Login

Register

Login

Register

11.12.2019 Środa

Co się dzieje w Mikrograntach? Projektowe ostatki i podsumowanie roku!

Rozpoczął sie najbardziej intensywny w naszym projektowym roku czas – finałów, podsumowań i ewaluacji! W tym tygodniu żegnamy się z jesienno-zimowymi inicjatywami, ale też spotykamy się w mikrograntowym gronie, by wspólnie podsumować 2019 rok!

Dobry wieczór z planszówkami

Dwa finały wypadają w piątek… 13-go! Jednak o ich przebieg zupełnie się nie martwimy! O godzinie 17:00 zapraszamy na ostatnie spotkanie z Pozytywnymi z Zawidawia, z którymi przez ostatnie tygodnie odkrywaliśmy sekrety Skarbu Zakrzowskiego! Znaleziska odnalezionego w XIX wieku na terenie zlokalizowanej na osiedlu piaskowni! W piątkowe popołudnie zagramy w specjalnie na tę okazję stworzoną grę planszową „TAJEMNICE ZAKRZOWA. Tropmy i szukajmy!”.

Poznamy też kilka wersji legendy o skarbie, które tworzyli młodsi i starsi mieszkańcy i mieszkanki osiedla. Co kryły w sobie tzw. „groby książęce”, gdzie można zobaczyć część cennych znalezisk? O tym na pewno dowiecie się grając a autorską planszówkę i czytając opowieści! Nie zabraknie oczywiście czasu także na inne świetne gry, wspólne rozmowy i poczęstunek. Startujemy o 17:00 w Fundacji Przyjazny Dom (ul. Okulickiego 2).

Więcej informacji TUTAJ

Wrocławskie oblicze gość-inności

W piątkowy wieczór będziemy też na Popowicach. To właśnie tam, pod czujnym okiem Adama Michała Pietrzaka, młodzież z osiedla odkrywała jak w przeróżnych kontekstach rozumiemy inność. W miłej, grudniowej atmosferze zapoznamy się z efektami ich miesięcznych warsztatów teatralnych i storytellingowych oraz przeprowadzonych wywiadów osiedlowych. Przy kawie i słodkościach porozmawiamy także o naszych doświadczeniach z tradycją oraz gościną w kontekście innych kultur. Na finałowym pokazie „Sąsiedzkiej sztuki Gość-inności” widzimy się 13 grudnia o 19:00 w Pracowni Projektów Międzykulturowych Zajezdnia na ul. Legnickiej 65!

Więcej informacji TUTAJ

Podsumujmy rok!

Nadeszła chwila, by podsumować wspólne działania! W sobotę, 14 grudnia Barbarze (ul. Świdnicka 8B) wspólnie będziemy podsumowywać rok 2019 w Mikrograntach! Od godziny 11:00 opowiemy m.in. o tym, z kim współpracowaliśmy, jakie projekty wspieraliśmy oraz w jakie rejony naszego miasta tym razem udało nam się dotrzeć. W trakcie panelu dyskusyjnego porozmawiamy o naszych tegorocznych doświadczeniach, sukcesach i problemach, zaprezentujemy też materiały edukacyjne, filmowe i zdjęcia z całego roku! Tego dnia zaplanowaliśmy też warsztaty ewaluacyjne, które poprowadzą zespoły Strefy Kultury Wrocław i Fundacji Umbrella.

Na spotkaniu nie zabraknie oczywiście naszych tegorocznych realizatorów i realizatorek projektów, świątecznej atmosfery, lokalnych smakołyków oraz kilku niespodzianek! Wpadnijcie, nie tylko, by podsumować z nami rok ale też by poszukać inspiracji na kolejne nabory!

Szczegóły i program spotkania TUTAJ

Artystyczny Rewir Międzypokoleniowy na finiszu

W sobotę 14 grudnia kończymy też naszą tegoroczna przygodę z Artystycznym Rewirem Międzypokoleniowym”! Na ten dzień ekipa zaplanowała na Swojczycach mnóstwo atrakcji. O 15:00 w Rewirze Twórczym (ul. Swojczycka 118) ruszy osiedlowy pchli targ, na którym czekamy na Wasze fonograficzne skarby – stare kasety i płyty oraz okazy sprzętu grającego, który chcecie wymienić lub oddać. O 17:00 rozpocznie się wykład Marty Koniecznej o początkach muzyki elektronicznej, a po nim wspólny koncert uczestników i uczestniczek warsztatów, który połączony będzie z premierą ich kasety! Na zakończenie dnia wystąpi Club Alpino.

Więcej informacji TUTAJ

Pchli targ na Trójkącie

W niedzielne przedpołudnie przeniesiemy się na Trójkąt, by podsumować projekt „Kamienice z Przedmieścia”Finał projektu i kamienicowa wymiana przedświąteczna będzie okazją, by na osiedlowym pchlim targu zdobyć rzeczy, które pomogą nam w urządzaniu domowych wnętrz, wymienić się doświadczeniami z mieszkania w kamienicy czy po prostu poznać twórców projektu. Zobaczymy też wystawę zdjęć z bohaterami i bohaterkami wcześniejszych rozmów i zapoznamy się z „kamienicową broszurą” – publikacją zbierającą różne inicjatywy posjanatów śródmiejskiej zabudowy.

Widzimy się o 11:00 w PrzedPokoju H13 (ul. Hercena 13)!

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ oraz na blogu Kasi: www.tinyurl.com/kamienice-mikrogranty

Klecina dawniej i dziś!

Wciąż odwiedzić możecie także wystawę podsumowującą Kampanię Cukrową na Klecinie, którą latem organizowała Maria Smolarek! Dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu od 25 listopada do 20 grudnia w Filii numer 54, na ulicy Jesiennej 22 można oglądać zdjęcia Kleciny wykonane podczas wakacyjnych spacerów fotograficznych przez mieszkańców i mieszkanki osiedla.

Do zobaczenia w mieście!

Więcej informacji o inicjatywach współorganizowanych w ramach Mikrograntów: www.facebook.com/mikrogranty i www.strefakultury.pl/mikrogranty

- Czytaj także

p:25113