Login

Register

Login

Register

1.12.2019 Niedziela

Co się dzieje w Mikrograntach? Wystawy, koncerty i gra miejska na dobry początek grudnia

Zanim rozpoczniemy nasz coroczny maraton finałów projektów z ostatniej w tym roku edycji, spotkamy się na ostatnim sąsiedzkim koncercie na Księżu oraz drugiej odsłonie gry miejskiej eksplorującej Sępolno! Wrócimy też na chwilę do letnich inicjatyw.

Klecina dawniej i dziś

Wracamy na chwilę do Edycji 20. i realizowanej latem Kampanii Cukrowej na Klecinie Marii Smolarek. Dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu do 20 grudnia w Filii numer 54 (ul. Jesienna 22) możecie zobaczyć zdjęcia Kleciny wykonane podczas wakacyjnych spacerów fotograficznych przez mieszkańców i mieszkanki osiedla.

Na naszej stronie przeczytacie też więcej o samym projekcie i zobaczycie wideoreportaż o dawnej Cukrowni Klecina, która jeszcze w latach 90. była centrum życia na osiedlu: www.strefakultury.pl/project/kampania-cukrowa-na-klecinie. Możecie także wysłuchać wspomnień o dawnej cukrowni jej pracowników: www.soundcloud.com/kampania_cukrowa

Przedmieście Oławskie na fotografiach

Do 13 grudnia możecie też zobaczyć efekty innego projektu, który realizowaliśmy w ramach Edycji 20. We wrześniu, podczas międzypokoleniowych spacerów tematycznych po „Trójkącie” odwiedzaliśmy zapomniane miejsca osiedla, poznając jego architekturę, przyrodę i przemysłową historię. Starsi mieszkańcy i mieszkanki dzielili się z młodszymi uczestnikami spacerów swoimi wspomnieniami oraz anegdotami o Przedmieściu. Wędrówki w ramach projektu „FOTOiGRAFIKA – kreatywne spacery w Trójkącie” były inspiracją do działań warsztatowych z fotografii i grafiki. Ich efekty zobaczyć można na wystawie w PrzedPokoju H13 (ul. Hercena 13) do 12 grudnia!

Więcej informacji o projekcie znajdziecie TUTAJ

Świąteczna akcja na Swojczycach

Grupa „Mama Tata Olimpia Port” na finał swoich działań zdecydowała się mikołajkowe warsztaty plastyczne rozwinąć w sąsiedzką akcje zbiórki produktów pierwszej potrzeby dla seniorów z domów pomocy społecznej. 7 grudnia o 15:30 spotkamy się w Klubie Kolumba na osiedlu „Olimpia Port”, by ozdobić wcześniej upieczone pierniki i stworzyć ozdoby choinkowe.

Po szczegóły tego wyjątkowego osiedlowego wydarzenia zajrzyjcie na profil „Rozwijamy żagle”!

Koncerty i warsztaty na Księżu

Za nami dwa koncerty „Muzycznej jesieni na Księżu", które odbyły się w dwóch nietypowych miejscówkach na osiedlu! W Spółdzielni Mieszkaniowej "Księże Małe" wystąpił Kuba Kutera, a w Dawnej Pralni na ul. Krakowskiej Tom J. I to właśnie tam wrócimy w najbliższą sobotę, 7 grudnia. Po 18:00 wystąpi Motorboats, czyli Kamil Maciasowicz ze swoimi  idealnymi na jesienno-zimowe wieczory melodyjnymi dźwiękami. Przed koncertem obejrzymy animację poklatkową „Żywa Orkiestra", która powstała podczas warsztatów Matyldy Burszty z najmłodszymi mieszkańcami i mieszkankami Księża!

Szczegółów szukajcie TUTAJ

Co skrywa Sępolno?

Przed nami grudniowa odsłona osiedlowej gry miejskiej, która w formie interaktywnego zwiedzania tym razem pomoże odkryć lub poznać z innej strony wrocławskie Sępolno! Wraz z grupą „Modernistycznie zakręceni” rozwiązywać będziemy lokalne zagadki i dowiemy się więcej o historii, atrakcjach i tajemnicach tego terenu. Wspólnie poszukamy ukrytego na osiedlu herbu Wrocławia, rozwiążemy zagadkę kościoła Pamięci króla Gustawa Adolfa i dowiemy się, gdzie mieszkał Marek Hłasko.

Zgłoszenia drużyn do gry (od 2 do 4 osób) przyjmujemy na adres mailowy: modernistyczniezakreceni@gmail.com

Spotkamy się 8 grudnia o godzinie 11:00 przy Klubie Gniazdo (ul. Potebni 41).

Szczegółów szukajcie na TUTAJ

Muzyczne poszukiwania na Strachocinie

W tym tygodniu kończymy międzypokoleniowe warsztaty z podstaw tworzenia muzyki elektronicznej grupy nieformalnej Wkurvv. Kaseta, której premierę zaplanowano na 14 grudnia, jest już w przygotowaniu, a Wy możecie spotkać się z twórczością prowadzącego warsztaty muzyczne Piotra Bednarczyka na otwartym koncercie w Rewirze Twórczym na ul. Swojczyckiej 118.

9 grudnia zapraszamy o 20:30 na koncert LOUFR w tamach projektu „Artystyczny Rewir Międzypokoleniowy”. Czeka nas wiele intrygujących dźwięków wyciętych z otaczającej nas rzeczywistości i złożonych w zupełnie nowe kompilacje.

Więcej informacji na profilu FB grupy Wkurvv i Rewiru Twórczego oraz TUTAJ

Pokaż nam swoją kamienicę

Projekt "Kamienice z Przedmieścia: społeczne gospodarowanie na klatce i na stronie" powoli zmierza ku końcowi, ale Kasia i Jacek wciąż szukają mieszkańców i mieszkanek kamienic na „Trójkącie”, którzy zechcą opowiedzieć o historii swoich czterech kątów oraz pozwolą je sfotografować. Wspomnienia zostaną opisane na blogu (mieszkaniewkamienicy.com), a zdjęcia staną się częścią sąsiedzkiej wystawy, która otwarta zostanie 15 grudnia w PrzedPokoju H13 (ul. Hercena 13)!

Zgłaszajcie się na: zyciewkamienicy@gmail.com

Więcej informacji znajdziecie na blogu (TUTAJ) oraz na naszej stronie (TUTAJ)

Do zobaczenia w mieście!

Więcej informacji o inicjatywach współorganizowanych w ramach Mikrograntów: www.facebook.com/mikrogranty i www.strefakultury.pl/mikrogranty

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
27.02.2020

Tomasz Krajewski & Gentelmen’s Jazz – koncert

Impart
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Zobacz na mapie
28.0231.03.2020

Domowy Zakład Fotograficzny na Brochowie – wystawa

Centrum Edukacji Społecznej, ul. Koreańska 1a Zobacz na mapie
28.02.2020

Peter J. Birch – koncert

Pracownia Komuny Paryskiej 45, ul. Komuny Paryskiej 45 Zobacz na mapie
20.03.2020

Wrocławski Kongres Kultury 2020

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-67
Zobacz na mapie
p:24601