Login

Register

Login

Register

30.11.2020 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach? Zimny grudzień rozgrzewamy na koncertach, warsztatach i pokazach!

Powoli kończymy naszą przygodę z tegorocznymi Mikrograntami. Zanim jednak podsumujemy działania w pandemicznej rzeczywistości, mamy kilka rozgrzewających propozycji na początek grudnia! Przed nami wirtualne spotkania z kulturą Hiszpanii, warsztaty, których główną gwiazdą jest niezwykły proces fermentacji, a także mikołajkowy koncert prosto z Księża. Co jeszcze szykujemy w pierwszym tygodniu grudnia? Sprawdźcie obok!

Hiszpania w czterech odsłonach

W tym tygodniu przenosimy się na wirtualne spotkania z kulturą prosto z Hiszpanii. Razem z liderką i pomysłodawczynią projektu, Katarzyną Krzysztyniak, zapraszamy do wirtualnego wygrzania się pod iberyjskim słońcem!

Na warsztatach kulinarnych z kucharzem Adrianem Stojewskim (1.12, g. 18:00) przygotujemy trzydaniowy obiad – w menu nie zabraknie tradycyjnego Gazpacho, składającej się z owoców morza, ryżu i sosu aioli Paelli de mariscos oraz aromatycznego deseru Crema catalana.

Dzień później (2.12, g. 18:00) rzucimy się w rytm tańca flamenco z Borją Soto! Zawodowy muzyk i wokalista zespołu Los Duendes, pokaże nam jak ważny w życiu jest rytm i kontrola nad własnym ciałem i świadomością. A w piątek (4.12, g. 16:00) podstawy tańca flamenco zaprezentuje nam wspaniała tancerka Anna Mendak – staniemy przed ekranami, by poznać technikę i kroki tego popularnego tańca.

Na zakończenie hiszpańskiej przygody Borja Soto, Anna Mendak i gitarzysta Rainer Maria Nero połączą siły, by przenieść nas za pomocą dźwięku i tańca do Andaluzji! Koncert ognistego trio rozpocznie się 4 grudnia punktualnie o 19:00.

Harmonogram spotkań:

1.12, 18:00-20:00 | Poznaj Kulturę Sąsiada: Hiszpania – kuchnia | zapisy: kk@agencjaka.pl do 30.11 | spotkanie na platformie Zoom.
2.12, 18:00-19:30 | Poznaj Kulturę Sąsiada: Hiszpania – rytmy | zapisy kk@agencjaka.pl do 1.12 | spotkanie na platformie Zoom.
4.12, 16:00-18:00 | Poznaj Kulturę Sąsiada: Hiszpania – taniec | prowadząca: Anna Mendak „Samira” | transmisja online na naszym Facebooku
Finał projektu | 4.12, 19:00-20:00 | Poznaj Kulturę Sąsiada: Hiszpania – koncert flamenco |
transmisja online na naszym Facebooku

Szczegóły projektu: TUTAJ

Śpiewająco uzdrawiamy Wrocław

Przed nami ostatnie spotkanie z grupą nieformalną „Chór Nana”, z którą wirtualnie odkrywamy tradycyjne pieśni m.in. z Gruzji, Ukrainy i Polski. 2 grudnia o 17:30 do wspólnego śpiewania zapraszamy rodziców i dzieci! Łącząc się na Zoomie, wspólnie odpędzimy  ponurą atmosferę tej części roku.

Formularz do zapisów znajdziecie TUTAJ
Szczegóły projektu TUTAJ 

Kiszonki, kimchi i inne sekrety fermentacji

W tym tygodniu kontynuujemy cykl wydarzeń o wszechobecnym, niezwykle interesującym, ale nadal jednak zagadkowym  procesie fermentacji. 5 grudnia, razem z pomysłodawczynią „Laboratorium Fermentacji” Klaudią Tyszko, zapraszamy na drugie spotkanie warsztatowe z Olgą Parysek, z którą przyjrzymy się kiszeniu kapusty w egzotycznym wydaniu – kimchi, oraz niezwykle popularnemu, zwłaszcza w okresie zimowym, zakwasowi z buraków.

 A w mikołajki (6.12, g. 10:30) spotkamy się podczas otwartej transmisji na wykładzie Mateusza Guleja, który zdradzi nam wiele ciekawostek o procesie fermentacji oraz różne techniki i tajniki tego sposobu przetwarzania żywności.

Harmonogram:

5.12, g. 12:00 | Warsztaty: Kiszenie warzyw – Kimchi, zakwas, i nie tylko” | zapisy: laboratorium.fermentacji@gmail.com, do 3 grudnia  | spotkanie na platformie Zoom.
6.12, g. 10:30 | Wykład „Tajniki Fermentacji cz. 1” | transmisja online na naszym Facebooku

Więcej o „Laboratorium Fermentacji”  TUTAJ

Muzycznie żegnamy jesień na Księżu

Wszystko co dobre, kiedyś niestety się kończy. Na szczęście ekipa „Księże w pełni” postanowiła zakończyć swój projekt z przytupem! W mikołajki (6.12, g. 16:00) czeka nas muzyczne pożegnanie jesieni na Księżumuzyka rozbrzmi w naszych domach dzięki transmitowanemu online koncertowi lokalnych twórców: Mahjong, czyli Mai Kozłowskiej – piosenkopisarka zakochanej w dźwiękach pianina i elektronicznych aranżacjach oraz Dawida Michewicza – wrocławskiej odpowiedzi na najlepsze głosy zachodniej sceny niezależnej, jak Sufjan Stevens, czy Devendra Banhart.

Koncert transmitowany będzie na naszym Facebooku.
Szczegóły projektu TUTAJ

Daj drugie życie swoim ciuchom

Wasza ulubiona koszula ma niezmywalne plamy? Szczęśliwy T-shirt zyskał nieprzyjemne dziury?  Nic straconego! Z pomocą przychodzi Zuza Tokarska, która do 2 grudnia czeka na Wasze zgłoszenia i chce pomóc Wam odnowić ubrania podczas akcji „Druki na Krzykach: ciuch na druk!

Jak to zrobi? Używając techniki sitodruku zakryje plamy, a dziury załata tkaninami z nadrukiem. Wspólnie ze swoją mamą będą naprawiać zebrane rzeczy naszywając i nadrukowując na odzież ilustracje związane z dawną dzielnicą Krzyki. Przykłady rzeczy, które robią, możecie zobaczyć tutaj: www.instagram.com/odpodszewki.

A jeśli pozbyliście/pozbyłyście się już zniszczonej odzieży, ale dalej zalegają Wam ubrania w szafach – możecie przekazać nam też np. bawełniany t-shirt lub koszulę na krzycki nadruk, który potem do Was trafi w specjalnej paczce! 

Piszcie do nas maila na: drukinakrzykach@gmail.com , a my odbierzemy od Was ciuch do naprawy lub zadruku.

Szczegóły projektu TUTAJ

Mikrogranty 2020 – podsumowujemy rok!

A już 14 grudnia zapraszamy na podsumowanie roku w Mikrograntach! Od godziny 18:00 porozmawiamy o nie tylko o tym, jak w pandemicznej rzeczywistości przebiegały nabory i działania, ale też zastanowimy się nad przyszłością programu. Oprócz podsumowania do dyskusji zaprosimy też kilka osób, które zrealizowały w tym roku projekty w każdej z trzech ścieżek. Spotkanie transmitowane będzie na naszym Facebooku. Więcej informacji o programie podsumowania już wkrótce!

Do zobaczenia w sieci!

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty

- Czytaj także

p:34905