanowano otwarty piknik dla wszystkich  mieszkańców i mieszkanek okolicy!

Zanim projekt rozkwitnie na dobre, zapraszamy na spotkanie informacyjne. Do zobaczenia 12.07 o 18:00 na podwórku!
_______________________

Rozpoczynamy wakacyjne odkrywanie lotniczej tożsamości z projektem Latawiec Psiego Pola! Wraz z grupą nieformalną "Działamy na Psim Polu" zajrzymy do starych fabryk i miejsc często niedostępnych na co dzień, zbudujemy własne modele latawców, a także spotkamy się podczas sąsiedzkiego pikniku!

W sobotę 13.07 o 10:00 zapraszamy dzieci (3-6 lat) i ich opiekunów do Parku Jedności na Zakrzowie, na warsztaty teatralno-plastyczno-sensoryczne. W części plastycznej dzieciaki będą mogły wykonać latawiec, w teatralnej pomóc bajkowym postaciom spełnić marzenia o lataniu, a w sensorycznej poznać niektóre właściwości powietrza! Obowiązują zapisy mailowe: latawiecpsiegopola@gmail.com
_______________________

Wraz z grupą Trimamy zapraszamy na kolejny wolny bieg wzdłuż trasy „Między Mostami” (ścieżka przy pętli Sepolno)!  Duet Edyty Skorupskiej i Klaudii Szydło zachęca do pojawienia się na Wielkiej Wyspie w sobotę 13.07 już o 9:00 rano. Budzenie pod niebem Wrocławia zaczniemy od odpowiedniej rozgrzewki, przejdziemy do slow joggingu i marszobiegu, a skończymy stretchingiem i… zdrowym poczęstunkiem. W te wakacje czeka nas jeszcze 7 podobnych spotkań  – następne już 20.07!
_______________________

Od czerwca, wraz z Adą Klimaszewską, zbieraliśmy na Zakrzowie wspomnienia i prywatne fotografie mieszkańców i mieszkanek osiedla, które dokumentują ich życie w przeszłości. W niedzielny wieczór nie tylko miłośnikom historii polecamy wypad do Parku Jedności, na wieczór wspominkowy i historyczną opowieść, który zaczynamy o 18:00. Na uczestników i uczestniczki czekać będą też pyszne przekąski! Wszystkie wspomnienia i fotografie staną się bazą dla osiedlowej kroniki do której dołączone zostaną też rysunki autorstwa najmłodszych zakrzowskich artystów i aktualne zdjęcia Zakrzowa.

A już tydzień później, bo 20.07, o 11:00 spotkamy się na sąsiedzkim pikniku. Atrakcje dla małych i dużych oraz pyszności gwarantowane! Zapraszamy przedstawicieli/ki wszystkich pokoleń do wspólnej zabawy i zakrzowskich wspominek. Koce pod pachę i do zobaczenia w Parku!

Do zobaczenia w mieście!

//

Więcej informacji o inicjatywach współorganizowanych w ramach Mikrograntówwww.facebook.com/mikrogranty i www.strefakultury.pl/Mikrogranty

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
18.0719.07.2020

Warsztaty Mikrograntów: mikrodziałania w klimacie do zmiany

Stowarzyszenie Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39), Ołbiński Ogród Otwarty (ROD Lepsze Jutro) Zobacz na mapie
6.10.2020

56. Jazz nad Odrą: koncert otwarcia (nowa data)

Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław
Zobacz na mapie
p:19899