Login

Register

Login

Register

30.06.2019 Niedziela

Co się dzieje w Mikrograntach? Początek wakacji na wrocławskich osiedlach

Kleczkowska mroczna bajka o Odrze, odkrywanie wspomnień z Zakrzowa, slow jogging na Wielkiej Wyspie i finałowe spotkanie z rodziną Kornów – mieszkanki i mieszkańcy Wrocławia we współpracy z Mikrograntami na ciepły początek wakacji przygotowali gorące propozycje wydarzeń na wrocławskich osiedlach.

W maju i czerwcu wraz z Pozytywnymi z Zawidawia odkrywaliśmy na Psim Polu ślady i historię wrocławskiej rodziny Kornów. Ich przeszłość poznawaliśmy wędrując po północnych rubieżach Wrocławia i bawiąc się na grze terenowej w Parku Jedności. Przyszła pora, by zaprosić Was na wielki finał tego projektu!

5 lipca o 18:00 w kawiarni i pracowni Stara Piekarnia przy ul. Bolesława Krzywoustego na „Psiaku” podsumujemy naszą wiedzę w historycznym quizie, premierowo zobaczymy też film i współtworzone przez uczestników i uczestniczki projektu broszury, które będą popularyzować we Wrocławiu pamiątki po rodzie Kornów. Nawet jeśli nie braliście udziału we wcześniejszych spotkaniach – czujcie się zaproszeni!

_______________________

Dzień później, wraz z grupą Trimamy, po raz pierwszy wyruszymy wolnym biegiem wzdłuż trasy „Między Mostami” (ścieżka przy pętli Sepolno)! Budzimy się pod niebem Wrocławia 6 lipca o 9:00 rano – zaczynając od odpowiedniej rozgrzewki, przejdziemy do slow joggingu i marszobiegu, a skończymy stretchingiem i… zdrowym poczęstunkiem. W te wakacje czeka nas aż 9 podobnych spotkań (3 z nich wyróżnią się specjalnymi atrakcjami) – do zobaczenia na trasie!

_______________________

Wielkimi krokami zbliża się nasza kolejna wizyta na Zakrzowie. 6 lipca o 12:00, w ramach projektu Zakrzów wczoraj, Zakrzów dziś. Stwórzmy razem sąsiedzką kronikę! wraz z Adą Klimaszewską ponownie będziemy zbierać wspomnienia, fotografie i pamiątki związane z tym wyjątkowym osiedlem. Tym razem widzimy się na skwerze między ul. Marynarską i Stoczniową. Jeśli interesują Was historie – zarówno te związane ze społecznością, jak i te bardziej osobiste – nie zapomnijcie o najbliższym spotkaniu!

_______________________

Historie płynącej przez Wrocław Odry potrafią wciągnąć jak największy wir wodny. Przekonała się o tym grupa nastolatek i nastolatków z Karłowic i Kleczkowa. Wraz z Fundacją Tobiaszki w ramach projektu „Łączy nas ODRA, a co ONA nam opowie?” wspólnie tworzyli słuchowisko inspirowane historią, lokalnymi legendami i specyfiką rzeki.

Przed nami premiera tej dźwiękowej realizacji! 7 lipca o 18:00 będziemy czekać na Was nad rzeką w Stara Odra Beach Bar (przy pętli Zawalna). Ten ciepły wieczór stworzy idealne warunki do premierowego odsłuchu mrocznej bajki i poznania jej autorek i autorów.

Więcej informacji o inicjatywach współorganizowanych w ramach Mikrograntówwww.facebook.com/mikrogranty i www.strefakultury.pl/Mikrogranty

Do zobaczenia w mieście!

 

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
27.09.2020

Kinematograf Wrocławski: „Wrocławska Szkoła Filmowa” – spacer filmowy

Miejsce zbiórki zostanie wysłane po rejestracji. Zobacz na mapie
9.10.2020

56. Jazz nad Odrą: Piotr Wojtasik: „VOICES”

Impart, sala teatralna
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Zobacz na mapie
10.10.2020

Mikrogranty: „Doznanie ciszy” – kurs Polskiego Języka Migowego

Łokietka 5 - Infopunkt Nadodrze (ul. Władysława Łokietka 5) Zobacz na mapie
10.10.2020

56. Jazz nad Odrą: Jazz Forum Talents | Możdżer – Lemańczyk – Łosowski

Impart, sala teatralna
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Zobacz na mapie
p:19590